جستجو کردن
جستجو کردن

بررسی کامل ارور E8 ماشین لباسشویی دوو؛ علت + روش رفع

جدول محتوا

فهرست محتوا

بررسی کامل ارور E8 ماشین لباسشویی دوو؛ علت + روش رفع
روبرت بوش ( بنیانگذار شرکت بوش ) من ترجیح میدهم سرمایه ام را از دست بدهم تا اعتماد شما را

از مهم‌ترین کدخطاهایی که در روی نمایشگر ماشین لباسشویی دوو می‌بینید، ارور E8 است. از آنجاییکه این خطا به خرابی موتور لباسشویی اشاره می‌کند، باید در اسرع وقت نسبت به تعمیر آن اقدام کنید تا از پرداخت هزینه‌های اضافی جلوگیری شود.

بیشتر بخوانید» در هنگام کار با لباسشویی ممکن است با خطای H2 در ماشین لباسشویی دوو مواجه شوید. برای برطرف کردن آن می‌توانید روی لینک داده شده کلیک کنید.

ارور E8 لباسشویی دوو؛ نشان دهنده عدم توازن لباس ها

 

یکی از دلایل رایجی که این خطا را روی نمایشگر لباسشویی دوو مشاهده می‌کنید، مربوط به عدم توازن در جایگیری لباس‌ها داخل دیگ است. ساده‌ترین راه‌حل برای این برطرف کردن این خطا، توجه به میزان ظرفیت لباسشویی هنگام شستشو خواهدبود. در نظر داشته باشید که همیشه باید تا اندازه ۵۰% از ظرفیت دستگاه را پر کنید.

بیشتر بخوانید» ممکن است زمانیکه لباسشویی را به برق متصل می‌کنید تا فرایند شستشو آغاز شود، با خطای IE در لباسشویی دوو مواجه شوید. برای اینکه با این ارور و نحوه برطرف کردن آن آشنا شوید روی لینک داده شده کلیک کنید.

برای برطرف کردن این خطا این مراحل را طی کنید:

  • برنامه شستشو را لغو کرده و لباسشویی را خاموش کنید.
  • چند ثانیه ای صبر کنید تا درب باز شود.
  • لباسشویی را خالی کرده و این بار حجم کمتری را داخل دیگ قرار دهید.
  • این بار سعی کنید البسه را در دوطرف قرار داده تا بتوانید توازن وزن را برقرار کرده باشید.
  • حواستان باشد لباس‌ها گلوله یا تا نشود.

در نظر داشته باشید این موارد جزئی از مهم‌ترین فاکتورهای نگهداری از لباسشویی به حساب می‌آیند.

ارور E8 در لباسشویی دوو نشان دهنده مشکلی در اتصالات موتور

ارور E8 در لباسشویی دوو می‌تواند به خاطر وجود مشکلی در اتصالات موتور باشد. به همین خاطر پیشنهاد می‌کنیم برای برطرف کردن آن به آرین تعمیر، نمایندگی تعمیر لباسشویی دوو در مشهد مراجعه کنید. چرا که باید تمامی سیم‌کشی‌های داخلی توسط تکنسین‌های مجرب مورد بررسی قرار بگیرد تا خطا به درستی برطرف شود.

خرابی کلکتور با ارور E8 روی لباسشویی دوو مشخص می شود

کلکتور حلقه‌ای رسانا از جنس مس است که تیغه هایی رسانا و شکاف هایی عایق دارد. این قطعه در موتور لباسشویی در دوطرف حلقه لغزان کلکتور زغال های موتوری قرار گرفته اند. کلکتور باعث می شود جریان الکتریکی به قسمت های دیگر منتقل نشده و آرمیچر نیروی لازم را برای حرکت به دست بیاورد.

ارور E8 در لباسشویی دوو بیانگر خرابی تاخو است

 

از دیگر قطعات موتور که نقش بسیار مهمی در عملکرد صحیح دستگاه دارد، تاخو یا همان سنسور هال است. در حقیقت این قطعه بخشی از سیستم خودکار لباسشویی محسوب شده و در بخش چرخان قرار گرفته تا عملکرد موتور را بررسی کند. برطرف کردن خطای  E8 در زمان خرابی تاخو راهی بجز تماس با نمایندگی تعمیر لباسشویی در مشهد ندارد؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم خودتان دست به آچار نشوید. چون تعمیر این قطعه حساس نیاز به عیب‌یابی و دانش و تجربه تکنسین‌ها دارد.

خرابی زغال موتور با نمایش ارور E8 در لباسشویی دوو نشان داده می شود

زغال موتور از دیگر قطعاتی است که عملکرد آن تاثیر زیادی در کارکرد موتور لباسشویی دارد. این قطعه نوعی رسانای حرارتی بوده که با گذشت زمان خاصیت خود را از دست داده و باید با قطعه‌ای اورجینال تعویض شود. البته این قطعه در صورتی که به درستی از لباسشویی استفاده شود نیازی به تعویض دوره‌ای نخواهدداشت. البته تعویض این قطعه نیاز به دانش و تجربه کافی از تکنسین‌های ما دارد.

بیشتر بخوانید» از دیگر خطاهای رایج در لباسشویی، ارور E9 در لباسشویی دوو است. در صورتی که بااین خطا مواجه شدید، روی لینک داده شده کلیک کنید.

خرابی برد و نمایش ارور E8 در لباسشویی دوو

برد قطعه‌ای کوچک اما حیاتی برای لباسشویی است که تمامی فعالیت‌های دستگاه را براساس برنامه شستشو کنترل می‌کند. این قطعه به عنوان مغز دستگاه عمل کرده و خرابی آن با ارور E8 نشان می‌دهد. وجود هرگونه مشکل در اتصالات بین موتور و برد یا هر گونه مشکل فنی ممکن است اشتباه تشخیص داده شود.

سخن آخر

دلایل ارور E8 در لباسشویی دوو تک به تک مورد بررسی قرار دادیم. در این مقاله اشاره‌ای به روش‌های برطرف کردن این خطاها را هم برای‌تان ارائه کردیم. اما بازهم پیشنهاد می‌کنیم برای عیب‌یابی و از بین بردن آن از تکنسین‌های آرین تعمیر کمک بخواهید.

کاوش در دنیای مهارت : جستجوی مقالات ناب دریای اطلاعات
جستجو کردن
نظرات مشتریان..!
محمد حامدیان
بیشتر بخوانید
"من از خدمات بسیار راضی بودم. پس از تماس با آن‌ها برای تعمیر ماشین لباسشویی من، فردی آموزش دیده و با تجربه در کمتر از یک ساعت به محل من رسید و مشکل را برطرف کرد. پس از این تجربه خوب، حتماً به دوستانم نیز این خدمات را توصیه خواهم کرد."
رضا
بیشتر بخوانید
سلام.من از تعمیر ماشین لباسشویی بسیار راضی بودم و شما را به دوستانم معرفی کردم.
شادمان
بیشتر بخوانید
لباسشویی ما ماشین ال جی درب از بالا هست.مدتی صدای زیادی میکرد.تعمیرکار اومد و گفت صدا بخاطر گیربکسش هست که خراب شده.چندجای دیگه زنک زدم و گفتند درب از بالا را تعمیر نمی کنند. به دفتر آرین زنگ زدم گیربکسش را عوض کردند.مدتی زمان برد اما بعد از درست شدن اصلا صدای اضافه ای نداشت و من خیلی راضی هستم.
رضایی
بیشتر بخوانید
ماشین لباسشوی من سامسونگ هست.خطای 4E میزد.سه نفر اومدند و شیر برقی رو عوض کردند اما مشکل برطرف نشد.به دفتر آرین زنگ زدم ، نیرو فرستادند و مشکلش که گرفتگی ورودی جاپودری بود رو برطرف کردند.ازشون بسیار ممنونم.
مهدی
بیشتر بخوانید
سلام.لباسشویی ما الجی هست زمانی که خاموش بود داخل دستگاه آب جمع می شد .تماس گرفتم آرین تعمیر تکنسین فرستادند شیر برقی آب گرم دستگاه را تعویض کردند ومشکل حل شد.ممنونم
جهان
بیشتر بخوانید
سلام. لباسشویی من دوو هست مبعضی وقت ها پس از تمام شدن شستشو وخشک کن، درب دستگاه باز نمی شد و هیچگونه آلارمی هم نمایش داده نمی شد..و چون در شهرستان سرخس زندگی میکنم دسترسی به تعمیرکار مجرب نداشتم ، با خدمات آرین تماس گرفتم و گفتند قفل درب لباسشویی معیوب شده و باید هر چه زودتر تعویض شود و در صورت عدم تعویض به موقع ، احتمال خرابی برد وجود دارد.ممنون از راهنماییشون
نوروزیان
بیشتر بخوانید
سلام.ماشین لباسشویی سامسونگ دارم مدتی دستگاه به صدا افتاده بود. با دو سه نمایندگی تماس گرفتم و گفتند مشکل مربوط به بلبرینگ دستگاه است. وقتی از آرین تعمیر آمدند و بازدید کردند از زیر سبد یک شی خارجی مربوط به البسه پیدا کردند و با برداشتن آن شئ مشکل رفع شد.ازشون متشکرم.
وطن دوست
بیشتر بخوانید
با سلام. ماشین لباسشویی زیرووات دارم. دستگاه پر از آب می شد اما آبگیری قطع نمی شد. بعد از تماس با آرین تعمیر ، بنده را راهنمایی کردند که جرم گیر داخل دستگاه بریزم و اگر مشکل برطرف نشد تماس بگیرم تا حضوری مشکل دستگاه را رفع کنند. از جرم گیر استفاده کردم و مشکل دستگاه برطرف شد. بنده از راهنمایی ایشان ممنونم.
قبلی
بعدی

مطالب مرتبط

ثبت درخواست تعمیر

جهت ثبت درخواست تعمیر، میتوانید با شماره تلفن‌های زیر در تماس باشید یا فرم زیر را تکمیل نماید تا همکاران ما با شما در تماس باشند

جستجو کردن