جستجو کردن
جستجو کردن
روبرت بوش ( بنیانگذار شرکت بوش ) من ترجیح میدهم سرمایه ام را از دست بدهم تا اعتماد شما را

بعد از اینکه برنامه شستشو را از طریق تایمر به لباسشویی می‌دهید، با قفل شدن درب، پروسه شستشو آغاز خواهد شد. اما در صورتی که درب به درستی نشود، لباسشویی شستن البسه را انجام نخواهد داد. برای اینکه زمان بروز این مشکل از نگرانی دربیایید لازم است علت بسته نشدن درب لباسشویی و راه‌حل رفع آن را بدانید. پیشنهاد می‌کنیم تا پایان مقاله همراه‌مان باشید.

۸ دلیل بسته نشدن درب لباسشویی + راه حل رفع آن

ماشین لباسشویی از مهم‌ترین و پرکاربردترین وسایل برقی خانگی به حساب می‌آید. عملکرد این دستگاه به این شکل است که بعداز قفل شدن درب و ورود آب و موادشوینده، با جابه‌جایی البسه شستشو را آغاز می‌کند. اما گاهی بنا به دلایلی این اتفاق نمی‌افتد و قفل نشدن لباسشویی شما را به این فکر وا می‌دارد که به دنبال پیدا کردن نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در مشهد، به عنوان مکانی قابل اعتماد و همکاری با تکنسین‌های حرفه‌ای باشید تا این مشکل را برطرف کنند. در ادامه تمام دلایل قفل نشدن درب لباسشویی را با هم بررسی خواهیم‌کرد.

پر شدن بیش از اندازه دیگ؛ علت بسته نشدن درب لباسشویی

اولین دلیلی که باعث بسته نشدن درب لباسشویی می شود، پرکردن بیش از اندازه دیگ از البسه است. همین امر سبب می‌شود که درب کاملا بسته نشده و فرایند شستشو آغاز نشود.

وجود جسم خارجی میان درب؛ دلیل بسته نشدن آن

حواستان باشد هنگامی که لباس‌ها را داخل لباسشویی قرار می‌دهید، بطور کامل داخل دیگ جایگذاری شوند. در غیراین صورت ممکن است جسمی خارجی بین بدنه و درب، مانع از بسته‌شدن درب شود.

خرابی میکروسوئیچ؛ علت بسته نشدن درب لباسشویی

خرابی میکروسوئیچ؛ علت بسته نشدن درب لباسشویی

خرابی میکروسوئیچ از دیگر مشکلات جدی است که مانع از بسته شدن درب خواهد شد. در حقیقت صدایی را که قبل از شستشو به نشانی قفل شدن درب می‌شنوید، بیانگر عملکرد این قطعه است. توجه داشته‌باشید تا زمانی که درب قفل نشود، فرمان شستشو داده نمی‌شود؛ بنابراین اگر لباسشویی شما از برند میدیا می‌باشد و در مشهد زندگی می‌کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای تعمیر ماشین لباسشویی مدیا در مشهد، با تیم آرین تعمیر تماس بگیرید. این گروه با کمک تکنسین‌های حرفه‌ای به شما در رفع مشکلتان کمک خواهند کرد.

خرابی زبانه؛ دلیل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

در صورتی که زبانه دستگاه شکسته باشد یا نتواند به درستی درجای خود قرار بگیرد، درب لباسشویی قفل نخواهد شد. دراین صورت بهتر است ابتدا شکل ظاهری آن را بررسی کرده که زنگ زده نباشد یا به دلیل باز شدن پیچ از جایگاه خود خارج نشده‌باشد.

پاره شدن لاستیک عایق؛ از جمله دلایل بسته نشدن درب لباسشویی

وظیفه این لاستیک همانطور که از اسم آن مشخص است، مانع از خروج آب از دستگاه است. به مرور زمان این لاستیک دچار فرسودگی و پوسیدگی شده یا اینکه به دلیل استفاده غیر اصولی پاره شده‌باشد. دراین صورت باید لاستیک تعویض شود. اما توجه داشته‌باشید که به منظور افزایش طول عمر آن باید بعد از هربار شستشو، به وسیله دستمالی آن را خشک کنید.

خرابی برد؛ دلیل قفل نشدن درب لباسشویی

برخی مواقع ممکن است اشکال از درب نباشد و آن به درستی بسته شده‌باشد اما فرمان بسته شدن آن به درستی به موتور ارسال نشود. این کار به‌عهده برد الکترونیکی است که با خراب شدنش از شستشو به با خطای بسته نشدن درب جلوگیری خواهدکرد.

برای رفع این مشکل در ماشین لباسشویی سامسونگ، می‌توانید با نمایندگی ماشین لباسشویی سامسونگ در مشهد تماس بگیرید. آرین تعمیر در این مسیر به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید به یاری تکنسین‌های حرفه‌ای، برد لباسشویی خود را تعمیر و یا تعویض نمایید.

خرابی برد؛ دلیل قفل نشدن درب لباسشویی

شکستن لولا؛ دلیل دیگر بسته نشدن درب لباسشویی

علت قفل نشدن درب لباسشویی می‌تواند به دلیل ترک خوردن یا شکستن لولا درب باشد. اینجاست که لولا باید تعویض شود. درکنار این موارد باید حواستان به بعضی موارد مانند:

  • جلوگیری از وارد شدن ضربه به آن
  • جلوگیری از وارد شدن فشار به لولا هنگام باز کردن درب
  • آویز نکردن لباس به درب

باشد. چراکه باعث می‌شود عمر این قطعه کاهش پیدا کرده و لباسشویی شما زودتر از زمان انتظارتان به تعمیر نیاز داشته‌باشد.

آسیب فیزیکی؛ علت بسته نشدن درب لباسشویی

این مورد را افرادی باید توجه کنند هرچند وقت یکبار مجبور می‌شوند جایگاه دستگاه را تغییر دهند. چون بیشتر لباسشویی را در معرض آسیب‌های فیزیکی قرار می‌دهند. این جابجایی‌ها باعث تاب برداشتن درب، شکستگی، آسیب به لولا و… خواهندشد. چون تمام این موارد از قرار گرفتن درب در جایگاهی درست و قفل شدن آن جلوگیری خواهندکرد.

کلام پایانی…

علت بسته نشدن درب لباسشویی را بررسی کردیم. بهتر است به عنوان نکته پایانی یادآور شویم که به منظور استفاده از این وسیله خانگی در طولانی مدت، کار را به کاردان بسپارید و از تکنسین‌های حرفه‌ای و مجرب برای عیب‌یابی و تعیر کمک بگیرید.

منبع

کاوش در دنیای مهارت : جستجوی مقالات ناب دریای اطلاعات
جستجو کردن
نظرات مشتریان..!
محمد حامدیان
بیشتر بخوانید
"من از خدمات بسیار راضی بودم. پس از تماس با آن‌ها برای تعمیر ماشین لباسشویی من، فردی آموزش دیده و با تجربه در کمتر از یک ساعت به محل من رسید و مشکل را برطرف کرد. پس از این تجربه خوب، حتماً به دوستانم نیز این خدمات را توصیه خواهم کرد."
رضا
بیشتر بخوانید
سلام.من از تعمیر ماشین لباسشویی بسیار راضی بودم و شما را به دوستانم معرفی کردم.
شادمان
بیشتر بخوانید
لباسشویی ما ماشین ال جی درب از بالا هست.مدتی صدای زیادی میکرد.تعمیرکار اومد و گفت صدا بخاطر گیربکسش هست که خراب شده.چندجای دیگه زنک زدم و گفتند درب از بالا را تعمیر نمی کنند. به دفتر آرین زنگ زدم گیربکسش را عوض کردند.مدتی زمان برد اما بعد از درست شدن اصلا صدای اضافه ای نداشت و من خیلی راضی هستم.
رضایی
بیشتر بخوانید
ماشین لباسشوی من سامسونگ هست.خطای 4E میزد.سه نفر اومدند و شیر برقی رو عوض کردند اما مشکل برطرف نشد.به دفتر آرین زنگ زدم ، نیرو فرستادند و مشکلش که گرفتگی ورودی جاپودری بود رو برطرف کردند.ازشون بسیار ممنونم.
مهدی
بیشتر بخوانید
سلام.لباسشویی ما الجی هست زمانی که خاموش بود داخل دستگاه آب جمع می شد .تماس گرفتم آرین تعمیر تکنسین فرستادند شیر برقی آب گرم دستگاه را تعویض کردند ومشکل حل شد.ممنونم
جهان
بیشتر بخوانید
سلام. لباسشویی من دوو هست مبعضی وقت ها پس از تمام شدن شستشو وخشک کن، درب دستگاه باز نمی شد و هیچگونه آلارمی هم نمایش داده نمی شد..و چون در شهرستان سرخس زندگی میکنم دسترسی به تعمیرکار مجرب نداشتم ، با خدمات آرین تماس گرفتم و گفتند قفل درب لباسشویی معیوب شده و باید هر چه زودتر تعویض شود و در صورت عدم تعویض به موقع ، احتمال خرابی برد وجود دارد.ممنون از راهنماییشون
نوروزیان
بیشتر بخوانید
سلام.ماشین لباسشویی سامسونگ دارم مدتی دستگاه به صدا افتاده بود. با دو سه نمایندگی تماس گرفتم و گفتند مشکل مربوط به بلبرینگ دستگاه است. وقتی از آرین تعمیر آمدند و بازدید کردند از زیر سبد یک شی خارجی مربوط به البسه پیدا کردند و با برداشتن آن شئ مشکل رفع شد.ازشون متشکرم.
وطن دوست
بیشتر بخوانید
با سلام. ماشین لباسشویی زیرووات دارم. دستگاه پر از آب می شد اما آبگیری قطع نمی شد. بعد از تماس با آرین تعمیر ، بنده را راهنمایی کردند که جرم گیر داخل دستگاه بریزم و اگر مشکل برطرف نشد تماس بگیرم تا حضوری مشکل دستگاه را رفع کنند. از جرم گیر استفاده کردم و مشکل دستگاه برطرف شد. بنده از راهنمایی ایشان ممنونم.
قبلی
بعدی

مطالب مرتبط

ثبت درخواست تعمیر

جهت ثبت درخواست تعمیر، میتوانید با شماره تلفن‌های زیر در تماس باشید یا فرم زیر را تکمیل نماید تا همکاران ما با شما در تماس باشند

جستجو کردن