جستجو کردن
جستجو کردن

نکاتی مهم در مورد نگهداری از ماشین لباسشویی

جدول محتوا

فهرست محتوا

نکاتی مهم در مورد نگهداری از ماشین لباسشویی
روبرت بوش ( بنیانگذار شرکت بوش ) من ترجیح میدهم سرمایه ام را از دست بدهم تا اعتماد شما را

یکی از مهم‌ترین وسایل برقی خانگی که باعث صرفه‌جویی در زمان و انرژی خانم‌ها شده، ماشین لباسشویی است. اما بی‌توجهی به یکسری موارد سبب شده تا بسیاری از کاربران نتوانند از عمر مفید این وسیله استفاده کنند. در صورتی که به هر دلیلی با مشکل مواجه شدید، اعتماد به یک تیم متخصص در زمینه تعمیر لباسشویی در مشهد باید اولین قدم شما باشد. هرنوع اقدامی از سمت خودتان ممکن است اوضاع را بدتر کند.

پس برای اینکه در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کرده‌باشید، به نکات مهم نگهداری از ماشین لباسشویی باید توجه داشته‌باشید. یک به یک در ادامه به این موارد خواهیم پرداخت.

خود ماشین لباسشویی هم نیاز به شستشو دارد

معمولا همه کاربران انتظار دارند ماشین‌لباسشویی شان با حداکثر توان خود البسه را بشوید. بر این باورند وسیله‌ای که خود وظیفه شستن لباس‌ها را برعهده دارد و مدام با مواد شوینده در ارتباط است، نیازی به شستشو نخواهدداشت.

درصورتی که واقعیت به گونه‌ای دیگر است و یکی از نکات مهم نگهداری از ماشین لباسشویی آن است که شما باید از تمیزکننده‌ها و جرمگیرهای مخصوص لباسشویی استفاده کنید. با این کار رسوبات حاصل از آب سخت و موادشوینده را از بین خواهیدبرد.

اما در صورتی که شما از برند سامسونگ استفاده می‌کنید و نتوانستید آلودگی‌ها و رسوبات ماشین لباسشویی خود را از بین ببرید، بهتر است با نمایندگی لباسشویی سامسونگ در مشهد تماس بگیرید تا تکنسین‌های حرفه‌ای این اقدام را برای شما انجام دهند.

واشر لاستیکی دور درب ماشین لباسشویی را از یاد نبرید

زمانی که فرایند شستشو به پایان می‌رسد در بیشتر مواقع مقداری آب، موادشوینده یا گردو خاک در اطراف واشر پلاستیکی باقی می‌ماند. این قطعه که وظیفه جلوگیری از خروج آب را از دیگ به بیرون را دارد، معمولا مهجور واقع شده و خشک و تمیز کردن آن فراموش می‌شود. درحالیکه یکی از مهم ترین اصول نگهداری از ماشین لباسشویی آن است که باید حداقل هفته‌ای یکبار با دستمالی خشک اطراف واشر لاستیکی لباسشویی را تمیز کنید.

 

بیشتر بخوانید» جهت اطلاع از مزایا و معایب ماشین لباسشویی های بدون تسمه و تصمیم برای خریدن یا نخریدن آن‌ها می‌توانید روی لینک مشخص شده کلیک نمایید.

باز گذاشتن درب؛ از جمله اصول نگهداری از ماشین لباسشویی

از دیگر مواردی که برای نگهداری از ماشین لباسشویی ضروری است و با انجام دهید آن است که بعد از شستن لباس‌ها درب لباسشویی را باز بگذارید تا فضای داخل دیگ کاملا خشک شده و از زنگ زدن آن جلوگیری شود. برخی براین باورند که باز گذاشتن درب باعث ورود گرد و خاک به محیط داخلی خواهدشد. این درحالی است که بستن درب بلافاصله بعداز شستشو می‌تواند علاوه بر آسیب به دیگ، محیط مناسبی را برای رشد میکروب و باکتری فراهم آورد.

حتما جاپودری لباسشویی را بشویید

ماشین‌لباسشویی‌های جدید فضای جداگانه‌ای را برای شوینده‌ها و نرم کننده‌ها دارند. ضمن اینکه استفاده از شوینده‌ها بعداز مدتی باعث جرم گرفتن ورودی‌ها شده و نتیجه شستشو البسه‌ای کثیف خواهدبود؛ به همین دلیل از دیگر اصول نگهداری از ماشین لباسشویی آن است که در ماه ۲ بار باید این کشو را جدا کرده و با آب گرم و موادشوینده آن را بشویید.

تمیز کردن فیلتر دستگاه؛ از جمله مهم ترین اصول نگهداری از ماشین لباسشویی

فیلتر در ماشین لباسشویی‌های نیمه‌اتوماتیک مخصوص خارج کردن پرز و ذرات از پروسه شستشو خواهدبود. این فیلتر در حین شستشو تمام این موارد را داخل کیسه‌ای جمع آوری کرده تا به تخلیه بهتر ذرات و پرزها کمک کند. در صورتی که به این قطعه بی‌توجهی شود این ذرات داخل لباسشویی باقی‌مانده و تاثیری منفی بر کارآیی دستگاه خواهدگذاشت. به همین دلیل بهتراست ماهانه این فیلتر را تمیز کنید.

ماشین لباسشویی را به اندازه ظرفیتش پر کنید

قبل از اینکه لباس های‌تان را داخل لباسشویی قرار داده و دکمه Start را بزنید، باید به ظرفیت دستگاه توجه داشته‌باشید. می‌دانید که وزن بسیاری از پارچه‌ها بعداز خیس شدن دو برابر خواهدشد. پس برای اینکه فشاری به موتور لباسشویی وارد نکرده‌باشید، از حداکثر توان دستگاه استفاده نکنید. بنابراین یکی از اصول نگهداری از ماشین لباسشویی، توجه به ظرفیت دستگاه است.

نگهداری از ماشین لباسشویی و توجه به شلنگ آن

همانطور که می‌دانید این گردش آب است که باعث شستن البسه در لباسشویی می‌شود. هم لباسشویی‌های اتوماتیک و هم نیمه‌اتوماتیک سه شلنگ آب دارند. دو شلنگ برای ورودی و سومی وظیفه خروج آب از لباسشویی را برعهده دارد. از آن جاییکه ممکن است یکی از این شلنگ‌ها دچار پارگی یا پیچ‌خوردگی شده‌باشد، توصیه اکید می‌شود که به طور مرتب آن‌ها را بررسی کنید. در واقع اگر می‌خواهید اصول نگهداری از ماشین لباسشویی را رعایت کنید، بررسی شلنگ‌ها از نکات مهمی است که باید هر دو سه ماه یکبار انجام شود.

 

در صورتی که از برند پاکشوما استفاده می‌کنید، برای تعویض شلنگ تخلیه می‌توانید با آرین تعمیر، نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما در مشهد، تماس بگیرید تا تکنسین‌های ما این کار را برای شما انجام دهند.

شوینده مناسبی را برای ماشین لباسشویی بخرید

استفاده از شوینده مناسب از جمله نکات مهم نگهداری از ماشین لباسشویی به حساب می‌آید؛ اما انتخاب و خرید شوینده به‌میزان بودجه شما بستگی دارد. بهترین شوینده برای ماشین‌لباسشویی نباید بیش‌از اندازه سخت و قلیایی باشد. چراکه هم می‌تواند به بافت پارچه آسیب برساند و هم به خود دستگاه. در این بین سوالی که ذهن کاربران را مشغول کرده این است که پودر لباسشویی بهتر است یا مایع لباسشویی. باید بدانید که امروزه بسیاری استفاده از مایع لباسشویی را انتخاب مناسب‌تری می‌دانند. زیرا استفاده از پودر لباسشویی به مرور زمان باعث رسوب در منافذ دستگاه شده و می‌بایست متناسب با دفعات استفاده از جرمگیر را از یاد نبرید.  

بیشتر بخوانید» جهت آشنایی با مهم ترین ارورهای ماشین لباسشویی زیرووات می‌توانید روی لینک کلیک کنید.

چگونه ماشین لباسشویی را بشوییم؟

یکی از راه‌های افزایش طول عمر و نگهداری از ماشین لباسشویی، شستشوی دوره‌ای این وسیله برقی مهم است. برای این کار باید لباسشویی خالی را روی برنامه Drum Cleaning و چرخه Cotton تنظیم کرده و شوینده مخصوص را داخل جا پودری بریزید. بعد از پایان فرآیند شستشو آب و ذرات باقی مانده را با دستمالی نرم خشک کنید. می‌توانید دو پیمانه سرکه، یک چهارم پیمانه جوش‌شیرین و نصف پیمانه آب را جایگزین شوینده کنید.

چند نکته مهم در نگهداری از ماشین لباسشویی

هرچند توجه به موارد بالا در نگهداری از ماشین لباسشویی اهمیت دارد، اما توجه و رعایت نکات زیر هم خالی از لطف نخواهدبود.

  • از گذاشتن اجسام سنگین یا نشستن برروی دستگاه هنگام شستشو خودداری کنید.
  • هنگام باز و بسته کردن درب، حواستان باشد به آرامی و بادقت این کار را انجام داده تا از آسیب دیدن و شکستن لولا جلوگیری شود.
  • بعداز هر شستشو نیم ساعت درب دستگاه را باز بگذارید.
  • تراز بودن ماشین‌لباسشویی از جمله مواردی است که می‌تواند در طول عمر موتور اثرگذار باشد. پس اگر می‌خواهید اصول نگهداری از ماشین لباسشویی را رعایت کنید، آن را در جایی قرار دهید که سطح صافی داشته‌باشد.
  • سلکتورها یا همان ولوم را در خلاف جهت نچرخانید. چراکه این کار باعث شکستن چرخ دنده‌ها خواهدشد.
  • البسه زیپ دار را برعکس داخل دستگاه قرار دهید تا ماشین زیپ به دیواره دیگ آسیب وارد نکند.
  • ازمواد شوینده به اندازه ظرفیت کشوی جاپودری استفاده کنید.
  • از قرار دادن لباس‌های خیس و کثیف برای طولانی مدت در لباسشویی خودداری کنید.
  • سعی کنید لباس‌هایی مانند جوراب، لباس نوزاد، لباس زیر و… را داخل لباسشویی قرار ندهید. به این خاطر که احتمال دارد ورودی و خروجی آب را مسدود کند.

کلام پایانی…

با توجه به نکات مهم درباره نگهداری از ماشین لباسشویی، می‎توانید حداکثر استفاده را از این وسیله‌برقی داشته باشید. نکته مهم دیگری که باید به آن توجه‌داشت، سرویس دوره‌ای است. چراکه می‌توانید قبل از آنکه هزینه زیادی روی دست‌تان بگذارد، تعمیر این وسیله را انجام دهید.

کاوش در دنیای مهارت : جستجوی مقالات ناب دریای اطلاعات
جستجو کردن
نظرات مشتریان..!
محمد حامدیان
بیشتر بخوانید
"من از خدمات بسیار راضی بودم. پس از تماس با آن‌ها برای تعمیر ماشین لباسشویی من، فردی آموزش دیده و با تجربه در کمتر از یک ساعت به محل من رسید و مشکل را برطرف کرد. پس از این تجربه خوب، حتماً به دوستانم نیز این خدمات را توصیه خواهم کرد."
رضا
بیشتر بخوانید
سلام.من از تعمیر ماشین لباسشویی بسیار راضی بودم و شما را به دوستانم معرفی کردم.
شادمان
بیشتر بخوانید
لباسشویی ما ماشین ال جی درب از بالا هست.مدتی صدای زیادی میکرد.تعمیرکار اومد و گفت صدا بخاطر گیربکسش هست که خراب شده.چندجای دیگه زنک زدم و گفتند درب از بالا را تعمیر نمی کنند. به دفتر آرین زنگ زدم گیربکسش را عوض کردند.مدتی زمان برد اما بعد از درست شدن اصلا صدای اضافه ای نداشت و من خیلی راضی هستم.
رضایی
بیشتر بخوانید
ماشین لباسشوی من سامسونگ هست.خطای 4E میزد.سه نفر اومدند و شیر برقی رو عوض کردند اما مشکل برطرف نشد.به دفتر آرین زنگ زدم ، نیرو فرستادند و مشکلش که گرفتگی ورودی جاپودری بود رو برطرف کردند.ازشون بسیار ممنونم.
مهدی
بیشتر بخوانید
سلام.لباسشویی ما الجی هست زمانی که خاموش بود داخل دستگاه آب جمع می شد .تماس گرفتم آرین تعمیر تکنسین فرستادند شیر برقی آب گرم دستگاه را تعویض کردند ومشکل حل شد.ممنونم
جهان
بیشتر بخوانید
سلام. لباسشویی من دوو هست مبعضی وقت ها پس از تمام شدن شستشو وخشک کن، درب دستگاه باز نمی شد و هیچگونه آلارمی هم نمایش داده نمی شد..و چون در شهرستان سرخس زندگی میکنم دسترسی به تعمیرکار مجرب نداشتم ، با خدمات آرین تماس گرفتم و گفتند قفل درب لباسشویی معیوب شده و باید هر چه زودتر تعویض شود و در صورت عدم تعویض به موقع ، احتمال خرابی برد وجود دارد.ممنون از راهنماییشون
نوروزیان
بیشتر بخوانید
سلام.ماشین لباسشویی سامسونگ دارم مدتی دستگاه به صدا افتاده بود. با دو سه نمایندگی تماس گرفتم و گفتند مشکل مربوط به بلبرینگ دستگاه است. وقتی از آرین تعمیر آمدند و بازدید کردند از زیر سبد یک شی خارجی مربوط به البسه پیدا کردند و با برداشتن آن شئ مشکل رفع شد.ازشون متشکرم.
وطن دوست
بیشتر بخوانید
با سلام. ماشین لباسشویی زیرووات دارم. دستگاه پر از آب می شد اما آبگیری قطع نمی شد. بعد از تماس با آرین تعمیر ، بنده را راهنمایی کردند که جرم گیر داخل دستگاه بریزم و اگر مشکل برطرف نشد تماس بگیرم تا حضوری مشکل دستگاه را رفع کنند. از جرم گیر استفاده کردم و مشکل دستگاه برطرف شد. بنده از راهنمایی ایشان ممنونم.
قبلی
بعدی

مطالب مرتبط

ثبت درخواست تعمیر

جهت ثبت درخواست تعمیر، میتوانید با شماره تلفن‌های زیر در تماس باشید یا فرم زیر را تکمیل نماید تا همکاران ما با شما در تماس باشند

جستجو کردن