جستجو کردن
جستجو کردن

معرفی ارور E4 ماشین لباسشویی دوو + راهکار رفع مشکل

جدول محتوا

فهرست محتوا

معرفی ارور E4 ماشین لباسشویی دوو + راهکار رفع مشکل
روبرت بوش ( بنیانگذار شرکت بوش ) من ترجیح میدهم سرمایه ام را از دست بدهم تا اعتماد شما را

معرفی ارور E4 ماشین لباسشویی دوو + راهکار رفع مشکل

از جمله مهم‌ترین کد خطاهایی که روی صفحه نمایش لباسشویی دوو به کاربر نشان داده خواهدشد، خطا E4 است. این ارور بیانگر نشتی آب داخل دستگاه بوده و پیشنهاد می‌شود به محض مشاهده آن با آرین تعمیر نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی تماس بگیرید. چراکه ورود رطوبت به بخش‌های مختلف این دستگاه می‌تواند مشکلات جدی‌تری را به همراه داشته باشد.

ارور E4 لباسشویی دوو، نشان دهنده مشکلی در شلنگ تخلیه

 

شیلنگ تخلیه که درست در قسمت پشتی لباسشویی قرار گرفته وظیفه پمپاژ آب را به داخل دیگ به عهده دارد. حال آنکه بروز هرگونه مشکلی مثل پارگی، تاشدگی و مسدود شدن آن سبب می‌شود آب از داخل دستگاه تخلیه نشده و از مسیر دریگری خارج شود. البته گاهی ممکن است گیرکردن آشغال، پرز و … هم این مسیر را مسدود کرده و شما خطا E4 را روی نمایشگر دوو مشاهده کنید.

خراب شدن شیر ورودی با خطای E4 لباسشویی دوو مشخص می شود

این اتفاق زمانی می‌افتد که شما بعداز انتخاب برنامه شستشو، شاهد خیس شدن زمین اطراف دستگاه هستید. در این شرایط ممکن است رسوب، جرم، شکستگی و سایر مشکلات مشابه در شیر تخلیه دلیل نشت آب باشد. بنابراین در این شرایط باید با نمایندگی تعمیر لباسشویی دوو در مشهد تماس بگیرید تا بعداز عیب‌یابی نسبت به برطرف کردن این مشکل اقدامات لازم انجام شود.

شکستن مخزن پودر را از طریق خطا E4 متوجه خواهیدشد

گاهی هم وجود شکستگی و ترک در مخزن پودر یا مایع لباسشویی است که آب ورودی به لباسشویی را از مسیر اصلی خودخارج می‌کند. بعداز اینکه برنامه شستشو به دستگاه داده می‌شود، آب وارد این مخزن شده تا موادشوینده را در خود حل کند؛ بنابراین درصورتی که ترک یا شکستگی در داخل این قسمت وجود داشته باشد، آب به بیرون نشت کرده و سنسورهای نمایش خطا E4 را برای نمایش روی نمایشگر دیجیتال فعال خواهدکرد.

وجود ترک در درب شیشه ای با نمایش خطا E4 لباسشویی دوو

توجه داشته باشید در زمان نصب یا جابجایی دستگاه، ضربه یا فشاری به آن وارد نشود. البته در این میان نسل جدید لباسشویی‌ها یعنی ماشین لباسشویی با درب فضایی، نیازمند توجه بیشتری هستند. در صورت شکستن یا ترک برداشتن درب آب از داخل دیگ به بیرون نشت خواهدکرد.

خطای E4 لباسشویی دوو و وجود سوراخ و کاسه نمد دستگاه

از جمله مواردی که در افزایش طول عمر لباسشویی موثر است، تراز بودن دستگاه و دقت در زمان جابجایی است. در این زمان ممکن است قطعاتی مانند کاسه نمد یا دیگ دچار آسیب شده و ممکن است با تکان‌های شدید و به مرور زمان باعث رسیدن آسیب به لباسشویی شده و دستگاه شما را نیازمند تعمیر خواهدکرد.

بی توجهی به ظرفیت لباسشویی باعث نمایش خطا E4 لباسشویی دوو

هرکدام از لباسشویی‌های موجود در بازار براساس حجم دیگ تا چند کیلو می‌توانند ظرفیت البسه خیس را تحمل کنند. حال اگر بیش از اندازه از ظرفیت دستگاه استفاده کنید، به دلیل فشار وارد شده بر دیگ و بلبرینگ‌ها، احتمال نشت و آب ریزی لباسشویی و بروز خطا E4 را در این دستگاه افزایش خواهد داد. 

خطا E4 لباسشویی دوو و خرابی پمپ تخلیه

وظیف انتقال آب از فضای داخل به بیرون از دستگاه بر عهده پمپ تخلیه است. پس هر گونه خرابی در این قطعه می‌تواند باعث نشتی آب به بیرون شود. به همین دلیل در صورت مشاهده این خطا پیشنهاد می‌شود از سالم بودن پمپ تخلیه اطمینان حاصل کنید.

خرابی لاستیک درب لباسشویی دوو با خطا E4 نمایش داده می شود

از دیگر قطعاتی که باعث مواجه کاربر با نشت آب از داخل لباسشویی می‌شود، خرابی لاستیک درب است. این لاستیک بسیار ضخیم مانع می‌شود که آب از داخل لباسشویی خارج شود. دلایل بسیاری می‌تواند سبب خراب شدن این قطعه شود که برای شما لازم است تا با آموزش تعویض و تعمیر لاستیک درب لباسشویی آشنایی داشته باشید.

کلام پایانی

ارور E4 لباسشویی دوو را به طور مفصل برایتان بیان کردیم تا بیشتر با دلایل و روش‌های برطرف کردن آن آشنا شوید. بااین حال پیشنهاد می‌کنیم هرزمان این خطا را روی نمایشگر مشاهده کردید، با آرین تعمیر تماس بگیرید تا از پرداخت هزینه‌های بیشتر جلوگیری شود.

اگر نیاز به قطعات لوازم خانگی از قبیل ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی دارید ؛ می توانید با متخصصین مجرب آرین پارت۲۴ تماس گرفته و نیاز خود را برطرف نمایید.

کاوش در دنیای مهارت : جستجوی مقالات ناب دریای اطلاعات
جستجو کردن
نظرات مشتریان..!
محمد حامدیان
بیشتر بخوانید
"من از خدمات بسیار راضی بودم. پس از تماس با آن‌ها برای تعمیر ماشین لباسشویی من، فردی آموزش دیده و با تجربه در کمتر از یک ساعت به محل من رسید و مشکل را برطرف کرد. پس از این تجربه خوب، حتماً به دوستانم نیز این خدمات را توصیه خواهم کرد."
رضا
بیشتر بخوانید
سلام.من از تعمیر ماشین لباسشویی بسیار راضی بودم و شما را به دوستانم معرفی کردم.
شادمان
بیشتر بخوانید
لباسشویی ما ماشین ال جی درب از بالا هست.مدتی صدای زیادی میکرد.تعمیرکار اومد و گفت صدا بخاطر گیربکسش هست که خراب شده.چندجای دیگه زنک زدم و گفتند درب از بالا را تعمیر نمی کنند. به دفتر آرین زنگ زدم گیربکسش را عوض کردند.مدتی زمان برد اما بعد از درست شدن اصلا صدای اضافه ای نداشت و من خیلی راضی هستم.
رضایی
بیشتر بخوانید
ماشین لباسشوی من سامسونگ هست.خطای 4E میزد.سه نفر اومدند و شیر برقی رو عوض کردند اما مشکل برطرف نشد.به دفتر آرین زنگ زدم ، نیرو فرستادند و مشکلش که گرفتگی ورودی جاپودری بود رو برطرف کردند.ازشون بسیار ممنونم.
مهدی
بیشتر بخوانید
سلام.لباسشویی ما الجی هست زمانی که خاموش بود داخل دستگاه آب جمع می شد .تماس گرفتم آرین تعمیر تکنسین فرستادند شیر برقی آب گرم دستگاه را تعویض کردند ومشکل حل شد.ممنونم
جهان
بیشتر بخوانید
سلام. لباسشویی من دوو هست مبعضی وقت ها پس از تمام شدن شستشو وخشک کن، درب دستگاه باز نمی شد و هیچگونه آلارمی هم نمایش داده نمی شد..و چون در شهرستان سرخس زندگی میکنم دسترسی به تعمیرکار مجرب نداشتم ، با خدمات آرین تماس گرفتم و گفتند قفل درب لباسشویی معیوب شده و باید هر چه زودتر تعویض شود و در صورت عدم تعویض به موقع ، احتمال خرابی برد وجود دارد.ممنون از راهنماییشون
نوروزیان
بیشتر بخوانید
سلام.ماشین لباسشویی سامسونگ دارم مدتی دستگاه به صدا افتاده بود. با دو سه نمایندگی تماس گرفتم و گفتند مشکل مربوط به بلبرینگ دستگاه است. وقتی از آرین تعمیر آمدند و بازدید کردند از زیر سبد یک شی خارجی مربوط به البسه پیدا کردند و با برداشتن آن شئ مشکل رفع شد.ازشون متشکرم.
وطن دوست
بیشتر بخوانید
با سلام. ماشین لباسشویی زیرووات دارم. دستگاه پر از آب می شد اما آبگیری قطع نمی شد. بعد از تماس با آرین تعمیر ، بنده را راهنمایی کردند که جرم گیر داخل دستگاه بریزم و اگر مشکل برطرف نشد تماس بگیرم تا حضوری مشکل دستگاه را رفع کنند. از جرم گیر استفاده کردم و مشکل دستگاه برطرف شد. بنده از راهنمایی ایشان ممنونم.
قبلی
بعدی

مطالب مرتبط

ثبت درخواست تعمیر

جهت ثبت درخواست تعمیر، میتوانید با شماره تلفن‌های زیر در تماس باشید یا فرم زیر را تکمیل نماید تا همکاران ما با شما در تماس باشند

جستجو کردن