جستجو کردن
جستجو کردن

ارورهای ماشین لباسشویی کندی و روش‌های رفع آن

جدول محتوا

فهرست محتوا

روبرت بوش ( بنیانگذار شرکت بوش ) من ترجیح میدهم سرمایه ام را از دست بدهم تا اعتماد شما را

انواع ارورهای ماشین لباسشویی کندی که از طریق نمایشگر دیجیتالی نمایش داده می شوند، نشان از وجود یک مشکل خاص در ماشین لباسشویی دارند که باید هر چه سریع تر رفع شوند. لازمه رفع کد خطاهای لباسشویی کندی، آشنایی با معنا و مفهوم و به عبارتی علل ارور نمایش داده شده می باشد. پس اگر ماشین لباسشویی شما تولید برند کندی است، مطالعه این مقاله خالی از لطف نیست؛ چرا که ما در ادامه قصد داریم رایج ترین کد خطاهای ماشین لباسشویی را به همراه معنا و روش های رفع آن ها را به طور جامع مورد بررسی قرار دهیم.

رایج ترین ارورهای ماشین لباسشویی کندی

در ادامه ۸ مورد از رایج‌ترین ارورهای ماشین لباسشویی کندی را برای شما ذکر کرده‌ایم و روش‌های رفع این ارورها را نیز توضیح داده‌ایم. باید بدانید که راه حل رفع این ارورها در برخی موارد چنان ساده بوده که خودتان هم از پس برطرف کردن آن‌ها برخواهید آمد. اما در بیشتر مواقع بهتر است برای رفع ارورهای ماشین لباسشویی خود از تکنسین‌های با تجربه استفاده کنید تا به شما در تعمیر ماشین لباسشویی در مشهد کمک کنند. این اقدام بسیار هوشمندانه‌تر است؛ زیرا هر اقدامی که از سمت افراد بی تجربه و غیر متخصص انجام شود، می‌تواند آسیب‌های جبران ناپذیر و هزینه‌بری را به دستگاه شما وارد نماید.

رایج ترین ارورهای ماشین لباسشویی کندی

ارور E00 در ماشین لباسشویی کندی

نمایش کد خطا E00 ماشین لباس کندی، نشان از ضعیفی ماژول کنترل لباسشویی و در برخی موارد برنامه ریزی نشدن کنترلر الکترونیکی دارد. بنابراین بدیهی است که رفع ارور E00 با برنامه ریزی و یا تعویض کنترل کننده الکترونیکی میسر می شود.

رفع کد خطای E00

رفع کد خطای E00 نیاز به تخصص دارد، بنابراین پیشنهاد می کنیم هرگز خودتان برای رفع آن دست به کار نشوید. برای رفع و تعمیر ماشین لباسشویی کندی در مشهد می توانید روی کمک تکنسین متخصص و کاربلد آرین تعمیر حساب کنید.

 

کد خطا

علت کد خطا

E00

ضعیف بودن ماژول کنترل

برنامه ریزی نشدن کنترلر الکترونیکی

 

کد خطای E01 لباسشویی کندی

در صورت بروز مشکلات مربوط به درب ماشین لباسشویی کندی، کد E01 بر روی صفحه نمایشگر دیجیتالی دستگاه نمایش داده می شود که یکی از رایج ترین ارورهای ماشین لباسشویی کندی است. بارزترین مشکل مربوط به درب لباسشویی شامل خرابی قفل درب می باشد.

البته خرابی درب لباسشویی کندی، تنها علت نمایش ارور E01 نیست، بلکه بروز مشکل در سیم برق، میکروسوئیچ و ترمز درام نیز می توانند منجر به ایجاد این ارور شوند.

برطرف سازی ارور E01

به محض مشاهده ارور E01، ابتدا درب لباسشویی و سپس قطعات میکروسوئیچ، ترمز درام و سیم برقی باید مورد بررسی قرار بگیرند. از آنجاییکه این مشکل در لباسشویی درب فضایی، رواج داشته تمام فرایند شستشو به بسته بودن درب وابسته است، پیشنهاد می‌کنیم برای برطرف کردن این ایراد درلباسشویی های کندی، به آرین تعمیر مراجعه کنید.

کد خطا

علت کد خطا

E01

خرابی قفل درب

بروز مشکل در سیم برق

خرابی میکروسوئیچ

خرابی ترمز درام

 

ارور E02 ماشین لباسشویی کندی

ارور E02 که یکی از ارورهای ماشین لباسشویی کندی بوده و بسیار رایج می‌باشد؛ نشان دهنده گرفتگی و انسداد شلنگ آب و یا فیلتر ورودی ماشین لباسشویی کندی می باشد. علاوه بر آن بروز مشکل در سوئیچ فشار و اتصالات و سیم کشی های لباسشویی نیز می‌توانند عامل بروز کد خطای E02 در ماشین لباسشویی کندی باشند.

روش رفع کد خطای E02

در صورت مواجهه با این کد خطا، شلنگ های ورودی آب، فیلتر ورودی دستگاه، سوئیچ فشار و اتصالات ماشین لباسشویی را به دقت بررسی و مشکل پیش آمده را رفع کنید.

کد خطا

علت کد خطا

E02

گرفتگی شلنگ آب

انسداد فیلتر ورودی

خرابی سوئیچ فشار

مشکلات سیم کشی و اتصالات

کد خطای E03 در لباسشویی کندی

کد خطای E03 در لباسشویی کندی

مشکل عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی کندی با نمایش کد خطای E03 نمایان می شود.

از اصلی ترین علل عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی کندی می توان به بروز مشکل در مدار تخلیه، مسدود شدن فیلتر ورودی و یا شلنگ تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، سوئیچ فشار و سیم های برق دستگاه اشاره کرد.

مشکل عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی برند ایندزیت هم رایج بوده و کد خطای آن F05 است. جهت رفع خطا و تعمیر ماشین لباسشویی ایندزیت در مشهد، می‌توانید با آرین تعمیر تماس بگیرید تا در اسرع وقت تکنسین‌های مجرب خود را به محل مورد نظر شما اعزام نماید.

رفع کد خطای E03

کد خطای E03 با تعمیر و در برخی موارد تعویض قطعه آسیب دیده، برطرف می شود.  

کد خطا

علت کد خطا

E03

بروز مشکل در مدار تخلیه

انسداد فیلتر ورودی یا شلنگ تخلیه

خرابی پمپ تخلیه

خرابی سوئیچ فشار

خرابی سیم برقی

 

کد خطای E04 ماشین لباسشویی کندی

نمایش کد خطای E04 ماشین لباسشویی کندی، نشان از نشتی آب از لباسشویی، خرابی سوئیچ فشار و یا سوپاپ ورودی آب دارد.

شیوه رفع ارور E04

برای رفع کد خطای E04 لباسشویی کندی، ۳ مورد ذکر شده را بررسی کرده و پس از عیب یابی، اقدامات لازم را انجام دهید.

کد خطا

علت کد خطا

E04

 نشتی آب

خرابی سوئیچ فشار

 معیوب بودن سوپاپ ورودی آب

 

ارور E05 لباسشویی کندی

مشکلات مربوط به قطعه ترمیستور (سنسور حرارتی) ماشین لباسشویی کندی با بروز کد خطای E05 نمایان می شوند.

روش رفع کد خطای E05

رفع مشکلات ترمیستور لباسشویی را فقط و فقط به تعمیرکار متخصص بسپارید.

کد خطا

علت کد خطا

E05

خرابی ترمیستور (سنسور درجه حرارت)

 

ارور E06 ماشین لباسشویی کندی

E06 به عنوان یکی دیگر از رایج ترین کد خطاهای ماشین لباسشویی، بیانگر عدم تعادل لباسشویی، خرابی برد الکترونیکی و یا بروز مشکل در کنترل پنل می باشد.

رفع ارور E06

در صورت اطمینان از متعادل بودن ماشین لباسشویی، رفع مشکلات مربوط به برد الکترونیکی و کنترل پنل را به متخصصان این حوزه بسپارید؛ چرا که از مهم ترین قطعات ماشین لباسشویی به شمار می روند.

کد خطا

علت کد خطا

E06

 عدم تعادل دستگاه

خرابی برد الکترونیکی

بروز مشکل در کنترل پنل 

ارورهای E07 و E07a لباسشویی کندی

ارورهای E07 و E07a لباسشویی کندی

کد خطاهای E07 و E07a ماشین لباسشویی کندی، خبر از وجود مشکل در قفل درب یا موتور لباسشویی می دهند.

رفع کد خطاهای E07 و E07a ماشین لباسشویی کندی

در اغلب اوقات، امکان رفع این کد خطاها بدون دانش و تخصص کافی وجود ندارد؛ بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که به محض مشاهده هر یک از این ارورها، به یک نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی معتبر مراجعه کنید.

کد خطا

علت کد خطا

E07

E07a

بروز مشکل در قفل درب دستگاه

خرابی موتور

 

نتیجه گیری بررسی کد خطاهای ماشین لباسشویی کندی و روش‌های رفع آن!

ما در این مقاله سعی کردیم رایج ترین کد خطاهای ماشین لباسشویی کندی را به همراه روش های رفع آن ها بررسی کنیم تا هر زمان هر یک از این ارورها بر روی نمایشگر دیجیتالی لباسشویی کندی شما به نمایش درآمد بتوانید علل بروز آن را پیدا کرده و مشکل را رفع کنید. البته همواره تاکید ما این است که به هیچ عنوان برای رفع مشکلات مربوط به قطعات حساس از جمله برد الکترونیکی، خودتان بدون دانش و تخصص کافی، دست به کار نشوید و از تعمیرکاران باتجربه، کمک بخواهید تا لباسشویی تان به صورت اصولی و با صرفه جویی در وقت و هزینه، تعمیر شود.

در آخر شما عزیزان می توانید سوالات و یا تجربیات خود از نحوه برطرف نمودن ارورهای لباسشویی کندی را در بخش نظرات با ما و سایر کاربران سایت به اشتراک بگذارید.

کاوش در دنیای مهارت : جستجوی مقالات ناب دریای اطلاعات
جستجو کردن
نظرات مشتریان..!
محمد حامدیان
بیشتر بخوانید
"من از خدمات بسیار راضی بودم. پس از تماس با آن‌ها برای تعمیر ماشین لباسشویی من، فردی آموزش دیده و با تجربه در کمتر از یک ساعت به محل من رسید و مشکل را برطرف کرد. پس از این تجربه خوب، حتماً به دوستانم نیز این خدمات را توصیه خواهم کرد."
رضا
بیشتر بخوانید
سلام.من از تعمیر ماشین لباسشویی بسیار راضی بودم و شما را به دوستانم معرفی کردم.
شادمان
بیشتر بخوانید
لباسشویی ما ماشین ال جی درب از بالا هست.مدتی صدای زیادی میکرد.تعمیرکار اومد و گفت صدا بخاطر گیربکسش هست که خراب شده.چندجای دیگه زنک زدم و گفتند درب از بالا را تعمیر نمی کنند. به دفتر آرین زنگ زدم گیربکسش را عوض کردند.مدتی زمان برد اما بعد از درست شدن اصلا صدای اضافه ای نداشت و من خیلی راضی هستم.
رضایی
بیشتر بخوانید
ماشین لباسشوی من سامسونگ هست.خطای 4E میزد.سه نفر اومدند و شیر برقی رو عوض کردند اما مشکل برطرف نشد.به دفتر آرین زنگ زدم ، نیرو فرستادند و مشکلش که گرفتگی ورودی جاپودری بود رو برطرف کردند.ازشون بسیار ممنونم.
مهدی
بیشتر بخوانید
سلام.لباسشویی ما الجی هست زمانی که خاموش بود داخل دستگاه آب جمع می شد .تماس گرفتم آرین تعمیر تکنسین فرستادند شیر برقی آب گرم دستگاه را تعویض کردند ومشکل حل شد.ممنونم
جهان
بیشتر بخوانید
سلام. لباسشویی من دوو هست مبعضی وقت ها پس از تمام شدن شستشو وخشک کن، درب دستگاه باز نمی شد و هیچگونه آلارمی هم نمایش داده نمی شد..و چون در شهرستان سرخس زندگی میکنم دسترسی به تعمیرکار مجرب نداشتم ، با خدمات آرین تماس گرفتم و گفتند قفل درب لباسشویی معیوب شده و باید هر چه زودتر تعویض شود و در صورت عدم تعویض به موقع ، احتمال خرابی برد وجود دارد.ممنون از راهنماییشون
نوروزیان
بیشتر بخوانید
سلام.ماشین لباسشویی سامسونگ دارم مدتی دستگاه به صدا افتاده بود. با دو سه نمایندگی تماس گرفتم و گفتند مشکل مربوط به بلبرینگ دستگاه است. وقتی از آرین تعمیر آمدند و بازدید کردند از زیر سبد یک شی خارجی مربوط به البسه پیدا کردند و با برداشتن آن شئ مشکل رفع شد.ازشون متشکرم.
وطن دوست
بیشتر بخوانید
با سلام. ماشین لباسشویی زیرووات دارم. دستگاه پر از آب می شد اما آبگیری قطع نمی شد. بعد از تماس با آرین تعمیر ، بنده را راهنمایی کردند که جرم گیر داخل دستگاه بریزم و اگر مشکل برطرف نشد تماس بگیرم تا حضوری مشکل دستگاه را رفع کنند. از جرم گیر استفاده کردم و مشکل دستگاه برطرف شد. بنده از راهنمایی ایشان ممنونم.
قبلی
بعدی

مطالب مرتبط

ثبت درخواست تعمیر

جهت ثبت درخواست تعمیر، میتوانید با شماره تلفن‌های زیر در تماس باشید یا فرم زیر را تکمیل نماید تا همکاران ما با شما در تماس باشند

جستجو کردن