جستجو کردن
جستجو کردن

معرفی ارور H2 ماشین لباسشویی دوو ؛ علت + روش رفع

جدول محتوا

فهرست محتوا

ارور H2 ماشین لباسشویی دوو
روبرت بوش ( بنیانگذار شرکت بوش ) من ترجیح میدهم سرمایه ام را از دست بدهم تا اعتماد شما را

یکی از مهم‎ترین ویژگی‌های لباسشویی‌های امروزی، وجود صفحه نمایش دیجیتال برای خطاهای مختلف آن است. درواقع طراحان این وسیله به‌واسطه ترکیبی از عدد و حروف، از جداکردن بی‌مورد قطعات و اضافه آوردن تعداد زیادی پیچ و مهره جلوگیری کرده‌اند. به‌همین خاطر علت و رفع ارور H2  در لباسشویی دوو را انتخاب کردیم تا بتوانید به‌راحتی منشا مشکل را بررسی کنید.

چرا ارور H2 در ماشین لباسشویی دوو نمایش داده می شود؟

برای شستن لباس‌ها با ماشین‌لباسشویی، قبل از روشن کردن آن متناسب با میزان آلودگی و جنس البسه، از طریق تایمر برنامه شستشو را وارد می‌کنید. بعد از مدتی مکث برای تحلیل برنامه و میزان دمای آب، شستن لباس‌ها آغاز می‌شود. در این میان احتمال دارد با ارور H2 بر روی نمایشگر لباسشویی دوو مواجه شوید که نشان‌دهنده مشکلی در دمای آب خواهدبود.

ارور H2  در لباسشویی Daewoo، نشان دهنده خرابی ترموستات

وظیفه ترموستات یا همان ترمیستور در لباسشویی ثابت نگه‌داشتن دمای آب و ارسال دستورهای لازم در لباسشویی است. این قطعه در لباسشویی‌های دوو با مدل‌های مختلفی مثل نوار بی‌متال یا گازی دیده می‌شود.

بااین حال تفاوتی نمی‌کند در صورت عملکرد نادرست هرکدام ارور H2  را برروی نمایشگر نشان می‌دهد.

درکنار این خطا ممکن است با روشن نشدن لباسشویی، جلونرفتن تایمر، گرم نشدن آب، داغ شدن موتور و احساس کردن بوی سوختگی موتور لباسشویی، تمیز نشدن لباس‌ها و… هم از دیگر علائم خرابی ترمسوتات باشد که تعمیر آن را باید به‌عهده تکنسین‌های آرین تعمیر، نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی دوو در مشهد بسپارید. درغیراین صورت سایر بخش‌های مختلف این دستگاه می‌تواند آسیب جدی ببیند.

خرابی هیتر؛ دلیل دیگر نمایش خطای H2 در ماشین لباسشویی دوو

 

تمامی ماشین‌لباسشویی‌ها برای اینکه بتوانند لباسی تمیز را به شما تحویل دهند، به‌وسیله هیتر دمای آب را افزایش می‌دهند. هرچند این کاربر است که درجه آب را تعیین می‌کند، اما وظیفه داغ شدن آب را هیتر به‌عهده دارد.

این قطعه در قسمت زیرین لباسشویی قرار گرفته و با نیروی الکتریکی داغ شده و دمای آب را هم بالا می‌برد. وقتی دمای آب افزایش پیداکرد، برد الکتریکی فرمان خاموش شدن المنت را صادر می‌کند؛ بنابراین نقص المنت و ارسال نشدن پیام به سنسور دما باعث بروز ارور H2 روی نمایشگر خواهدشد.

بیشتر بخوانید» آشنایی با خطا IE در ماشین لباسشویی دوو و نکات کلیدی در برطرف کردن این خطا را در مقاله مربوطه بخوانید.

گرچه تعمیر یا تعویض این قطعه باید توسط تنکسین‌هایی مجرب انجام شود، اما کاربر می‌تواند با گذاشتن دست برروی درب شیشه‌ای و احساس گرما، این مشکل را تشخیص دهد. علاوه براین برق داشتن بدنه لباسشویی، داغ شدن موتور، تمیز نشدن لباس و گرم نشدن آب هم ازجمله علائم خرابی هیتر لباسشویی هستند.

خراب شدن برد الکترونیکی علت دیگر ارورH2 در لباسشویی Daewoo

برد الکترونیکی را مغز دستگاه و مرکز فرماندهی آن می‌دانند که در قسمت بالایی لباسشویی درب فضایی و مدل‌های قدیمی‌تر قرار گرفته است. هنگامی که این قطعه دچار مشکل شود، پیام‌های نادرستی از سنسور دمای آب ارسال می‌شود. در نتیجه ارور H2 را برروی نمایشگر لباسشویی دوو خواهیددید.

درصورتی که تکنسین این قطعه را معیوب تشخیص دهد، ابتدا آن را تعمیر کرده و اگر نتیجه رضایت‌بخش نبود، باید تعویض شود. استفاده نکردن از لباسشویی در ساعت اوج مصرف و جلوگیری از ورود ولتاژی نامنظم به‌دستگاه می‌تواند از بروز این خطا جلوگیری کند.

رسوب گرفتن قطعات لباسشویی دلیل دیگر خطای H2  در لباسشویی دوو

درکنار تمام این موارد گاهی رسوب گرفتن قطعات داخلی دستگاه خطای H2 را نشان می‌دهد. چراکه رسوب باعث مختل‌شدن بخش‌های مختلف دستگاه شده و از عمر مفید لباسشویی هم کم خواهدکرد؛ بنابراین استفاده از محلول جرم‌گیر لباسشویی به صورت ماهانه یا سرویس دوره‌ای آن می‌تواند از این خطا جلوگیری کند.

کلام پایانی

ارور H2 را در ماشین‌لباسشویی دوو به‌عنوان یکی از رایج‌ترین خطاهایی که بیشتر کاربران با آن مواجه می‌شوند، مورد بررسی قرار دادیم. هرچند از علت و راه‌های برطرف کردن آن صحبت کردیم، اما به دلیل ارتباط داشتن قطعات مختلف و حساس با یکدیگر، پیشنهاد می‌کنیم برای برطرف کردن آن با همکاران ما در آرین تعمیر تماس بگیرید.

اگر نیاز به قطعات لوازم خانگی از قبیل ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی دارید ؛ می توانید با متخصصین مجرب آرین پارت۲۴ تماس گرفته و نیاز خود را برطرف نمایید.

کاوش در دنیای مهارت : جستجوی مقالات ناب دریای اطلاعات
جستجو کردن
نظرات مشتریان..!
محمد حامدیان
بیشتر بخوانید
"من از خدمات بسیار راضی بودم. پس از تماس با آن‌ها برای تعمیر ماشین لباسشویی من، فردی آموزش دیده و با تجربه در کمتر از یک ساعت به محل من رسید و مشکل را برطرف کرد. پس از این تجربه خوب، حتماً به دوستانم نیز این خدمات را توصیه خواهم کرد."
رضا
بیشتر بخوانید
سلام.من از تعمیر ماشین لباسشویی بسیار راضی بودم و شما را به دوستانم معرفی کردم.
شادمان
بیشتر بخوانید
لباسشویی ما ماشین ال جی درب از بالا هست.مدتی صدای زیادی میکرد.تعمیرکار اومد و گفت صدا بخاطر گیربکسش هست که خراب شده.چندجای دیگه زنک زدم و گفتند درب از بالا را تعمیر نمی کنند. به دفتر آرین زنگ زدم گیربکسش را عوض کردند.مدتی زمان برد اما بعد از درست شدن اصلا صدای اضافه ای نداشت و من خیلی راضی هستم.
رضایی
بیشتر بخوانید
ماشین لباسشوی من سامسونگ هست.خطای 4E میزد.سه نفر اومدند و شیر برقی رو عوض کردند اما مشکل برطرف نشد.به دفتر آرین زنگ زدم ، نیرو فرستادند و مشکلش که گرفتگی ورودی جاپودری بود رو برطرف کردند.ازشون بسیار ممنونم.
مهدی
بیشتر بخوانید
سلام.لباسشویی ما الجی هست زمانی که خاموش بود داخل دستگاه آب جمع می شد .تماس گرفتم آرین تعمیر تکنسین فرستادند شیر برقی آب گرم دستگاه را تعویض کردند ومشکل حل شد.ممنونم
جهان
بیشتر بخوانید
سلام. لباسشویی من دوو هست مبعضی وقت ها پس از تمام شدن شستشو وخشک کن، درب دستگاه باز نمی شد و هیچگونه آلارمی هم نمایش داده نمی شد..و چون در شهرستان سرخس زندگی میکنم دسترسی به تعمیرکار مجرب نداشتم ، با خدمات آرین تماس گرفتم و گفتند قفل درب لباسشویی معیوب شده و باید هر چه زودتر تعویض شود و در صورت عدم تعویض به موقع ، احتمال خرابی برد وجود دارد.ممنون از راهنماییشون
نوروزیان
بیشتر بخوانید
سلام.ماشین لباسشویی سامسونگ دارم مدتی دستگاه به صدا افتاده بود. با دو سه نمایندگی تماس گرفتم و گفتند مشکل مربوط به بلبرینگ دستگاه است. وقتی از آرین تعمیر آمدند و بازدید کردند از زیر سبد یک شی خارجی مربوط به البسه پیدا کردند و با برداشتن آن شئ مشکل رفع شد.ازشون متشکرم.
وطن دوست
بیشتر بخوانید
با سلام. ماشین لباسشویی زیرووات دارم. دستگاه پر از آب می شد اما آبگیری قطع نمی شد. بعد از تماس با آرین تعمیر ، بنده را راهنمایی کردند که جرم گیر داخل دستگاه بریزم و اگر مشکل برطرف نشد تماس بگیرم تا حضوری مشکل دستگاه را رفع کنند. از جرم گیر استفاده کردم و مشکل دستگاه برطرف شد. بنده از راهنمایی ایشان ممنونم.
قبلی
بعدی

مطالب مرتبط

ثبت درخواست تعمیر

جهت ثبت درخواست تعمیر، میتوانید با شماره تلفن‌های زیر در تماس باشید یا فرم زیر را تکمیل نماید تا همکاران ما با شما در تماس باشند

جستجو کردن