جستجو کردن
جستجو کردن

۷ علت مهم ارور OE ماشین لباسشویی دوو و نحوه رفع آن

جدول محتوا

فهرست محتوا

7 علت مهم ارور OE ماشین لباسشویی دوو و نحوه رفع آن
روبرت بوش ( بنیانگذار شرکت بوش ) من ترجیح میدهم سرمایه ام را از دست بدهم تا اعتماد شما را

ارور OE ماشین لباسشویی دوو یکی از رایج ترین خطاهای لباسشویی های تولیدی این برند محبوب است که به دلایل مختلفی از طریق صفحه نمایش دیجیتالی ماشین لباسشویی نمایش داده می‌شود. اگر شما هم تاکنون با این ارور مواجه شده اید، در اسرع وقت، نسبت به عیب یابی آن اقدام کنید.

ما در ادامه قصد داریم علل رایج ارور OE در ماشین لباسشویی های دوو را به همراه روش های رفع آن بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

علامت OE در ماشین لباسشویی دوو

علامت OE در ماشین لباسشویی های دوو، نشان دهنده عدم تخلیه آب از دستگاه می باشد که هنگام انتخاب برنامه شستشو، نمایان می شود. در واقع سیستم هوشمند عیب یابی ماشین لباسشویی های دوو با نمایش ارور OE، کاربران را از وجود مشکل عدم تخلیه آب به طور صحیح، آگاه می سازند. برای رفع این ایراد بهتر است با نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در مشهد تماس بگیرید تا بهترین تعمیرکار را به محل شما اعزام کنند. زیرا رفع این مشکل نیاز به تجربه و تخصص تعمیرکاران حرفه‌ای دارد.

 علل ارور OE ماشین لباسشویی دوو چیست؟

حال که مفهوم پیام خطای oe را کشف کردید، وقت آن رسیده با علل بروز این خطا نیز آشنا شوید.

مهم ترین و رایج ترین دلایل ارور OE ماشین لباسشویی دوو عبارتند از:

خرابی پمپ تخلیه؛ اصلی ترین علت ارور oe

فرآیند تخلیه آب در ماشین لباسشویی، توسط پمپ تخلیه صورت می گیرد؛ بنابراین اگر تخلیه آب به درستی صورت نگیرد، اولین قطعه ای که باید بررسی شود، پمپ تخلیه دستگاه است.

به بیانی دیگر ایجاد هر گونه مشکل در پمپ تخلیه ماشین لباسشویی دوو، منجر به بروز کد خطای oe می شود.

 علل ارور OE ماشین لباسشویی دوو چیست؟

در صورتی که پمپ تخلیه، دچار خرابی شده باشد، بهترین روش رفع آن، تعویض این قطعه می باشد. برای تعویض پمپ تخلیه آب بهتر است با یک فرد متخصص در تعمیر ماشین لباسشویی دوو در مشهد تماس بگیرید تا این کار را به صورت اصولی انجام دهد و به سایر قطعات یا ماشین لباسشویی شما آسیب وارد نکند.

انسداد فیلتر پمپ تخلیه از علل کد خطای OE ماشین لباسشویی دوو

فیلتر پمپ تخلیه با هدف جلوگیری از ورود هر گونه شی اضافی به داخل پمپ تخلیه در ماشین لباسشویی، تعبیه شده است. در واقع آب داخل لباسشویی قبل از ورود به پمپ تخلیه باید از فیلتر پمپ تخلیه، عبور کند؛ بدیهی است زمانی که این فیلتر مسدود شده باشد، امکان عبور آب و در نتیجه تخلیه آب از دستگاه وجود ندارد؛ بنابراین کد خطای oe نمایش داده می شود.

بنابراین اگر پس از بررسی پمپ تخلیه از صحت عملکرد آن اطمینان کسب نمودید، فیلتر پمپ تخلیه را مورد بررسی قرار دهید.

برای رفع مشکل انسداد فیلتر پمپ تخلیه، آن را به خوبی تمیز کنید و در صورت جرم گیری بسیار زیاد، نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.

خرابی هیدروستات (سنسور سطح آب) از دلایل بروز ارور oe

از دیگر علل بروز ارور oe در ماشین لباسشویی دوو می توان به خرابی هیدروستات، اشاره کرد. وظیفه هیدروستات، مدیریت و کنترل سطح آب در دیگ لباسشویی می باشد؛ بدیهی است که با خراب شدن این قطعه، امکان مدیریت سطح آب دیگ وجود نداشته و در نتیجه فرآیند تخلیه آب به دلیل بیش از حد پر شدن دیگ ماشین لباسشویی با مشکل مواجه می شود.

خرابی شیر برقی؛ علت نمایش کد خطای oe در لباسشویی دوو

در برخی از موارد، خرابی شیر برقی نیز با کد خطای OE در ماشین لباسشویی دوو نمایان می شود. به عبارتی دیگر با خرابی شیر برقی، احتمال بروز مشکل در زمینه ورود آب به داخل دیگ و خروج آب از دستگاه بسیار زیاد است.

رفع خرابی شیر برقی، نیاز به تخصص دارد؛ بنابراین حتی اگر لباسشویی شما از برند بوش هم باشد و با خرابی این قطعه مواجه شده باشید، باید حتما جهت تعمیر ماشین لباسشویی بوش در مشهد از متخصصین کاربلد کمک بگیرید؛ زیرا این کار نیاز به تخصص و مهارت دارد. شما می‌توانید با تیم آرین تعمیر در ارتباط بوده و برای رفع مشکلات ماشین لباسشویی درخواست خود را ثبت نمایید تا پشتیبانان با شما تماس گرفته و در اسرع وقت بهترین تعمیرکار را به محل شما اعزام نمایند.

انسداد لوله (شلنگ) تخلیه از دیگر علل عدم تخلیه صحیح آب

علاوه بر عللی که تا به اینجا ذکر نمودیم، انسداد شلنگ تخلیه نیز می تواند عامل نمایان شدن ارور OE در ماشین لباسشویی دوو باشد. بسته شدن راه شلنگ تخلیه، منجر به جمع شدن آب در داخل دیگ لباسشویی و به عبارتی اختلال خروج آب از لباسشویی دوو می شود.

روش رفع کد خطای OE ماشین لباسشویی دوو

لوله تخلیه به دلیل گیر کردن یک شی در داخل لوله و یا تا شدن خود لوله، مسدود می شود که رفع هر دوی این مشکلات به راحتی در خانه، امکان پذیر است.

خرابی اتصالات پمپ تخلیه از دلایل نمایش کد خطای oe در لباسشویی دوو

هر یک از اتصالات برقی در ماشین لباسشویی، یک قطعه را به برد متصل می کنند که در نتیجه خرابی آن ها منجر به قطع اتصال بین قطعه مورد نظر با برد لباسشویی می شود. خرابی اتصالات پمپ تخلیه نیز منجر به قطع ارتباط پمپ تخلیه با برد دستگاه می شود، علاوه بر آن فرآیند تخلیه آب، دچار مشکل می شود و ارور OE به نمایش در می آید.

خرابی برد از علل نمایش ارور OE ماشین لباسشویی دوو

وظیفه برد در ماشین لبایسشویی، مدیریت عملکرد اجزای مختلف دستگاه می باشد. علاوه بر آن برد، مشکلات قطعات مختلف لباسشویی را با نمایش کد خطای مربوط به هر یک از طریق صفحه نمایش دستگاه به نمایش می گذارد. زمانی که برد دچار خرابی شود، احتمال نمایش ارورهای اشتباه بسیار زیاد است.

بنابراین اگر پس از مواجهه با کد خطای OE ماشین لباسشویی دوو، تمامی علل فوق را بررسی کرده اما هیچ یک از آن ها مشکلی نداشت، به طور قطع برد ماشین لباسشویی شما خراب شده است.

ارور OE لباسشویی دوو، بخاطر آبگیری در زمان تخلیه

گاهی هم دلیل نمایش خطا Oe در لباسشویی دوو به دلیل نقص پمپ فاضلاب یا وجود مشکلی در برنامه شستشوی لباسشویی باشد. این مشکلات به واسطه این ارور و همینطور با نشتی و آبریزی از ماشین لباسشویی کاربر را متوجه ایرادی در دستگاه خواهدکرد. نتیجه این فرایند بالا رفتن سطح آب داخل دیگ شده که بایستی پمپ تخلیه، شیربرقی و… به طور کاملا تخصصی مورد بررسی قرار بگیرد.

روش رفع کد خطای OE ماشین لباسشویی دوو

برای رفع ارور OE ماشین لباسشویی دوو، اقدامات لازم را باید متناسب با مشکل به وجود آمده خواه خرابی پمپ تخلیه باشد و یا خرابی برد دستگاه، انجام داد.

اگر نمایش کد خطای oe علتی غیر از انسداد فیلتر پمپ تخلیه و شلنگ تخلیه داشته باشد، برای رفع آن حتما و حتما به نمایندگی ماشین لباسشویی مراجعه کنید، زیرا تعمیر ماشین لباسشویی، نیاز به تخصص و مهارت کافی دارد؛ در غیر این صورت منجر به بروز مشکلات جدی تر می شود. 

نتیجه گیری بررسی ۷ علت مهم ارور OE ماشین لباسشویی دوو + روش رفع آن

ما در این مقاله سعی کردیم ۷ علت مهم ارور OE ماشین لباسشویی دوو + روش رفع آن را به طور جامع بررسی کنیم تا هر زمان که با این کد خطا، مواجه شدید به راحتی بتوانید علت آن را تشخیص داده و هر چه سریع تر مشکل را به روش اصولی برطرف کنید.

در آخر شما عزیزان می توانید سوالات و یا تجربیات خود از نحوه رفع مشکل عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی را در بخش نظرات با ما و سایر کاربران سایت به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول درباره ارور OE ماشین لباسشویی دوو

ارور OE ماشین لباسشویی دوو، بیانگر خارج نشدن آب از دستگاه است.

هزینه تعمیر ارور OE بسته به علت بروز آن، متفاوت است و بنابراین قبل از عیب یابی نمی توان هزینه های تعمیر آن را برآورد کرد.

خرابی پمپ تخلیه، مسدود شدن فیلتر پمپ تخلیه، خرابی شیر برقی، خرابی سنسور سطح آب، مسدود شدن شلنگ تخلیه، خرابی اتصالات پمپ تخلیه و خرابی برد از رایج ترین دلایل بروز کد خطای OE ماشین لباسشویی دوو هستند.

ابتدا باید علت بروز مشکل را پیدا کرده و با توجه به آن، اقدامات لازم را انجام دهید؛ جهت تسریع روند عیب یابی و رفع آن، پیشنهاد می کنیم از تعمیرکاران باتجربه، کمک بگیرید.

کاوش در دنیای مهارت : جستجوی مقالات ناب دریای اطلاعات
جستجو کردن
نظرات مشتریان..!
محمد حامدیان
بیشتر بخوانید
"من از خدمات بسیار راضی بودم. پس از تماس با آن‌ها برای تعمیر ماشین لباسشویی من، فردی آموزش دیده و با تجربه در کمتر از یک ساعت به محل من رسید و مشکل را برطرف کرد. پس از این تجربه خوب، حتماً به دوستانم نیز این خدمات را توصیه خواهم کرد."
رضا
بیشتر بخوانید
سلام.من از تعمیر ماشین لباسشویی بسیار راضی بودم و شما را به دوستانم معرفی کردم.
شادمان
بیشتر بخوانید
لباسشویی ما ماشین ال جی درب از بالا هست.مدتی صدای زیادی میکرد.تعمیرکار اومد و گفت صدا بخاطر گیربکسش هست که خراب شده.چندجای دیگه زنک زدم و گفتند درب از بالا را تعمیر نمی کنند. به دفتر آرین زنگ زدم گیربکسش را عوض کردند.مدتی زمان برد اما بعد از درست شدن اصلا صدای اضافه ای نداشت و من خیلی راضی هستم.
رضایی
بیشتر بخوانید
ماشین لباسشوی من سامسونگ هست.خطای 4E میزد.سه نفر اومدند و شیر برقی رو عوض کردند اما مشکل برطرف نشد.به دفتر آرین زنگ زدم ، نیرو فرستادند و مشکلش که گرفتگی ورودی جاپودری بود رو برطرف کردند.ازشون بسیار ممنونم.
مهدی
بیشتر بخوانید
سلام.لباسشویی ما الجی هست زمانی که خاموش بود داخل دستگاه آب جمع می شد .تماس گرفتم آرین تعمیر تکنسین فرستادند شیر برقی آب گرم دستگاه را تعویض کردند ومشکل حل شد.ممنونم
جهان
بیشتر بخوانید
سلام. لباسشویی من دوو هست مبعضی وقت ها پس از تمام شدن شستشو وخشک کن، درب دستگاه باز نمی شد و هیچگونه آلارمی هم نمایش داده نمی شد..و چون در شهرستان سرخس زندگی میکنم دسترسی به تعمیرکار مجرب نداشتم ، با خدمات آرین تماس گرفتم و گفتند قفل درب لباسشویی معیوب شده و باید هر چه زودتر تعویض شود و در صورت عدم تعویض به موقع ، احتمال خرابی برد وجود دارد.ممنون از راهنماییشون
نوروزیان
بیشتر بخوانید
سلام.ماشین لباسشویی سامسونگ دارم مدتی دستگاه به صدا افتاده بود. با دو سه نمایندگی تماس گرفتم و گفتند مشکل مربوط به بلبرینگ دستگاه است. وقتی از آرین تعمیر آمدند و بازدید کردند از زیر سبد یک شی خارجی مربوط به البسه پیدا کردند و با برداشتن آن شئ مشکل رفع شد.ازشون متشکرم.
وطن دوست
بیشتر بخوانید
با سلام. ماشین لباسشویی زیرووات دارم. دستگاه پر از آب می شد اما آبگیری قطع نمی شد. بعد از تماس با آرین تعمیر ، بنده را راهنمایی کردند که جرم گیر داخل دستگاه بریزم و اگر مشکل برطرف نشد تماس بگیرم تا حضوری مشکل دستگاه را رفع کنند. از جرم گیر استفاده کردم و مشکل دستگاه برطرف شد. بنده از راهنمایی ایشان ممنونم.
قبلی
بعدی

مطالب مرتبط

ثبت درخواست تعمیر

جهت ثبت درخواست تعمیر، میتوانید با شماره تلفن‌های زیر در تماس باشید یا فرم زیر را تکمیل نماید تا همکاران ما با شما در تماس باشند

جستجو کردن