جستجو کردن
جستجو کردن

ارورهای لباسشویی اوشن (علت هر ارور و راهکار رفع آن)

جدول محتوا

فهرست محتوا

ارورهای لباسشویی اوشن (علت هر ارور و راهکار رفع آن)
روبرت بوش ( بنیانگذار شرکت بوش ) من ترجیح میدهم سرمایه ام را از دست بدهم تا اعتماد شما را

ماشین لباسشویی­‌های هوشمند امروزی درصورتی که با خطایی مواجه­ شوند یا مشکلی در عملکرد دستگاه به وجود بیاید، با نمایش اروری روی صفحه نمایش دیجیتا­ل­شان کاربر را مطلع می­‌کنند. در حقیقت بعد از نمایش این خطا شما تصمیم می­‌گیرید چه اقدامی برای تعمیر لباسشویی انجام دهید. اگر در مشهد زندگی می‌کنید، برای رفع هر مشکلی، بهتر است که با نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در مشهد تماس بگیرید تا تکنسین‌ها با تخصص خود بتوانند مشکل را برطرف کنند. در این مقاله قصد داریم به معرفی ارورهای لباسشویی اوشن بپردازیم تا با بیشتر با مشکلات این وسیله ایتالیایی آشنا شوید.

خطا D0 در لباسشویی اوشن

زمانی که این خطا را روی صفحه نمایش دیجیتال لباسشویی مشاهده کردید، باید بدانید که فضای داخلی دستگاه را بیش از اندازه از آب پر کرده­‌اید. حال ممکن است فراموش کرده ­باشید گزینه تخلیه آب لباسشویی را بزنید یا اینکه پمپ یا شیر تخلیه با مشکل مواجه شده ­باشد.

این ایراد در ماشین لباسشویی برند مدیا هم بسیار رایج است و اگر شما هم از این برند استفاده می‌کنید و حدس می‌زنید که با این مشکل مواجه شده‌اید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که به نمایندگی ماشین لباسشویی میدیا در مشهد زنگ زده و مسئله را در میان بگذارید.

در اینجا نباید انتظار داشته­ باشید فرایند شستشو ادامه پیدا کند. چون درب قفل شده و تا زمانی که درام تخلیه نشود، عملکردی از آن را نخواهید دید. سایر دلایل آن عبارتند از:

 • ممکن است مشکل از شیربرقی باشد.
 • خراب شدن هیدروستات هم از دیگر دلایل این خطا است.
 • سیم­ها و اتصالات هیدروستات هم باید بررسی شوند.
 • از دیگر قطعاتی که باید بررسی شود برد الکتریکی دستگاه است که عملکرد درستی در تخلیه و خروج آب از داخل دستگاه را ندارد.

خطا D1 در لباسشویی اوشن

زمانی که خطای D1 را روی صفحه نمایشگر مشاهده­ کردید لازم است با همکاران ما در آرین تعمیر تماس بگیرید. چراکه این اختلال در عملکرد موتور است که باعث نشان­ دادن این خطا می شود. سعی نکنید درب را باز کنید چون به دلیل بروز مشکل در عملکرد موتور درب قفل خواهد شد. تکنسین برای برطرف کردن این مشکل این موارد را بررسی می­‌کند:

 • اختلالی در موتور یا سوکت که باید برطرف یا قطعه تعویض شود.
 • ممکن است جسمی سخت یا فلزی در درام گیر کرده ­باشد.
 • سیم کشی و اتصالات موتور لباسشویی با مشکل روبه‌رو شده ­باشد.

خطا D1 در لباسشویی اوشن

خطا D2 در لباسشویی اوشن

ارور D2 نشانگر نرسیدن آب لباسشویی به دمای مورد نیاز برای شستشو است. هنگامی که برنامه شستشو را به دستگاه می‌­دهید، میزان دما را هم تعیین می­‌کنید. حال آنکه اگر دما به اندازه کافی نباشد عملکرد آن مختل خواهدشد. ایراداتی که منجر به این خطا می­‌شوند شامل:

 • ممکن است هیتر یا المنت آسیب دیده ­باشد. بررسی این مورد توسط تکنسین به واسطه مولتی متر انجام خواهد شد.
 • اتصالات، سیم کشی به المنت و برد احتمال دارد با خطایی مواجه شده ­باشد.
 • خرابی برد الکترونیکی لباسشویی هم ایراد دیگری است باید برطرف شود.

بیشتر بخوانید» اگر از برند کندی در منزل استفاده می‌کنید و با این مشکل مواجه شده‌اید، به شما پیشنهاد می‌کنم جهت آشنایی با ارورهای ماشین لباسشویی کندی و روش های رفع آن، مقاله لینک داده شده را در سایت آرین تعمیر مطالعه نمایید.

خطا D3 در لباسشویی اوشن

گاهی ممکن است پروسه شستشو به اتمام رسیده­ باشد اما همچنان آب از داخل دیگ تخلیه نشده ­باشد. در این صورت درب باز نخواهدشد. حال آنکه دلایل زیر این مشکل را به وجود آورده­ باشند:

 • پمپ تخلیه خراب شده و باید تعویض شود.
 • شلنگ یا خروجی آب یا پمپ مسدود شده ­باشد.
 • بررسی کنید لوله تخلیه بدون پیچ خوردگی و تا شدگی باشد.
 • به دلیل استفاده بیش از اندازه از موادشوینده به خصوص، پودر، لوله تخلیه مسدود شده ­است.
 • خطایی در برد دستگاه به وجود آمده ­است.

خطا D3 در لباسشویی اوشن

خطا D4 در لباسشویی اوشن

این ارور را زمانی مشاهده می­‌کنید که سنسور دستگاه خراب شده و درنتیجه آب گرم نمی­‌شود. برای اینکه منشا این خطا را پیدا کنید باید اتصال سیم‌­های متصل به سنسور را بررسی کنید.

خطا D5 در لباسشویی اوشن

اگر خطایی در درب لباسشویی به وجود بیاید که باعث بسته ­نشدن یا بازنشدن آن شود، این خطا را خواهید دید. قبل از تماس با نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی اوشن این موارد را چک کنید:

 • مطمئن شوید مانعی باعث بسته­ نشدن درب نباشد
 • احتمال دارد میکروسوئیچ را بررسی کنید. ممکن است نیاز باشد تعویض شود یا اتصالات و سیم­کشی آن دچار مشکل شده ­باشد.
 • خراب شدن برد الکترونیکی هم باعث نمایش این ارور روی صفحه دیجیتال خواهدشد.

خطا D6 در لباسشویی اوشن

بعد از تنظیم کردن تایمر و برنامه شستشو، با قفل شدن درب و ورود آب به دستگاه شستشو آغاز خواهدشد. گاهی احتمال دارد آب به داخل دیگ به دلایل زیر جریان پیدا نکند و در نتیجه شستشو شروع نشود:

 • مطمئن شوید شیر آب باز است.
 • اگر شیربرقی با خطایی مواجه شده­باشد باید تعویض شود.
 • فیلتر یا پمپ ورودی آب معیوب شده و آب وارد دستگاه نمی‌­شود.
 • هیدروستات دستگاه خراب شده­ باشد.

خطا D6 در لباسشویی اوشن

خطا D7 در لباسشویی اوشن

برد الکترونیکی لباسشویی اوشن که با ایرادی مواجه شود، شما به واسطه این خطا مطلع خواهیدشد. پیشنهاد می­‌کنیم خودتان دست به آچار نشوید. چراکه تعویض و تعمیر این قطعه حساس فقط به واسطه تکنسین­‌های مجرب و با دانش انجام خواهدشد.

کلام پایانی…

ارورهای لباسشویی اوشن را یک به یک در این مقاله باهم بررسی کردیم. درنظر داشته باشید درصورتی که با هرکدام از این خطاها مواجه شدید، فقط درمواردی خودتان اقدام به عیب یابی و بررسی مشکل کنید که نیاز نباشد دست به آچار شوید. درغیر این صورت با تعداد زیادی پیچ و مهره اضافه و دستگاهی با مشکلات عدیده روبه رو می­‌شوید.

کاوش در دنیای مهارت : جستجوی مقالات ناب دریای اطلاعات
جستجو کردن
نظرات مشتریان..!
محمد حامدیان
بیشتر بخوانید
"من از خدمات بسیار راضی بودم. پس از تماس با آن‌ها برای تعمیر ماشین لباسشویی من، فردی آموزش دیده و با تجربه در کمتر از یک ساعت به محل من رسید و مشکل را برطرف کرد. پس از این تجربه خوب، حتماً به دوستانم نیز این خدمات را توصیه خواهم کرد."
رضا
بیشتر بخوانید
سلام.من از تعمیر ماشین لباسشویی بسیار راضی بودم و شما را به دوستانم معرفی کردم.
شادمان
بیشتر بخوانید
لباسشویی ما ماشین ال جی درب از بالا هست.مدتی صدای زیادی میکرد.تعمیرکار اومد و گفت صدا بخاطر گیربکسش هست که خراب شده.چندجای دیگه زنک زدم و گفتند درب از بالا را تعمیر نمی کنند. به دفتر آرین زنگ زدم گیربکسش را عوض کردند.مدتی زمان برد اما بعد از درست شدن اصلا صدای اضافه ای نداشت و من خیلی راضی هستم.
رضایی
بیشتر بخوانید
ماشین لباسشوی من سامسونگ هست.خطای 4E میزد.سه نفر اومدند و شیر برقی رو عوض کردند اما مشکل برطرف نشد.به دفتر آرین زنگ زدم ، نیرو فرستادند و مشکلش که گرفتگی ورودی جاپودری بود رو برطرف کردند.ازشون بسیار ممنونم.
مهدی
بیشتر بخوانید
سلام.لباسشویی ما الجی هست زمانی که خاموش بود داخل دستگاه آب جمع می شد .تماس گرفتم آرین تعمیر تکنسین فرستادند شیر برقی آب گرم دستگاه را تعویض کردند ومشکل حل شد.ممنونم
جهان
بیشتر بخوانید
سلام. لباسشویی من دوو هست مبعضی وقت ها پس از تمام شدن شستشو وخشک کن، درب دستگاه باز نمی شد و هیچگونه آلارمی هم نمایش داده نمی شد..و چون در شهرستان سرخس زندگی میکنم دسترسی به تعمیرکار مجرب نداشتم ، با خدمات آرین تماس گرفتم و گفتند قفل درب لباسشویی معیوب شده و باید هر چه زودتر تعویض شود و در صورت عدم تعویض به موقع ، احتمال خرابی برد وجود دارد.ممنون از راهنماییشون
نوروزیان
بیشتر بخوانید
سلام.ماشین لباسشویی سامسونگ دارم مدتی دستگاه به صدا افتاده بود. با دو سه نمایندگی تماس گرفتم و گفتند مشکل مربوط به بلبرینگ دستگاه است. وقتی از آرین تعمیر آمدند و بازدید کردند از زیر سبد یک شی خارجی مربوط به البسه پیدا کردند و با برداشتن آن شئ مشکل رفع شد.ازشون متشکرم.
وطن دوست
بیشتر بخوانید
با سلام. ماشین لباسشویی زیرووات دارم. دستگاه پر از آب می شد اما آبگیری قطع نمی شد. بعد از تماس با آرین تعمیر ، بنده را راهنمایی کردند که جرم گیر داخل دستگاه بریزم و اگر مشکل برطرف نشد تماس بگیرم تا حضوری مشکل دستگاه را رفع کنند. از جرم گیر استفاده کردم و مشکل دستگاه برطرف شد. بنده از راهنمایی ایشان ممنونم.
قبلی
بعدی

مطالب مرتبط

ثبت درخواست تعمیر

جهت ثبت درخواست تعمیر، میتوانید با شماره تلفن‌های زیر در تماس باشید یا فرم زیر را تکمیل نماید تا همکاران ما با شما در تماس باشند

جستجو کردن