جستجو کردن
جستجو کردن

علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی اسنوا

این مقاله به بررسی علت‌های خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی اسنوا می‌پردازد. ماشین لباسشویی اسنوا، مانند سایر لوازم خانگی برقی، ممکن است در اثر استفاده طولانی مدت یا ضربه و آسیب دچار اختلال شود. از مهم‌ترین دلایل خاموش شدن ناگهانی این دستگاه می‌توان به نوسانات برق، گرم شدن بیش از حد موتور، خرابی برد الکترونیکی و مشکلات در سیستم تخلیه آب اشاره کرد. برای هر یک از این مشکلات، راه حل‌های مناسب ارائه شده است که شامل استفاده از محافظ برق، بررسی و تعویض قطعات معیوب و تماس با تکنسین‌های مجرب می‌باشد. با رعایت این نکات و انجام اقدامات لازم، می‌توان از بروز مشکلات جدی‌تر جلوگیری کرده و عملکرد دستگاه را به حالت عادی بازگرداند.

فهرست محتوا

جدول محتوا

علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی اسنوا

روبرت بوش ( بنیانگذار شرکت بوش ) من ترجیح میدهم سرمایه ام را از دست بدهم تا اعتماد شما را

علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی اسنوا

حتماً تاکنون نام برند اسنوا را شنیده‌اید در اینجا علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی اسنوا  را بررسی می کنیم و می‌دانید که یکی از موفق‌ترین برندها در تولید لوازم خانگی برقی به شمار می‌آید. ماشین لباسشویی اسنوا نیز مانند دیگر لوازم خانگی برقی ممکن است بر اثر استفاده طولانی مدت یا ضربه و آسیب دچار اختلال شود. در این مقاله با آرین تعمیر همراه باشید.

بیشتر بخوانید» آشنایی با تمامی خطاهای لباسشویی اسنوا و روش برطرف کردن آن

از رایج‌ترین مشکلاتی که برای ماشین لباسشویی‌ اسنوا ایجاد می‌شود می‌توان به خاموش شدن ناگهانی آن اشاره کرد. توجه کنید که به هنگام خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی باید عیب یابی دقیق و درستی داشته باشید تا بتوانید آن را تعمیر کنید و از هزینه‌های هنگفت بابت خرید ماشین لباسشویی جدید بپرهیزید. 

ما اینجا هستیم تا علل مختلف خاموش شدن ناگهانی لباسشویی اسنوا را بررسی کنیم و راه حل‌های لازم را خدمتتان ارائه دهیم.

بیشتر بخوانید» به منظور آشنایی با علل جلونرفتن تایمر ماشین لباسشویی بوش روی لینک داده شده کلیک کنید.

دلایل خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی اسنوا چیست؟

علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی اسنوا

با استفاده طولانی مدت از ماشین لباسشویی اسنوا و همچنین جابجایی و اسباب کشی ممکن است این وسیله صدمه و آسیب ببیند، که همین موارد باعث ایجاد اختلال در عملکرد آن خواهد شد. 

در این مطلب در رابطه با چگونگی خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی و راه حل‌هایی برای جلوگیری و برطرف کردن این مشکل آشنا خواهید شد؛ جهت بررسی این علل موارد زیر را مورد توجه قرار دهید:

  • سوختن خازن پارازیت گیر ماشین لباسشویی اسنوا

یکی از رایج‌ترین علت‌های خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی اسنوا مربوط به سوختن خازن پارازیت گیر آن است. خازن پارازیت گیر وظیفه و نقش مهمی در ماشین لباسشویی ایفا می‌کند؛ به این صورت که این خازن، نوسانات الکتریکی و پارازیت را دریافت کرده و مانع ایجاد جرقه و آتش سوزی یا سوختن ماشین لباسشویی خواهد شد. خازن پارازیت گیر در انتهای دو شاخه ماشین لباسشویی قرار گرفته است.

راه حل

برای فهمیدن علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی اسنوا , هرگاه ماشین لباسشویی شما به صورت ناگهانی و بدون هیچ دلیلی خاموش شد، بهتر است خازن پارازیت گیر را مورد بررسی قرار دهید تا در صورت سوختن آن را تعویض کنید. تعمیر خازن پارازیت گیر ماشین لباسشویی امکان پذیر نیست و باید حتماً عوض شود.

بیشتر بخوانید» علت نشتی و آبریزی ماشین لباسشویی چیست؟

  • خراب شدن دوشاخه و پریز ماشین لباسشویی اسنوا

گاهی بر اثر اتصالات و نوسانات برق دو شاخه ماشین لباسشویی می‌سوزد. این مشکل احتمالا ناشی از خرابی برق‌کشی ساختمان است. طبیعی به نظر می‌رسد که این موارد باعث خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی در حین شست و شو شود.

راه حل

برای رفع این مشکل باید ابتدا دو شاخه ماشین لباسشویی را مورد بررسی قرار دهید و در صورت لزوم برای دستگاه خود یک محافظ تهیه کنید. محافظ برق می‌تواند از نوسانات الکتریکی به شدت جلوگیری نموده و مانع سوختن و یا مشکلات دیگر دوشاخه ماشین لباسشویی شود. همچنین باید پریز برق ساختمان را نیز بررسی و در صورت وجود مشکل آن را تعمیر کنید.

  • سوختن و خراب شدن برد الکتریکی ماشین لباسشویی اسنوا

عامل دیگر خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی اسنوا مربوط به سوختن برد الکتریکی آن است. برد الکتریکی این وسیله وظیفه روشن و خاموش شدن و برقراری تایمر شستشوی آن را دارد. هرگاه برد الکتریکی دستگاه شما اختلال و نقص داشته باشد، می‌تواند باعث خاموش شدن ناگهانی ماشین شما هم شود. معمولا برد الکتریکی ماشین لباسشویی بر اثر موارد مختلفی می‌سوزد؛ این موارد می‌توانند مربوط به اتصالات برق یا فیلتر تخلیه و شیر برقی آن هم باشند.

راه حل

برای جلوگیری از چنین مشکلی بهتر است ابتدا برد ماشین خود را بررسی کنید تا از مشکل داشتن آن اطمینان حاصل کنید. پس از بررسی و پی بردن به سوختگی یا خراب شدن برد ماشین لباسشویی باید آن را تعمیر نموده و در صورت تعمیر نشدن آن را تعویض کنید. همچنین باید عاملی که باعث سوختن برد الکتریکی شده را شناسایی کرده تا مانع سوختن برد الکتریکی جدید شوید.

خراب شدن میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی اسنوا

حتماً می‌دانید که میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی اسنوا وظیفه فرستادن دستور به عنوان بسته بودن درب را دارد تا تایمر فعال و عملکرد دستگاه شروع شود. هرگاه میکروسوئیچ ماشین شما خراب باشد، دستوری مبنی بر بسته بودن درب صادر نخواهد شد؛ بنابراین لباسشویی عملکرد خود را آغاز نمی‌کند و در همان لحظه امکان خاموش شدن ناگهانی آن وجود خواهد داشت.

بیشتر بخوانید» برای دریافت خدمات تعمیر لباسشویی اسنوا در مشهد و بررسی لیست هزینه های مربوط به این خدمات در محل روی لینک داده شده کلیک کنید.

راه حل

اکنون اگر پس از بررسی‌های انجام شده پی به خراب شدن میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی اسنوا برده‌اید، باید برای تعمیر آن اقدام کنید. اگر تعمیر میکروسوئیچ ممکن نباشد باید حتماً تعویض شود تا مانع خاموش شدن ناگهانی وسیله خود شوید.

تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا ( کلیک کنید )

علت‌های خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی اسنوا و روش‌های رفع عیب آن

ماشین لباسشویی‌های اسنوا به دلیل کیفیت بالا و تکنولوژی پیشرفته مورد توجه بسیاری از مصرف‌کنندگان قرار گرفته‌اند. با این حال، ممکن است گاهی با مشکلاتی مانند خاموش شدن ناگهانی دستگاه مواجه شوید. در این مقاله به بررسی چهار علت رایج این مشکل و روش‌های رفع عیب آن می‌پردازیم.

۱. نوسانات برق

علت: یکی از دلایل رایج خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی اسنوا، نوسانات برق است. نوسانات شدید برق می‌تواند باعث قطع جریان برق به دستگاه و در نتیجه خاموش شدن آن شود.

رفع عیب: برای جلوگیری از این مشکل، از یک محافظ برق با کیفیت استفاده کنید. محافظ برق می‌تواند نوسانات شدید برق را تنظیم کرده و از آسیب به دستگاه جلوگیری کند. همچنین، اطمینان حاصل کنید که سیم‌های برق و دوشاخه به درستی به پریز متصل شده‌اند.

۲. گرم شدن بیش از حد موتور

علت: موتور ماشین لباسشویی ممکن است به دلیل استفاده مداوم و طولانی مدت، بیش از حد گرم شود و به طور خودکار خاموش شود تا از آسیب جدی جلوگیری شود.

رفع عیب: به ماشین لباسشویی خود زمان بدهید تا خنک شود. پس از هر بار استفاده طولانی، دستگاه را برای مدتی خاموش کنید تا موتور خنک شود. اگر مشکل ادامه دارد، ممکن است نیاز به بررسی تخصصی توسط تکنسین مجرب داشته باشید.

۳. خرابی برد الکترونیکی

علت: برد الکترونیکی یا مدار کنترل ماشین لباسشویی ممکن است به دلیل مشکلات فنی یا نوسانات برق آسیب ببیند که می‌تواند باعث خاموش شدن ناگهانی دستگاه شود.

رفع عیب: اگر مشکوک به خرابی برد الکترونیکی هستید، باید با یک تکنسین مجرب تماس بگیرید تا برد را بررسی و در صورت نیاز تعویض کند. تعمیر برد الکترونیکی نیاز به تخصص و دانش فنی دارد و توصیه می‌شود خودتان این کار را انجام ندهید.

۴. مشکلات در سیستم تخلیه آب

علت: مسدود شدن یا خرابی در سیستم تخلیه آب می‌تواند باعث خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی شود. اگر آب به درستی تخلیه نشود، دستگاه به طور خودکار خاموش می‌شود تا از آسیب بیشتر جلوگیری کند.

رفع عیب: فیلتر تخلیه و شلنگ‌های خروجی آب را بررسی کنید و از عدم وجود انسداد مطمئن شوید. اگر فیلتر کثیف است، آن را تمیز کنید. در صورتی که مشکل حل نشد، ممکن است نیاز به بررسی پمپ تخلیه توسط تکنسین داشته باشید.

بهترین راه حل برای خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی اسنوا چیست؟

بهترین راه برای اینکه از خاموش شدن ناگهانی ماشین اسنوا جلوگیری کنید این است که قبل از هر اتفاق بزرگتر و بدتر دیگری، یک تعمیرکار خبره و کارکشته را در جریان بگذارید. تعمیرکاران با توجه به تجربه بالا و تخصصی که در تعمیر انواع ماشین لباسشویی دارند می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن وسیله شما را تعمیر کنند و مانند روزهای اول به شما تحویل دهند. چرا که تعمیرکاران در این زمینه آموزش دیده‌اند و در کسری از ثانیه عیب یابی دقیق انجام داده و تعمیرات را شروع می‌کنند و در صورت لزوم قطعات معیوب را نیز تعویض خواهند کرد.

بهترین راه حل برای خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی اسنوا چیست؟

نتیجه‌ گیری

برای علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی اسنوا با توجه به اطلاعاتی که در اختیارتان قرار گرفت اکنون دیگر می‌دانید که ماشین لباسشویی اسنوا هم ممکن است دچار اختلال شده و به طور ناگهانی خاموش شود. اما باید علت آن را بدانید که ما در این مطلب مهم‌ترین علت‌های خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی اسنوا را بیان کردیم و در کنار آن راه حل‌های مختلف جهت عیب یابی و تعمیر آن را نیز خدمتتان شرح دادیم. 

اما پیشنهاد ما این است که برای تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا و راحت شدن از ایراد خاموش شدن ناگهانی آن با تعمیرکاران ما در ارتباط باشید؛ چرا که تعمیر این وسیله کاری پیچیده است و هر کسی نمی‌تواند از پس آن برآید. برای اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید. 

اگر نیاز به خرید و تهیه لوازم جانبی یا قطعات ماشین لباسشویی اسنوا دارید می توانید به سایت فروشگاه آنلاین آرین پارت ۲۴ مراجعه نمایید.

کاوش در دنیای مهارت : جستجوی مقالات ناب دریای اطلاعات
جستجو کردن
نظرات مشتریان..!
محمد حامدیان
بیشتر بخوانید
"من از خدمات بسیار راضی بودم. پس از تماس با آن‌ها برای تعمیر ماشین لباسشویی من، فردی آموزش دیده و با تجربه در کمتر از یک ساعت به محل من رسید و مشکل را برطرف کرد. پس از این تجربه خوب، حتماً به دوستانم نیز این خدمات را توصیه خواهم کرد."
رضا
بیشتر بخوانید
سلام.من از تعمیر ماشین لباسشویی بسیار راضی بودم و شما را به دوستانم معرفی کردم.
شادمان
بیشتر بخوانید
لباسشویی ما ماشین ال جی درب از بالا هست.مدتی صدای زیادی میکرد.تعمیرکار اومد و گفت صدا بخاطر گیربکسش هست که خراب شده.چندجای دیگه زنک زدم و گفتند درب از بالا را تعمیر نمی کنند. به دفتر آرین زنگ زدم گیربکسش را عوض کردند.مدتی زمان برد اما بعد از درست شدن اصلا صدای اضافه ای نداشت و من خیلی راضی هستم.
رضایی
بیشتر بخوانید
ماشین لباسشوی من سامسونگ هست.خطای 4E میزد.سه نفر اومدند و شیر برقی رو عوض کردند اما مشکل برطرف نشد.به دفتر آرین زنگ زدم ، نیرو فرستادند و مشکلش که گرفتگی ورودی جاپودری بود رو برطرف کردند.ازشون بسیار ممنونم.
مهدی
بیشتر بخوانید
سلام.لباسشویی ما الجی هست زمانی که خاموش بود داخل دستگاه آب جمع می شد .تماس گرفتم آرین تعمیر تکنسین فرستادند شیر برقی آب گرم دستگاه را تعویض کردند ومشکل حل شد.ممنونم
جهان
بیشتر بخوانید
سلام. لباسشویی من دوو هست مبعضی وقت ها پس از تمام شدن شستشو وخشک کن، درب دستگاه باز نمی شد و هیچگونه آلارمی هم نمایش داده نمی شد..و چون در شهرستان سرخس زندگی میکنم دسترسی به تعمیرکار مجرب نداشتم ، با خدمات آرین تماس گرفتم و گفتند قفل درب لباسشویی معیوب شده و باید هر چه زودتر تعویض شود و در صورت عدم تعویض به موقع ، احتمال خرابی برد وجود دارد.ممنون از راهنماییشون
نوروزیان
بیشتر بخوانید
سلام.ماشین لباسشویی سامسونگ دارم مدتی دستگاه به صدا افتاده بود. با دو سه نمایندگی تماس گرفتم و گفتند مشکل مربوط به بلبرینگ دستگاه است. وقتی از آرین تعمیر آمدند و بازدید کردند از زیر سبد یک شی خارجی مربوط به البسه پیدا کردند و با برداشتن آن شئ مشکل رفع شد.ازشون متشکرم.
وطن دوست
بیشتر بخوانید
با سلام. ماشین لباسشویی زیرووات دارم. دستگاه پر از آب می شد اما آبگیری قطع نمی شد. بعد از تماس با آرین تعمیر ، بنده را راهنمایی کردند که جرم گیر داخل دستگاه بریزم و اگر مشکل برطرف نشد تماس بگیرم تا حضوری مشکل دستگاه را رفع کنند. از جرم گیر استفاده کردم و مشکل دستگاه برطرف شد. بنده از راهنمایی ایشان ممنونم.
قبلی
بعدی

با نظردهی در آرین تعمیر، شانس برنده شدن سرویس و نصب رایگان را هر هفته امتحان کنید!

نمایندگی آرین تعمیر، یکی از معتبرترین مجموعه تعمیراتی ماشین لباسشویی و ظرفشویی در مشهد، با هدف ارتقاء کیفیت خدمات خود و افزایش رضایت مشتریان، اقدام به برگزاری قرعه‌کشی هفتگی نموده است. مشتریان محترم با ارائه نظرات و بازخوردهای خود در مورد خدمات ارائه شده، می‌توانند در این قرعه‌کشی شرکت کرده و شانس خود را برای برنده شدن یک سرویس و نصب رایگان هر هفته امتحان کنند. این اقدام به منظور بهبود خدمات و پاسخگویی بهتر به نیازهای مشتریان انجام می‌شود و از تمامی مشتریان دعوت می‌شود تا با مشارکت در این نظرسنجی، به ما در ارائه خدمات بهتر یاری رسانند.

با کلیک کردن و نظر دادن شانس خود را امتحان کنید !

فرم نظر دهی پایین را پر کنید و در قرعه کشی هر هفته ما شرکت کنید .

درباره آرین تعمیر

مطالب مرتبط

ثبت درخواست تعمیر

جهت ثبت درخواست تعمیر، میتوانید با شماره تلفن‌های زیر در تماس باشید یا فرم زیر را تکمیل نماید تا همکاران ما با شما در تماس باشند

جستجو کردن