جستجو کردن
جستجو کردن
روبرت بوش ( بنیانگذار شرکت بوش ) من ترجیح میدهم سرمایه ام را از دست بدهم تا اعتماد شما را

ارور IE ماشین لباسشویی دوو، نشان دهنده یکی از مشکلات رایج لباسشویی های تولیدی این برند یعنی عدم ورود آب کافی به داخل دستگاه است که در اثر عوامل مختلفی رخ می دهد. بدیهی است زمانی که آب کافی به داخل ماشین لباسشویی وارد نشود، کار کل دستگاه مختل می شود؛ زیرا تا زمانی که لباسشویی، آب کافی نداشته باشد، امکان شستشوی لباس ها وجود نخواهد داشت و شما باید بدانید که برای رفع این مشکل می‌توانید با آرین تعمیر جهت تعمیر ماشین لباسشویی در مشهد تماس بگیرید و درخواست تکنسین لباسشویی دوو را ثبت کنید.

ما در ادامه قصد داریم علل نمایش کد خطای IE و یا عدم ورود آب به داخل ماشین لباسشویی را به همراه روش های رفع آن به طور جامع بررسی کنیم. تا انتها با ما همراه باشید.

نحوه اطلاع از عدم ورود آب کافی به ماشین لباسشویی دوو چگونه است؟

امروزه خوشبختانه تمامی ماشین لباسشویی های دوو به سیستم عیب یابی هوشمند، مجهز شده اند؛ در نتیجه در صورت بروز هر گونه مشکل در این دستگاه ها، این سیستم با نمایش یک سری کد خطا، کاربران را از وجود مشکل موجود، آگاه می سازند.

سیستم عیب یابی هوشمند ماشین لباسشویی دوو، مشکل عدم ورود آب کافی به داخل دستگاه را از طریق نمایش ارور IE  بر روی صفحه نمایش دیجیتالی لباسشویی به کاربران اعلام می کنند. در صورتی که شما با این ارور مواجه شدید، می‌توانید با نمایندگی ماشین لباسشویی دوو در مشهد تماس بگیرید تا تعمیرکاران مجرب به محل شما اعزام شده و مشکل را رفع نمایند.

دلایل بروز ارور IE ماشین لباسشویی دوو چیست؟

دلایل بروز ارور IE ماشین لباسشویی دوو چیست؟

ارور IE در ماشین لباسشویی های دوو در اثر عوامل مختلفی بروز پیدا می کند که از جمله مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

باز نبودن و یا خرابی شیر آب ورودی از علل کد خطای IE

یکی از اصلی ترین علل بروز ارور IE در ماشین لباسشویی دوو، باز نبودن و یا خرابی شیر آب ورودی دستگاه است. پر واضح است زمانی که شیر آب ورودی، کامل باز نباشد و یا خراب و مسدود شده باشد، امکان ورود آب به داخل لباسشویی وجود نخواهد داشت. بنابراین به محض مواجهه با کد خطای ie در لباسشویی دوو، وضعیت شیر آب ورودی را مورد بررسی قرار دهید.

خرابی شلنگ ورودی آب یکی از دلایل ارور ie

از دیگر دلایل نمایش ارور IE در ماشین لباسشویی دوو می توان به خرابی شلنگ ورودی آب اشاره کرد. منظور از خرابی شیر ورودی آب، پیچ خوردگی و یا انسداد آن می باشد که با صاف کردن شلنگ، تمیز کردن و یا تعویض آن به راحتی رفع می شود.

خرابی شیر برقی از دلایل کد خطای IE ماشین لباسشویی دوو

شیر برقی به منظور کنترل ورود آب به داخل ماشین لباسشویی، قرار داده شده است. بنابراین با خرابی شیر برقی، امکان کنترل آب ورودی به داخل دستگاه وجود نداشته و در نتیجه منجر به بروز ارور IE می شود.

از آنجایی که امکان تعمیر شیر برقی وجود ندارد، به محض خرابی این قطعه، نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.

خرابی شیر برقی یکی از دلایل مشاهده ارور OE در ماشین لباسشویی دوو می‌باشد که برای آشنایی بیشتر با علت بروز ارور OE در ماشین لباسشویی دوو می‌توانید مقاله دیگری از آرین تعمیر را مطالعه نمایید.

انسداد فیلتر شیر برقی از علل ارور IE لباسشویی دوو

فیلتر واقع در شیر برقی به منظور جلوگیری از ورود ذرات اضافی، رسوب و هر گونه املاح موجود در آب به داخل دستگاه، تعبیه شده که باید هر از چند گاهی آن را تمیز نمود؛ در غیر این صورت احتمال انسداد آن و در نتیجه نمایش کد خطای IE در لباسشویی دوو، بسیار زیاد است.

مشکل انسداد فیلتر شیر برقی با تمیز کردن و در برخی موارد با تعویض آن رفع می شود.

ارور IE ماشین لباسشویی دوو در اثر مشکلات سیم کشی دستگاه

مشکلات مربوط به سیم کشی ماشین لباسشویی می تواند از دلایل بروز هر گونه خطایی در این دستگاه ها باشد؛ بنابراین پس از مشاهده هر گونه کد خطا و یا مشکلی در ماشین لباسشویی دوو، حتما سیم کشی های دستگاه را مورد بررسی قرار دهید. به عنوان مثال یکی از علل بروز ارور IE در لباسشویی دوو، وجود مشکل در سیم کشی های مربوط به شیر برقی می باشد.

این مشکل ممکن است در برندهای دیگر ماشین لباسشویی هم پیش بیاید. به عنوان مثال یکی دیگر از برندهایی که دچار این ایراد می‌شود، برند پاکشوما بوده و شما می‌توانید برای تعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما در مشهد، آرین تعمیر را انتخاب نمایید. تیم ما تلاش دارد تا بهترین خدمات را با نازل‌ترین قیمت به شما ارائه کند و رضایت مشتری اولویت اول ماست.

ارور IE ماشین لباسشویی دوو در اثر مشکلات سیم کشی دستگاه

خرابی پمپ تخلیه، عامل بروز ارور IE در لباسشویی دوو

به عنوان یکی دیگر از دلایل بروز کد خطای IE در لباسشویی دوو می توان به خرابی پمپ تخلیه اشاره کرد.

پمپ تخلیه به منظور تخلیه آب ماشین لباسشویی تعبیه شده است. در صورت خرابی این قطعه، احتمال به کار افتادن آن در زمان اشتباه یعنی آبگیری دستگاه، افزایش می یابد؛ این بدان معناست که آب از یک طرف دستگاه به آن وارد و از سوی دیگر از آن خارج می شود، بنابراین در زمانی که باید، آب کافی به داخل دیگ لباسشویی وارد نشده و منجر به بروز ارور IE می شود.

رفع خرابی های پمپ تخلیه با تعمیر و یا تعویض این قطعه، امکان پذیر است.

خرابی هیدروستات (سنسور سطح آب) ماشین لباسشویی دوو از علل بروز ارور IE

هیدروستات به منظور مدیریت میزان سطح آب ماشین لباسشویی در آن تعبیه شده است تا هر زمان که آب کافی به داخل لباسشویی، وارد شد از ورود آب بییشتر به داخل دستگاه جلوگیری کند. بنابراین خرابی آن می تواند منجر به مشکلات مربوط به آبگیری دستگاه و یکی از علل بروز ارور IE ماشین لباسشویی دوو باشد.

خرابی برد الکترونیکی از دلایل نمایش کد خطای IE در ماشین لباسشویی دوو

برد الکترونیکی (برد PCB) به عنوان اصلی ترین قطعه در هر ماشین لباسشویی، وظیفه صدور دستور مربوط به راه اندازی قطعات مختلف ماشین لباسشویی را بر عهده دارد؛ بنابراین می توان ادعا کرد که یکی از دلایل مشترک بروز اغلب مشکلات در انواع ماشین لباسشویی ها از جمله مشکل ابگیری، خرابی این قطعه می باشد.

تعمیر برد الکترونیکی به دلیل پیچیدگی این قطعه مهم، نیاز به تخصص و تجربه دارد؛ تاجاییکه خرابی این قطعه با ارورهای مختلفی مانند خطا H2لباسشویی دوو هم می‌تواندنشان از خرابی برد دستگاه اما به دلیل دیگری باشد؛ بنابراین پیشنهاد می کنیم برای تعمیر ماشین لباسشویی دوو در مشهد و سایر شهرها به نمایندگی های معتبر مراجعه کنید.

نتیجه گیری بررسی ارور IE ماشین لباسشویی دوو؛ علت + راه حل!

ما در این مقاله سعی کردیم ارور IE را به همراه علل بروز و روش های رفع آن به طور جامع مورد بررسی قرار دهیم تا هر زمان که با این کد خطا مواجه شدید، بتوانید به سرعت، عیب یابی کرده و نسبت به رفع آن اقدامات لازم را انجام دهید. یکی از مهم ترین اقدامات لازم برای رفع مشکلات ماشین لباسشویی، یافتن نمایندگی های معتبر تعمیر لباسشویی است که باید آن را جدی بگیرید.

در آخر شما عزیزان می توانید سوالات و یا تجربیات خود از عیب یابی و رفع ارور IE ماشین لباسشویی دوو را در بخش نظرات با ما و سایر کاربران سایت به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول درباره ارور IE ماشین لباسشویی دوو

ارور IE ماشین لباسشویی دوو، بیانگر عدم ورود آب کافی به دستگاه می باشد.

خرابی شیر آب ورودی یا شلنگ ورودی آب، خرابی شیر برقی، مسدود شدن فیلتر شیر برقی، بروز مشکل در سیم کشی های دستگاه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی هیدروستات و یا خرابی برد از دلایل بروز ارور ie در ماشین لباسشویی دوو هستند.

بهترین روش رفع ارور ie بسته به دلیل بروز آن، متفاوت است؛ بنابراین برای انتخاب بهترین روش رفع این مشکل ابتدا باید عیب یابی کنید.

هزینه تعمیر ارور IE لباسشویی دوو نیز به علت ایجاد آن بستگی دارد؛ بدیهی است که تعمیر برد ماشین لباسشویی در مقایسه با تعمیر هیدروستات دستگاه، بیشتر خواهد بود.  

کاوش در دنیای مهارت : جستجوی مقالات ناب دریای اطلاعات
جستجو کردن
نظرات مشتریان..!
محمد حامدیان
بیشتر بخوانید
"من از خدمات بسیار راضی بودم. پس از تماس با آن‌ها برای تعمیر ماشین لباسشویی من، فردی آموزش دیده و با تجربه در کمتر از یک ساعت به محل من رسید و مشکل را برطرف کرد. پس از این تجربه خوب، حتماً به دوستانم نیز این خدمات را توصیه خواهم کرد."
رضا
بیشتر بخوانید
سلام.من از تعمیر ماشین لباسشویی بسیار راضی بودم و شما را به دوستانم معرفی کردم.
شادمان
بیشتر بخوانید
لباسشویی ما ماشین ال جی درب از بالا هست.مدتی صدای زیادی میکرد.تعمیرکار اومد و گفت صدا بخاطر گیربکسش هست که خراب شده.چندجای دیگه زنک زدم و گفتند درب از بالا را تعمیر نمی کنند. به دفتر آرین زنگ زدم گیربکسش را عوض کردند.مدتی زمان برد اما بعد از درست شدن اصلا صدای اضافه ای نداشت و من خیلی راضی هستم.
رضایی
بیشتر بخوانید
ماشین لباسشوی من سامسونگ هست.خطای 4E میزد.سه نفر اومدند و شیر برقی رو عوض کردند اما مشکل برطرف نشد.به دفتر آرین زنگ زدم ، نیرو فرستادند و مشکلش که گرفتگی ورودی جاپودری بود رو برطرف کردند.ازشون بسیار ممنونم.
مهدی
بیشتر بخوانید
سلام.لباسشویی ما الجی هست زمانی که خاموش بود داخل دستگاه آب جمع می شد .تماس گرفتم آرین تعمیر تکنسین فرستادند شیر برقی آب گرم دستگاه را تعویض کردند ومشکل حل شد.ممنونم
جهان
بیشتر بخوانید
سلام. لباسشویی من دوو هست مبعضی وقت ها پس از تمام شدن شستشو وخشک کن، درب دستگاه باز نمی شد و هیچگونه آلارمی هم نمایش داده نمی شد..و چون در شهرستان سرخس زندگی میکنم دسترسی به تعمیرکار مجرب نداشتم ، با خدمات آرین تماس گرفتم و گفتند قفل درب لباسشویی معیوب شده و باید هر چه زودتر تعویض شود و در صورت عدم تعویض به موقع ، احتمال خرابی برد وجود دارد.ممنون از راهنماییشون
نوروزیان
بیشتر بخوانید
سلام.ماشین لباسشویی سامسونگ دارم مدتی دستگاه به صدا افتاده بود. با دو سه نمایندگی تماس گرفتم و گفتند مشکل مربوط به بلبرینگ دستگاه است. وقتی از آرین تعمیر آمدند و بازدید کردند از زیر سبد یک شی خارجی مربوط به البسه پیدا کردند و با برداشتن آن شئ مشکل رفع شد.ازشون متشکرم.
وطن دوست
بیشتر بخوانید
با سلام. ماشین لباسشویی زیرووات دارم. دستگاه پر از آب می شد اما آبگیری قطع نمی شد. بعد از تماس با آرین تعمیر ، بنده را راهنمایی کردند که جرم گیر داخل دستگاه بریزم و اگر مشکل برطرف نشد تماس بگیرم تا حضوری مشکل دستگاه را رفع کنند. از جرم گیر استفاده کردم و مشکل دستگاه برطرف شد. بنده از راهنمایی ایشان ممنونم.
قبلی
بعدی

مطالب مرتبط

ثبت درخواست تعمیر

جهت ثبت درخواست تعمیر، میتوانید با شماره تلفن‌های زیر در تماس باشید یا فرم زیر را تکمیل نماید تا همکاران ما با شما در تماس باشند

جستجو کردن