جستجو کردن
جستجو کردن

چرا بوی سوختگی از ماشین لباسشویی می آید؟

جدول محتوا

فهرست محتوا

چرا بوی سوختگی از ماشین لباسشویی می آید؟
روبرت بوش ( بنیانگذار شرکت بوش ) من ترجیح میدهم سرمایه ام را از دست بدهم تا اعتماد شما را

بوی سوختگی از ماشین لباسشویی به دلایل مختلفی ایجاد می شود که در بدترین حالت، نشان از سوختگی و یا نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی دارد. به محض احساس بوی سوختگی از دستگاه، تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که دستگاه را خاموش کرده و از برق بکشید، باقی مراحل تعمیر را به یک تعمیرکار متخصص و کاربلد بسپارید؛ بدین منظور می توانید روی کمک آرین تعمیر، نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در مشهد، حساب کنید تا با تشخیص درست و سریع علت، آن را به صورت اصولی رفع کند.

البته این بدان معنا نیست که شما نیازی به دانستن علل ایجاد بوی سوختگی از ماشین لباسشویی ندارید، بلکه با دانستن این اطلاعات، بهتر می توانید جلوی بروز مشکلات جدی تر را گرفته و تا حد زیادی در هزینه های مربوط به تعمیر ماشین لباسشویی خود صرفه جویی کنید.

ما در ادامه قصد داریم علل ایجاد بوی سوختگی از ماشین لباسشویی را به همراه روش های رفع آن بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

علت بوی سوختگی ماشین لباسشویی چیست؟

اینکه بدانید بوی سوختگی از ماشین لباسشویی چه دلایلی ممکن است داشته باشد، تاثیر بسزایی در تعمیر اصولی و کاهش هزینه های مربوطه دارد.

بیشتر بخوانید:

برای تعمیر ماشین لباسشویی کرال در مشهد می‌توانید روی لینک کلیک کرده و درخواست تعمیرکار خود را به تیم آرین تعمیر اعلام نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن، تکنسین‌های ما به محل مورد نظر شما مراجعه کنند.

همانطور که در مقدمه هم بیان کردیم دلایل مختلفی، منجر به ایجاد بوی سوختگی از لباسشویی می شوند که از جمله عمده ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بیش از حد پر کردن دیگ لباسشویی از علل بوی سوختگی

هر ماشین لباسشویی، قابلیت تحمل حجم معینی از لباس ها را دارد و بیش از حد پر کردن آن با لباس ها به موتور دستگاه، فشار وارد کرده و این فشار می تواند منجر به ایجاد بوی سوختگی از لباسشویی شود.

 

برای پیشگیری از شنیدن بوی سوختگی از ماشین لباسشویی در اثر بیش از حد پر کردن آن به این نکته توجه داشته باشید که وزن لباس ها پس از خیساندن، افزایش پیدا می کند؛ بنابراین حتما یک ظرفیت خالی در هر بار استفاده از ماشین لباسشویی در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانید:

با کلیک بر روی لینک مشخص شده، ۸ مورد از ارورهای ماشین لباسشویی کندی و روش‌های رفع آن را در یکی دیگر از مقالات آرین تعمیر مطالعه نمایید.

استفاده پیوسته و طولانی از ماشین لباسشویی

موتور لباسشویی، قطعه ای بسیار حساس و البته مهم است؛ بنابراین جهت جلوگیری از ورود آسیب به آن باید نکات مختلفی را رعایت کرد که یکی از آن ها ایجاد وقفه زمانی بین دفعات استفاده از لباسشویی می باشد؛ چرا که استفاده پیوسته از آن، احتمال خرابی موتور و در نتیجه آن بوی سوختگی دستگاه را تا حد زیادی افزایش می دهد.

پارگی و پوسیدگی تسمه از دلایل بوی سوختگی ماشین لباسشویی

تسمه، قطعه ای است که به منظور اتصال موتور و دیگ لباسشویی در این دستگاه ها تعبیه شده است. هر زمان که تسمه، شل، پوسیده و یا پاره شود، داغ کرده و منجر به ورود فشار به قطعات مختلف ماشین لباسشویی از جمله موتور دستگاه شده و بوی سوختگی از آن بلند می شود.

در اکثر مواقع، بوی سوختگی لباسشویی ناشی از خرابی تسمه با صدایی غیر عادی، همراه است.

فرسودگی و اتصالی سیم کشی دستگاه از دلایل بوی سوختگی ماشین لباسشویی

به عنوان یکی دیگر از رایج ترین علل ایجاد بوی سوختگی از ماشین لباسشویی می توان به خرابی و اتصالی سیم کشی های داخل دستگاه، اشاره کرد. دلیل عمده خرابی سیم کشی ماشین لباسشویی، نوسانات شدید برقی هستند. علاوه بر آن گذر زمان نیز می تواند عامل فرسودگی و خرابی این سیم کشی ها باشد. به طور کلی خرابی سیم کشی های ماشین لباسشویی به هر دلیلی که بروز پیدا کند منجر به افزایش جریان الکتریکی داخل دستگاه، سوختگی روکش سیم ها و در نتیجه آن ایجاد بوی سوختگی از لباسشویی می شود.

بیشتر بخوانید:

برای آشنایی کامل با ارور IE ماشین لباسشویی دوو می‌توانید روی لینک کلیک کنید و مقاله مربوطه را در سایت ما مطالعه نمایید.

جهت کسب اطمینان از بوی سوختگی لباسشویی به دلیل فرسودگی سیم کشی های دستگاه، اتصالات سوکت، فیوزها، کابل ها و دوشاخه را به دقت مورد بررسی قرار دهید.

خرابی پمپ تخلیه؛ عامل ایجاد بوی سوختگی از ماشین لباسشویی

پمپ تخلیه از موتور و تسمه، تشکیل شده و موظف به تخلیه آب داخل لباسشویی پس از اتمام فرآیند شست و شو است. خرابی پمپ تخلیه، منجر به ورود فشار زیادی به تسمه دستگاه می شود و با ایجاد بوی سوختگی زیاد، بروز پیدا می کند.

در صورتی که در حین شستشو و یا پس از اتمام شستشوی لباس ها، متوجه بوی سوختگی از لباسشویی شدید، اولین کاری که باید انجام دهید بررسی پمپ تخلیه است؛ در صورتی که ابزار بررسی این قطعه را در دست ندارید، حتما از نمایندگی های تعمیر لباسشویی معتبر، کمک بخواهید تا پمپ تخلیه دستگاه را مورد بررسی قرار دهند. 

خرابی پمپ تخلیه؛ عامل ایجاد بوی سوختگی از ماشین لباسشویی

مشکل خرابی پمپ تخلیه یکی از ایرادات رایج لباسشویی برند آاگ می‌باشد که شما می‌توانید برای تعمیر آن با نمایندگی ماشین لباسشویی آاگ در مشهد تماس بگیرید و همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن به منزل شما آماده و مشکل را برطرف خواهند کرد.

خرابی موتور ماشین لباسشویی از دلایل شنیدن بوی سوختگی از ماشین لباسشویی

همانطور که در بخش های قبلی مقاله هم به آن اشاره کردیم موتور ماشن لباسشویی از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است؛ به طوری که هر گونه اقدام نادرست، آن را در معرض خطر قرار می دهد. علاوه بر آن با گذر زمان نیز دچار فرسودگی می شود.

در هر دو صورت، سیم پیچ های داخل موتور لباسشویی، دچار سوختگی شده و در نتیجه بوی سوختگی از دستگاه بلند می شود.

موتور ماشین لباسشویی خود را فقط و فقط به دست یک تعمیر کار حرفه ای و کاربلد بسپارید تا با دانش و تخصص خود آن را به صورت اصولی، تعمیر کند.

نتیجه گیری بررسی علل ایجاد بوی سوختگی از ماشین لباسشویی + روش رفع مشکل!

در این مقاله آموختیم که بوی سوختگی ماشین لباسشویی به دلایل مختلفی از جمله بیش از حد پر کردن دیگ دستگاه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی موتور لباسشویی و … از دستگاه بلند می شود. برای رفع این مشکل به محض احساس بوی سوختگی از دستگاه، آن را خاموش کرده و با نمایندگی تعمیر لباسشویی تماس حاصل کنید تا جلوی بروز خطرات جدی تر و هزینه بر گرفته شود.

در آخر شما عزیزان می توانید سوالات و یا تجربیات خود از یافتن علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی را در بخش نظرات با ما و سایر کاربران سایت به اشتراک بگذارید.

منبع

کاوش در دنیای مهارت : جستجوی مقالات ناب دریای اطلاعات
جستجو کردن
نظرات مشتریان..!
محمد حامدیان
بیشتر بخوانید
"من از خدمات بسیار راضی بودم. پس از تماس با آن‌ها برای تعمیر ماشین لباسشویی من، فردی آموزش دیده و با تجربه در کمتر از یک ساعت به محل من رسید و مشکل را برطرف کرد. پس از این تجربه خوب، حتماً به دوستانم نیز این خدمات را توصیه خواهم کرد."
رضا
بیشتر بخوانید
سلام.من از تعمیر ماشین لباسشویی بسیار راضی بودم و شما را به دوستانم معرفی کردم.
شادمان
بیشتر بخوانید
لباسشویی ما ماشین ال جی درب از بالا هست.مدتی صدای زیادی میکرد.تعمیرکار اومد و گفت صدا بخاطر گیربکسش هست که خراب شده.چندجای دیگه زنک زدم و گفتند درب از بالا را تعمیر نمی کنند. به دفتر آرین زنگ زدم گیربکسش را عوض کردند.مدتی زمان برد اما بعد از درست شدن اصلا صدای اضافه ای نداشت و من خیلی راضی هستم.
رضایی
بیشتر بخوانید
ماشین لباسشوی من سامسونگ هست.خطای 4E میزد.سه نفر اومدند و شیر برقی رو عوض کردند اما مشکل برطرف نشد.به دفتر آرین زنگ زدم ، نیرو فرستادند و مشکلش که گرفتگی ورودی جاپودری بود رو برطرف کردند.ازشون بسیار ممنونم.
مهدی
بیشتر بخوانید
سلام.لباسشویی ما الجی هست زمانی که خاموش بود داخل دستگاه آب جمع می شد .تماس گرفتم آرین تعمیر تکنسین فرستادند شیر برقی آب گرم دستگاه را تعویض کردند ومشکل حل شد.ممنونم
جهان
بیشتر بخوانید
سلام. لباسشویی من دوو هست مبعضی وقت ها پس از تمام شدن شستشو وخشک کن، درب دستگاه باز نمی شد و هیچگونه آلارمی هم نمایش داده نمی شد..و چون در شهرستان سرخس زندگی میکنم دسترسی به تعمیرکار مجرب نداشتم ، با خدمات آرین تماس گرفتم و گفتند قفل درب لباسشویی معیوب شده و باید هر چه زودتر تعویض شود و در صورت عدم تعویض به موقع ، احتمال خرابی برد وجود دارد.ممنون از راهنماییشون
نوروزیان
بیشتر بخوانید
سلام.ماشین لباسشویی سامسونگ دارم مدتی دستگاه به صدا افتاده بود. با دو سه نمایندگی تماس گرفتم و گفتند مشکل مربوط به بلبرینگ دستگاه است. وقتی از آرین تعمیر آمدند و بازدید کردند از زیر سبد یک شی خارجی مربوط به البسه پیدا کردند و با برداشتن آن شئ مشکل رفع شد.ازشون متشکرم.
وطن دوست
بیشتر بخوانید
با سلام. ماشین لباسشویی زیرووات دارم. دستگاه پر از آب می شد اما آبگیری قطع نمی شد. بعد از تماس با آرین تعمیر ، بنده را راهنمایی کردند که جرم گیر داخل دستگاه بریزم و اگر مشکل برطرف نشد تماس بگیرم تا حضوری مشکل دستگاه را رفع کنند. از جرم گیر استفاده کردم و مشکل دستگاه برطرف شد. بنده از راهنمایی ایشان ممنونم.
قبلی
بعدی

مطالب مرتبط

ثبت درخواست تعمیر

جهت ثبت درخواست تعمیر، میتوانید با شماره تلفن‌های زیر در تماس باشید یا فرم زیر را تکمیل نماید تا همکاران ما با شما در تماس باشند

جستجو کردن