جستجو کردن
جستجو کردن

۱۰علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ + راه های رفع آن

جدول محتوا

فهرست محتوا

10علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ + راه های رفع آن
روبرت بوش ( بنیانگذار شرکت بوش ) من ترجیح میدهم سرمایه ام را از دست بدهم تا اعتماد شما را

ماشین لباسشویی که خراب شود به این معناست که وظیف شستن لباس‌های کثیف را خودتان باید عهده‌دار شوید. به همین خاطر برای جلوگیری از این اتفاق پبیشنهاد می‌کنیم به خطاهای نشان داده شده روی صفحه نمایش دستگاه توجه داشته باشید تا قبل از اینکه نیاز باشد هزینه بیشتری را بپردازید، برای تعمیر آن به نمایندگی تعمیر لباسشویی سامسونگ در مشهد اقدامات لازم را انجام دهید. اما گاهی ممکن است از همان ابتدا با فشار دادن دکمه Power لباسشویی شروع به کار نکند که در ادامه به بررسی ۱۰علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ و راه های رفع آن خواهیم پرداخت.

وصل نبودن دوشاخ به پریز؛ ساده ترین دلیل روشن نشدن لباسشویی سامسونگ

گاهی دلیل روشن نشدن لباسشویی سامسونگ آنقدر هم سخت و پیچیده و غیر قابل حل نیست؛ چراکه به خاطر جایگذاری اشتباه دستگاه، مکانی برای اتصال به پریز برق ندارد. برای برطرف کردن آن از اتصال دوشاخ به پریز مطمئن شده تا فرایند شستشو انجام شود.

قطع بودن جریان برق؛ علت روشن نشدن لباسشویی سامسونگ

از اتصال دوشاخه لباسشویی به پریز که مطمئن شدید، نوبت به بررسی جریان برق می‌رسد. تشخیص این مشکل هم کار چندان سختی نیست؛ فقط کافی ست بررسی کنید که آیا در سایر وسایل برقی جریان برقرار است یا خیر.

بسته نبودن کامل؛ دلیل روشن نشدن لباسشویی سامسونگ

دلیل دیگری بعد از فشردن دکمه پاور دستگاه شروع به کار نمی‌کند، بسته نشدن درب لباسشویی است. ممکن است به دلیل خرابی لولا، گیرکردن لباس لای درب، تاب داشتن درب، نیمه باز بودن درب و… فرمانی توسط بردالکترونیکی به سایر قسمت‌ها مبنی بر بسته بودن درب و آغاز شستشو ارسال نشود.

خرابی میکروسوئیچ؛ دیگر دلیل روشن نشدن لباسشویی سامسونگ

بدون شک برای اینکه شستشو شروع شود، باید قبل از هر موردی از بسته بودن درب لباسشویی مطمئن شد. این اطمینان را میکروسوئیچ به برد می‌دهد که درب به طور کامل بسته شده. برطرف کردن این مورد کمی پیچیده‌تر از چند دلیل قبلی بوده و باید توسط تکنسین‌های نمایندگی تعمیر لباسشویی در مشهد مورد بررسی قرار گیرد تا در صورت لزوم این قطعه تعمیر یا تعویض شود.

خرابی تایمر لباسشویی؛ علت دیگر روشن نشدن لباسشویی سامسونگ

خرابی تایمر دلیل روشن نشدن لباسشویی سامسونگ

بعد از اینکه دکمه Start را زدید، نوبت به انتخاب برنامه شستشو لباسشویی سامسونگ می‌رسد. متناسب با لباس‌هایی که داخل دستگاه قرار دادید، برنامه را انتخاب کنید تا شستشو آغاز شود. حال آنکه در بعضی موارد خرابی تایمر لباسشویی مهم‌ترین دلیل روشن نشدن لباسشویی خواهدبود. به این خاطر که پروسه شستشو را به مرحله بعدی نمی‌فرستد.

خرابی دکمه های کنترل پنل؛ دلیل دیگر روشن نشدن لباسشویی سامسونگ

دلیل دیگر روشن نشدن لباسشویی سامسونگ می‌تواند خراب شدن دکمه‌های کنترل پنل باشد. تنها راهی که می‌توان برای برطرف کردن این مشکل پیشنهاد داد، تعویض صفحه دکمه‌ها است. توجه داشته باشید که نباید با دستمالی مرطوب روی دکمه‌ها بکشید.

خرابی موتور؛ دیگر دلیل روشن نشدن لباسشویی

مهم‌ترین قطعه‌ای که وظیفه شستشو را در لباسشویی به عهده دارد، موتور دستگاه است. حال آنکه اگر بوی سوختگی از لباسشویی احساس کردید، به احتمال زیاد موتور دستگاه دچار مشکل شده و باید تعویض شود. پس بهتر است عیب‌یابی و تعمیر آن را به تکنسین‌های مجرب ما در آرین تعمیر بسپارید.

داغ شدن بیش از اندازه لباسشویی؛ دلیل دیگر روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی از مواردی که باید برای نگهداری از ماشین لباسشویی در نظر بگیرید، استفاده نکردن مداوم و بدون وقفه از دستگاه است. تنها راه برطرف کردن این مشکل هم این است که لباسشویی را حداقل ۱ ساعت خاموش نگه داشته تا به دمای اتاق برسد.

خراب شدن سنسور سطح آب؛ از دیگر دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ

خراب شدن سنسور لباسشویی دیگر دلیل روشن نشدن لباسشویی است. بعد از اینکه برنامه شستشو را به دستگاه می‌دهید، با ورود آب این سنسور فشرده شده تا میزان آب ورودی به دستگاه را اندازه‌گیری کند. به محض اینکه سطح آب به میزان مورد نظر رسید، شیر برقی جریان آب را قطع کرده و شستشو آغاز می‌شود. پس در صورتی که این سنسور عملکرد صحیحی نداشته باشد، لباسشویی روشن نخواهدشد.

خرابی برد الکترونیکی؛ علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ

برد الکترونیکی دستگاه حکم مغز آن را خواهد داشت. به همین خاطر در صورتی که فرمان روشن شدن و شروع شدن شستن لباس‌ها از دکمه استارت و تایمر به موتور و سایر قسمت‌ها ارسال نشود، شستشو آغاز نخواهدشد. یکی از راه‌هایی که می‌توان متوجه شد مشکل روشن نشدن لباسشویی از کجا نشات می‌گیرد، شنیدن صداهای زیاد در هنگام کار کردن دستگاه نشان از خرابی برد الکترونیکی است.

نتیجه گیری کلی این مقاله

در این مقاله به بررسی ۱۰ علت روشن نشدن لباسشویی سامسونگ پرداختیم. از دلایل و روش‌های برطرف کردن آن صحبت کردیم. پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که با این مشکل در دستگاه مواجه شدید، از دانش و تجربه همکاران ما استفاده کنید. کافیست با واحد پشتیبانی تماس بگیرید تا در اسرع وقت اقدامات لازم را انجام دهند.

اگر نیاز به قطعات لوازم خانگی از قبیل ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی دارید ؛ می توانید با متخصصین مجرب آرین پارت۲۴ تماس گرفته و نیاز خود را برطرف نمایید.

کاوش در دنیای مهارت : جستجوی مقالات ناب دریای اطلاعات
جستجو کردن
نظرات مشتریان..!
محمد حامدیان
بیشتر بخوانید
"من از خدمات بسیار راضی بودم. پس از تماس با آن‌ها برای تعمیر ماشین لباسشویی من، فردی آموزش دیده و با تجربه در کمتر از یک ساعت به محل من رسید و مشکل را برطرف کرد. پس از این تجربه خوب، حتماً به دوستانم نیز این خدمات را توصیه خواهم کرد."
رضا
بیشتر بخوانید
سلام.من از تعمیر ماشین لباسشویی بسیار راضی بودم و شما را به دوستانم معرفی کردم.
شادمان
بیشتر بخوانید
لباسشویی ما ماشین ال جی درب از بالا هست.مدتی صدای زیادی میکرد.تعمیرکار اومد و گفت صدا بخاطر گیربکسش هست که خراب شده.چندجای دیگه زنک زدم و گفتند درب از بالا را تعمیر نمی کنند. به دفتر آرین زنگ زدم گیربکسش را عوض کردند.مدتی زمان برد اما بعد از درست شدن اصلا صدای اضافه ای نداشت و من خیلی راضی هستم.
رضایی
بیشتر بخوانید
ماشین لباسشوی من سامسونگ هست.خطای 4E میزد.سه نفر اومدند و شیر برقی رو عوض کردند اما مشکل برطرف نشد.به دفتر آرین زنگ زدم ، نیرو فرستادند و مشکلش که گرفتگی ورودی جاپودری بود رو برطرف کردند.ازشون بسیار ممنونم.
مهدی
بیشتر بخوانید
سلام.لباسشویی ما الجی هست زمانی که خاموش بود داخل دستگاه آب جمع می شد .تماس گرفتم آرین تعمیر تکنسین فرستادند شیر برقی آب گرم دستگاه را تعویض کردند ومشکل حل شد.ممنونم
جهان
بیشتر بخوانید
سلام. لباسشویی من دوو هست مبعضی وقت ها پس از تمام شدن شستشو وخشک کن، درب دستگاه باز نمی شد و هیچگونه آلارمی هم نمایش داده نمی شد..و چون در شهرستان سرخس زندگی میکنم دسترسی به تعمیرکار مجرب نداشتم ، با خدمات آرین تماس گرفتم و گفتند قفل درب لباسشویی معیوب شده و باید هر چه زودتر تعویض شود و در صورت عدم تعویض به موقع ، احتمال خرابی برد وجود دارد.ممنون از راهنماییشون
نوروزیان
بیشتر بخوانید
سلام.ماشین لباسشویی سامسونگ دارم مدتی دستگاه به صدا افتاده بود. با دو سه نمایندگی تماس گرفتم و گفتند مشکل مربوط به بلبرینگ دستگاه است. وقتی از آرین تعمیر آمدند و بازدید کردند از زیر سبد یک شی خارجی مربوط به البسه پیدا کردند و با برداشتن آن شئ مشکل رفع شد.ازشون متشکرم.
وطن دوست
بیشتر بخوانید
با سلام. ماشین لباسشویی زیرووات دارم. دستگاه پر از آب می شد اما آبگیری قطع نمی شد. بعد از تماس با آرین تعمیر ، بنده را راهنمایی کردند که جرم گیر داخل دستگاه بریزم و اگر مشکل برطرف نشد تماس بگیرم تا حضوری مشکل دستگاه را رفع کنند. از جرم گیر استفاده کردم و مشکل دستگاه برطرف شد. بنده از راهنمایی ایشان ممنونم.
قبلی
بعدی

مطالب مرتبط

ثبت درخواست تعمیر

جهت ثبت درخواست تعمیر، میتوانید با شماره تلفن‌های زیر در تماس باشید یا فرم زیر را تکمیل نماید تا همکاران ما با شما در تماس باشند

جستجو کردن