جستجو کردن
جستجو کردن
روبرت بوش ( بنیانگذار شرکت بوش ) من ترجیح میدهم سرمایه ام را از دست بدهم تا اعتماد شما را

تعمیر ماشین لباسشویی در منزل

تعمیر ماشین لباسشویی در منزل یک ماشین لباسشویی پایه کارکرد آن بر اساس تماس مستقیم با آب است که به دلیل پاره ای از مسایل احتمال خراب شدن و کار نکردن را دارد. ما در اینجا با بررسی برخی از موارد احتمالی که شما می توانید با توجه کردن به آنها مشکل را در خانه بدون نیاز به سرویس کار حل کنید باهم بررسی می کنیم تا راهنمایی باشد برای تعمیر ماشین لباسشویی در منزل .
یکی از مشکلات احتمالی این است که لگن ماشین لباسشویی شما ممکن است دارای آبی باشد که تخلیه نمی شود. یا شاید خالی شده باشد اما نمی چرخد. یا ممکن است ماشین لباس را شسته باشد اما آنطور که باید تمیز بیرون نیاید. به عبارت دیگر، ماشین لباسشویی شما یا کند شده یا به طور کامل از کار افتاده است.

بیشتر بخوانید» علت نشتی و آبریزی ماشین لباسشویی چیست؟

با توجه به سختی کار ماشین لباسشویی، نمی توانید احتمال خرابی گهگاهی یا از دست دادن قدرت تمیز کنندگی کافی را رد کنید. اما همیشه مجبور نیستید برای تعمیر ماشین لباسشویی خود به تعمیرکار لوازم خانگی تماس بگیرید چون شاید مشکل ساده تر از آن باشد که نیاز به تعمیر کار داشته باشد.

ایرادات و تعمیرات رایج ماشین لباسشویی

قبل از اقدام به تعمیر ماشین لباسشویی اقدامات احتیاطی خاصی وجود دارد که باید رعایت کنید. ابتدا، همیشه قبل از شروع هر گونه تعمیر، ماشین لباسشویی خود را از برق جدا کنید. مهم نیست که تعمیر چقدر ساده به نظر می رسد، لطفاً آن را از منبع تغذیه جدا کنید.

همچنین به خاطر داشته باشید که ماشین های لباسشویی سنگین هستند و ممکن است به راحتی واژگون شوند. بنابراین، دستگاه را به تنهایی کج نکنید یا حرکت ندهید.

چیزهایی که ممکن است برای تعمیر به آنها نیاز داشته باشید عبارتند از ابزارهای عمومی مانند پیچ گوشتی، سطل، پدهای لرزش (ممکن است ضروری نباشد) و مواردی از این قبیل.

عیب یابی ماشین لباسشویی که کار نمی کند

 

وقتی صحبت از خرابی ماشین لباسشویی می شود، این یکی از رایج ترین موارد است. در این مورد، دستگاه فقط روشن نمی شود. بعد از اینکه لباس را در ماشین لباسشویی گذاشتید، صفحه را حرکت دادید یا روی دکمه «روشن» کلیک کردید، هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

برای عیب یابی مشاین لباسشویی خود در این مورد، راه حل های زیر را امتحان کنید.

مطمئن شوید که سیم برق دستگاه وصل است. ماشین‌ها ممکن است در اثر لرزش حرکت کنند مخصوصاً زمانی که بار نامتعادل باشد. همچنین هنگامی که دستگاه از نقطه‌ای به لرزه در می‌آید، ممکن است به‌طور تصادفی دوشاخه سیم برق را از پریز جدا کند.

بررسی کنید که هیچ گره ای در سیم برق وجود نداشته باشد چون همین علت میتواند قطعی داخل کابل به وجود بیاورد.

 

بیشتر بخوانید» به منظور آشنایی با علل جلونرفتن تایمر ماشین لباسشویی بوش روی لینک داده شده کلیک کنید.

یک بار دوشاخه را از برق بکشید و مجدد به پریز وصل کنید و سپس دکمه پاور روی ماشین لباسشویی را بزنید و ببینید آیا برق وارد مدار میشود یا خیر؟(منظور روشن شدن لامپهای روی صفحه دستگاه است)
درب ماشین لباسشویی را بررسی کنید و از بسته بودن آن مطمئن شوید .

عیب یابی ماشین لباسشویی که به خوبی تمیز نمیشوید

این مشکل یکی از تشدید کننده ترین مشکلات ماشین لباسشویی است. این ادعا به این دلیل است که شما فقط پس از چرخه کامل شستشو متوجه آن می شوید. وقتی لباس‌های خود را از خشک‌کن بیرون می‌آورید، متوجه می‌شوید که پرز، مو و سایر کثیفی‌ها به آن چسبیده است.

با این حال، راه‌هایی برای تعمیر ماشین لباسشویی در صورت بروز این مشکل وجود دارد.
اطمینان حاصل کنید که دستگاه بیش از حد بارگذاری نشده است(حجم لباسهای زیادی درون مخزن وارد نکرده باشید) زیرا وقتی ماشین لباسشویی پر از لباس است، آب شستشوی تمیز نمی تواند مواد شوینده شده و سایر کثیفی ها را از بین ببرد.

می‌توانید حداکثر بار مجاز را در دفترچه راهنما دستگاه خود بیابید.

مواد شوینده

 

ممکن است لازم باشد مقدار شوینده ای را که استفاده می کنید نیز کاهش دهید. مقدار زیادی مواد شوینده ممکن است باعث شود پرزها و کثیفی های دیگر به جای پاک کردن لباس از روی الیاف پارچه، به آن برگردند.

محصولات حیوانات خانگی خود را به طور جداگانه بشویید و خشک کنید

وسایل مربوط به حیوانات خانگی، از جمله پتو، تخت سگ و گربه، و اسباب بازی های جویدنی، باید جدا از لباس شسته شوند. پس از آن، داخل سبد ماشین لباسشویی را با دست تمیز کنید.

بیشتر بخوانید» آشنایی با تمامی خطاهای لباسشویی اسنوا و روش برطرف کردن آن

نحوه تعمیر ماشین لباسشویی که نمی چرخد

 

عدم چرخش ماشین لباسشویی پس از تخلیه آب یکی از رایج ترین مشکلات ماشین لباسشویی است. چرخش با سرعت بالا آب را از لباس خارج می کند و به آن اجازه می دهد سریعتر در خشک کن خشک شود.

راه های زیر را برای تعمیر ماشین لباسشویی با این مشکل ببینید.

سعی کنید لباس های داخل ظرف ماشین لباسشویی را مرتب کنید. یک ماشین لباسشویی معمولاً به محض تشخیص عدم تعادل در بار داخل سبد خاموش می شود تا زمانی که به درستی متعادل شود.

بعد از پراکندگی لباس یک بار دیگر درب آن را ببندید. اگر توزیع بار مناسب باشد، ماشین باید به طور خودکار بچرخد.

معمولاً ماشین‌هایی که بارهای سنگین دارند دچار عدم تعادل می‌شوند. این موضوع به خصوص اگر شامل پارچه های جاذب مانند ملحفه، حوله و لباس های ضخیم باشد شایع است.
بررسی کنید که آیا دستگاه در یک سطح صاف قرار دارد یا خیر؟

تعیین کنید که آیا پایه های ماشین لباسشویی روی زمین به صورت دقیق و پایدار قرار دارد یا خیر. به طور کلی، برای ایمنی، اگر دستگاه خارج از سطح تشخیص داده شود, ماشین لباسشویی شما به طور خودکار چرخش را متوقف می کند

زهکشی را به درستی اجرا کنید (منظور اتصال سالم لوله خروجی پسماند است)

بیشتر بخوانید» معرفی ارورهای ماشین لباسشویی زیرووات و روش برطرف کردن آن

شلنگ تخلیه ممکن است در این مورد نیاز به بررسی داشته باشند. این بررسی به این دلیل است که این خطر وجود دارد به طور مثال چیزهای کوچک یا آشغال هایی لوله تخلیه دستگاه را مسدود گرده باشند.

بررسی صافی آشغال گیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ممکن است نیازی به جدا کردن دستگاه نداشته باشد به راحتی شما میتوانید دریچه زیر ماشین لباسشویی را باز کرده و از تمیز بودن آن اطمینان حاصل کنید . گرفتگی شلنگ تخلیه از پشت دستگاه نیز ممکن است دلیل این مشکل باشد.

تعمیر ماشین لباسشویی پر سر و صدا

 

ماشین لباسشویی هایی که در زمان شستشو یا زمان خشک کردن صدای بلند یا صدایی شبیه ساییدگی یا تکان می دهند، بسیار آزاردهنده هستند. این حرکت می تواند به ماشین لباسشویی آسیب برساند و مشکلات جدیدی ایجاد کند، بنابراین باید در اسرع وقت آن را تعمیر کنید.

در اینجا نحوه تعمیر یک ماشین لباسشویی توسط تکنسین های مجرب آرین تعمیر در مشهد توضیح داده شده است:

 

یکی از موارد تخصصی که فقط توسط تکنیسین های با تجربه قابل بررسی است چک کردن متور و قطعات برقی ماشین لباسشویی می باشد. بعد از باز کردن و بررسی ارورهای موجود توسط متخصصین آرین تعمیر درمشهد, میتوان به موارد ذیل اشاره کرد :

۱) ایرادات برقی :

المنت , متور , برد الکترونیکی , واتر پمپ , سویچ درب , شیر برقی , فیوز , هیدرواستات , تایمر , سنسور تشخیص سطح آب و…

۲) ایرادات مکانیکی :

خرابی های بلبرینگ , کمک فنر , ایرادات لاستیک های آب گیری , ترک خوردگی دیگ , شلی یا پارگی تسمه , خرابی های پولی , مشکلات شفت , خوردگی یا شکستگی قطعات داخلی , ایرادات بخش تخلیه آب و…

بلبرینگ و یاتاقان های وان(دیگ یا سبد) باید روغن کاری شوند یا در صورت لزوم تعویض شوند

این امکان وجود دارد که یاتاقان های وان، در زیر وان، نیاز به تعویض داشته باشند. علاوه بر این، اگر ماشین لباسشویی صدای جیر جیر تولید می کند، بلبرینگ وان ممکن است به روغن کاری نیاز داشته باشد.

ممکن است لازم باشد تسمه یا قرقره موتور ماشین لباسشویی را تعویض کنید. برای این تعمیر باید بخش بزرگی از ماشین لباسشویی را جدا کنید تا به موتور برسید.

این احتمال وجود دارد که تسمه قرقره پمپ شکسته، فرسوده شده یا به نحوی دیگر آسیب دیده باشد. در برخی موارد، تسمه بوی بدی نیز منتشر می کند.

نگاهی دقیق تر به نوسانات برق

 

بیشتر بخوانید» نکات مهم در مورد نگهداری ماشین لباسشویی

 

ممکن است موتور ماشین لباسشویی شما پس از نوسانات برق نیاز به تنظیم مجدد داشته باشد. برای دستورالعمل های مربوط به تنظیم مجدد موتور در مارک های مختلف، دفترچه راهنمای مالک خود را بررسی کنید.

لازم است ماشین لباسشویی را از برق بکشید، آن را دوباره وصل کنید و ظرف ۱۲ ثانیه شش بار درب آن را باز و بسته کنید. این عملیات بازو بسته کردن درب باید حداقل ۵ سانتیمتر باشد. این عمل به قطع کردن اتصال مغناطیسی سوئیچ درب کمک می کند.

عیب یابی ماشین لباسشویی که آب را پر می کند اما تخلیه نمی کند

 

نکات زیر را برای تعمیر تخلیه نشدن ماشین لباسشویی ببینید.
وجود گرفتگی را بررسی کنید

پمپ در ماشین لباسشویی شما ممکن است توسط یک تکه پارچه یا یک مورد دیگر در فرآیند شستشو مسدود شده باشد. ابتدا پس از تخلیه آب با یک لیوان ، دستگاه را از برق بکشید.

محفظه پمپ دستگاه شما ممکن است قابل مشاهده باشد و تشخیص گرفتگی پمپ را آسان می کند. اگر چنین است، به آرامی گیره را با انبردست از پمپ خارج کنید.
یک بررسی لوله انجام دهید

لوله راه منتهی به پمپ نیز ممکن است گرفتگی داشته باشد. گیره های لوله را بردارید. یک سطل یا سطل زباله در دسترس داشته باشید زیرا دستگاه این لوله را با آب پر می کند. آب را تخلیه کنید.

بیشتر بخوانید» نکات مهم شستن لباس با آب سرد

 

در صورت وجود مشکل، انتهای تخلیه شلنگ به احتمال زیاد مسدود می شود. با دست یا با انبردست انسداد را برطرف کنید.

تکان خوردن یا لرزش شدید ماشین لباسشویی در چرخه چرخش معمول است. در واقع، گاهی اوقات تا حدی می لرزد که دستگاه از ایستگاه اصلی خود خارج می شود.

ماشین‌های با راندمان بالا، که چرخه‌های چرخش سریع‌تری نسبت به ماشین‌های بارگذاری از بالا دارند، می‌توانند این تفاوت را آشکارتر کنند.

جابه جا شدن ماشین لباسشویی در هنگام چرخش خشک کن, دستگاه شما را در معرض خطرات شدید قرار می دهند. این عمل خطر برق گرفتگی یا اتصال کوتاه یا آتش سوزی را بالا می برد.

ممکن است تراز کردن مجدد دستگاه شما ضروری باشد. می توانید با وسیله تراز چک کنید که آیا دستگاه از بالا به پایین تراز است یا خیر. سپس، با چرخاندن پاهای دستگاه به بالا یا پایین، سطح دستگاه را دوباره تنظیم کنید.

تسمه های اتصال باید سفت شوند

 

معمولاً، اگر تسمه های اتصال شل شده باشند, این شلی می تواند باعث تکان شدید دستگاه شود و این وضعیت را به یک وضعیت بالقوه خطرناک تبدیل می کند.

بنابراین، اگر تسمه ها خیلی شل هستند، آنها را سفت کنید یا تسمه های جدید تهیه کنید.

ممکن است به یک پد ضد لرزش نیاز داشته باشید

 

در صورت لزوم یک پد ضد لرزش خریداری کنید. بالشتک های ضخیم ۷ سانتیمتری در زیر پایه ها نصب کنید این عمل در کاهش لرزش موثر است. اگر می خواهید تاثیر لرزش دستگاه را بر کف خانه خود کاهش دهید، لنت های ضد لرزش یک سرمایه گذاری ارزشمند هستند.
نکات نگهداری ماشین لباسشویی

تعمیر و نگهداری ماشین لباسشویی به شما کمک می کند تا از خرابی هایی که می تواند منجر به آسیب پر هزینه دستگاه شود جلوگیری کنید.

بیشتر بخوانید» معرفی ۷ ارور OE ماشین لباسشویی دوو و روش برطرف کردن آن

 

نتیجه گیری :

بنابراین با رعایت نکات مراقبت از ماشین لباسشویی که در زیر آمده عمر ماشین لباسشویی خود را افزایش دهید:

شلنگ آب را در زمان مقرر تعویض کنید.
از تراز بودن دستگاه اطمینان حاصل کنید.
پرز را از فیلتر پرز گیر بردارید و آن را پاک کنید.
کپک زدگی را از داخل لاستیکها و محفظه سبد پاک کنید.
مواد شوینده شما باید به خوبی اندازه گیری شود.
مطمئن شوید که دستگاه بیش از حد کار نمی کند.
هرگز آن را اضافه بار نکنید.
ماهی یک بار از پودرهای جرم گیر استفاده کنید.

بیشتر بخوانید» معرفی ارورهای ماشین لباسشویی کندی و روش برطرف کردن آن

راه حل :

اما ممکن است مواردی وجود داشته باشد با رعایت و انجام موارد فوق الذکر ماشین لباسشویی شما در منزل عیب یابی و تعمیر نشود. در چنین شرایطی، خدمات تعمیر ماشین لباسشویی در مجموعه آرین تعمیر که یک مرکز و نماینده رسمی برندهای مختلف ماشین لباسشویی در شهر مشهد می باشد, می تواند به شما کمک کند. از آنجایی که تعمیر ماشین لباسشویی کار بسیار خطرناکی می باشد بهتر از قبل از هر اقدامی با کارشناسان با تجربه ما در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در آرین تعمیر مشهد, تماس بگیرید و از مشاوره و خدمات این مرکز استفاده نمایید.

آرین پارت ۲۴ مرکز تخصصی فروش قطعات و نمایندگی رسمی بیش از ۱۹ برند ماشین لباسشویی در مشهد

 

کاوش در دنیای مهارت : جستجوی مقالات ناب دریای اطلاعات
جستجو کردن
نظرات مشتریان..!
محمد حامدیان
بیشتر بخوانید
"من از خدمات بسیار راضی بودم. پس از تماس با آن‌ها برای تعمیر ماشین لباسشویی من، فردی آموزش دیده و با تجربه در کمتر از یک ساعت به محل من رسید و مشکل را برطرف کرد. پس از این تجربه خوب، حتماً به دوستانم نیز این خدمات را توصیه خواهم کرد."
رضا
بیشتر بخوانید
سلام.من از تعمیر ماشین لباسشویی بسیار راضی بودم و شما را به دوستانم معرفی کردم.
شادمان
بیشتر بخوانید
لباسشویی ما ماشین ال جی درب از بالا هست.مدتی صدای زیادی میکرد.تعمیرکار اومد و گفت صدا بخاطر گیربکسش هست که خراب شده.چندجای دیگه زنک زدم و گفتند درب از بالا را تعمیر نمی کنند. به دفتر آرین زنگ زدم گیربکسش را عوض کردند.مدتی زمان برد اما بعد از درست شدن اصلا صدای اضافه ای نداشت و من خیلی راضی هستم.
رضایی
بیشتر بخوانید
ماشین لباسشوی من سامسونگ هست.خطای 4E میزد.سه نفر اومدند و شیر برقی رو عوض کردند اما مشکل برطرف نشد.به دفتر آرین زنگ زدم ، نیرو فرستادند و مشکلش که گرفتگی ورودی جاپودری بود رو برطرف کردند.ازشون بسیار ممنونم.
مهدی
بیشتر بخوانید
سلام.لباسشویی ما الجی هست زمانی که خاموش بود داخل دستگاه آب جمع می شد .تماس گرفتم آرین تعمیر تکنسین فرستادند شیر برقی آب گرم دستگاه را تعویض کردند ومشکل حل شد.ممنونم
جهان
بیشتر بخوانید
سلام. لباسشویی من دوو هست مبعضی وقت ها پس از تمام شدن شستشو وخشک کن، درب دستگاه باز نمی شد و هیچگونه آلارمی هم نمایش داده نمی شد..و چون در شهرستان سرخس زندگی میکنم دسترسی به تعمیرکار مجرب نداشتم ، با خدمات آرین تماس گرفتم و گفتند قفل درب لباسشویی معیوب شده و باید هر چه زودتر تعویض شود و در صورت عدم تعویض به موقع ، احتمال خرابی برد وجود دارد.ممنون از راهنماییشون
نوروزیان
بیشتر بخوانید
سلام.ماشین لباسشویی سامسونگ دارم مدتی دستگاه به صدا افتاده بود. با دو سه نمایندگی تماس گرفتم و گفتند مشکل مربوط به بلبرینگ دستگاه است. وقتی از آرین تعمیر آمدند و بازدید کردند از زیر سبد یک شی خارجی مربوط به البسه پیدا کردند و با برداشتن آن شئ مشکل رفع شد.ازشون متشکرم.
وطن دوست
بیشتر بخوانید
با سلام. ماشین لباسشویی زیرووات دارم. دستگاه پر از آب می شد اما آبگیری قطع نمی شد. بعد از تماس با آرین تعمیر ، بنده را راهنمایی کردند که جرم گیر داخل دستگاه بریزم و اگر مشکل برطرف نشد تماس بگیرم تا حضوری مشکل دستگاه را رفع کنند. از جرم گیر استفاده کردم و مشکل دستگاه برطرف شد. بنده از راهنمایی ایشان ممنونم.
قبلی
بعدی

مطالب مرتبط

ثبت درخواست تعمیر

جهت ثبت درخواست تعمیر، میتوانید با شماره تلفن‌های زیر در تماس باشید یا فرم زیر را تکمیل نماید تا همکاران ما با شما در تماس باشند

جستجو کردن