جستجو کردن
جستجو کردن

۵ نکته در مورد ماشین لباسشویی درب از جلو

جدول محتوا

فهرست محتوا

5 نکته در مورد ماشین لباسشویی درب از جلو
روبرت بوش ( بنیانگذار شرکت بوش ) من ترجیح میدهم سرمایه ام را از دست بدهم تا اعتماد شما را

۵ نکته در مورد ماشین لباسشویی درب از جلو

5 نکته در مورد ماشین لباسشویی درب از جلو

 

۵ نکته در مورد ماشین لباسشویی درب از جلو بدانید با آرین تعمیر نماینده تعمیرات ماشین لباسشویی در مشهد همراه باشید؛ ماشین لباسشویی درب از جلو جزو محبوب‌ترین ماشین‌های لباسشویی در ایران و جهان است. برای خرید این مدل از ماشین‌های لباسشویی باید به برخی از نکات توجه کنید تا بهترین انتخاب خود را داشته باشید‌. در این مقاله راهنمای خرید ماشین لباسشویی درب از جلو را در اختیار شما قرار داده‌ایم تا با استفاده از بتوانید یک ماشین لباسشویی باکیفیت و عالی خریداری کنید.

بیشتر بدانید >> هر آنچه در مورد ماشین ظرفشویی نمی دانید

نکات خرید ماشین لباسشویی درب از جلو

برای خرید هر محصولی در ابتدا باید درباره نکات خرید آن اطلاعات کسب کنید، سپس اقدام به خرید کنید. در این زمینه لوازم خانگی اطلاعات مناسبی در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد که با استفاده از آنها، افراد می‌توانند محصول مورد نیاز خود را به راحتی خرید کنند. یکی از نکات مهمی که باید قبل از خرید ماشین لباسشویی به آن دقت کنید، بودجه خریدتان است. نه تنها بودجه جزو نکات کلیدی است، بلکه نکات دیگری نیز وجود دارد که باید در زمان خرید ماشین لباسشویی به آنها دقت کنید.

در ادامه تعدادی از نکات مهم و کلیدی را برای شما آورده‌ایم که با استفاده از آنها به راحتی می‌توانید تصمیم بگیرید.

اصل یا تقلبی بودن ماشین لباسشویی

مهم‌ترین نکته‌ای که باید در زمان خرید هر وسیله‌ای به آن توجه کنید، اصل و یا تقلبی بودن آن است. برای اینکه در این قضیه سرتان کلاه نرود بهتر است، از جاهای معتبر خرید خود را انجام دهید. همچنین هیچگاه به خاطر بودجه کمتر سراغ اجناس تقلبی نروید، زیرا این وسایل با مواد اولیه بی‌کیفیت تولید شده است و با چند بار استفاده حتما دچار مشکل می‌شود. شاید افراد فکر کنند با دادن پول کمتر و خرید جنس فیک برد کرده‌اند؛ ولی این قضیه کاملا اشتباه است،

زیرا ممکن است ماشین لباسشویی فیک برایتان یک سال هم کار نکند و مجبور شوید آن را تعویض کنید. همچنین اگر جنس فیک دچار مشکل شود، تعمیر کردن آن هزینه‌بر و یا غیرممکن است.

یک نکته مهمی که باید درباره ماشین لباسشویی فیک بدانید، این است که از خدمات پس از فروش نیز پشتیبانی نمی‌کند و در صورت هرگونه خرابی باید تمام هزینه‌ها را خودتان پرداخت کنید. حال با گفتن تمام این مسائل شاید این سوال برایتان پیش بیاید که چگونه جنس تقلبی را از اصلی تشخیص بدهیم؟ برای پاسخ به این سوال برایتان چند ویژگی را مشخص کرده‌ایم که با بررسی آنها به راحتی می‌توانید جنس اصلی را خریداری کنید. این ویژگی‌ها شامل:

طول عمر مفید
خرابی بی دلیل دستگاه بعد از چندین بار استفاده
بازدهی انرژی ماشین لباسشویی
نتیجه شستشو و تمیزی لباس‌ها

نحوه تشخیص ماشین لباسشویی درب از جلو اصل از تقلبی

برای اینکه متوجه شوید ماشین لباسشویی که می‌خواهید بخرید، اصل هست یا تقلبی می‌توانید از اینترنت استفاده کنید‌. با یک جستجو ساده در اینترنت و زدن نام محصول، می‌توانید تمام مشخصات آن را بررسی کنید. برای این کار باید شماره محصول یا کد محصول را به صورت انگلیسی در سایت جستجو کنید. با این کار تمام اطلاعات ماشین لباسشویی بوش به همراه تصاویر آن نمایش داده می‌شود. اگر شماره مدل ماشین لباسشویی درست باشد،

اولین نتیجه‌ای که برایتان نمایش داده می‌شود سایت تولید کننده آن است. در غیر این صورت ماشین لباسشویی که می‌خواهید بخرید، تقلبی است و باید از خرید آن منصرف شوید.

قیمت خرید ماشین لباسشویی

یکی دیگر از نکات مهمی که در زمان خرید ماشین لباسشویی درب از جلو از اهمیت بالایی برخوردار است، قیمت آن است. به طور حتما خرید ماشین لباسشویی برایتان هزینه زیادی در بر خواهد داشت، به همین دلیل به هیچ عنوان به دنبال خرید ماشین لباسشویی‌های ارزان قیمت نروید. معمولا ماشین لباسشویی‌های درب از جلو گران قیمت‌تر، از کیفیت بالاتری نیز برخوردار هستند. هر چه کیفیت ماشین لباسشویی بالاتر باشد، هزینه تعمیر و نگهداری آن کمتر است. به همین دلیل یکبار هزینه کنید و یک عمر با خیال راحت از آن استفاده کنید.

با این کار نه تنها عمر دستگاه بالا می‌رود، بلکه هزینه‌های خرید مواد شوینده، مصرف آب و مصرف برق کاهش می‌یابد. به همین دلیل در زمان خرید ماشین لباسشویی درب از جلو بوش به قیمت آن زیاد توجه نکنید و کیفیت را مدنظر قرار بدهید.

بیشتر بدانید >> ارورهای ماشین لباسشویی دوو

ظرفیت ماشین لباسشویی درب از جلو

ویژگی مهمی دیگری که باید در زمان خرید ماشین لباسشویی به آن توجه کنید، ظرفیت ماشین لباسشویی است. اگر جزو خانواده‌ای هستید که افراد آن خانواده زیاد هستند، باید به فکر خرید ماشین لباسشویی با ظرفیت بالا باشید. اگر ظرفیت مناسبی برای خانواده خود انتخاب نکنید، ممکن است به موتور ماشین لباسشویی فشار بیاید و بعد از مدتی ماشین لباسشویی خراب شود. ظرفیت ماشین لباسشویی نشان دهنده حجم لباس خیس است و نباید بیشتر از حد ممکن لباس بریزید.

به طور مثال اگر ظرفیت ماشین لباسشویی ۹ کیلو است، باید لباس خیس به وزن ۹ کیلو باشد. بیشتر از این حد باعث خرابی ماشین لباسشویی می‌شود.

بهترین ظرفیت برای خانواده ۲ نفره ماشین لباسشویی ۶ کیلویی است و برای خانواده‌های پرجمعیت ظرفیت‌های ۸ کیلویی به بالا مناسب است. ماشین لباسشویی‌های درب از جلو دارای ظرفیت‌های ۵ تا ۱۲ کیلویی هستند. اگر به دنبال یک ماشین لباسشویی باکیفیت و ظرفیت مناسب هستید، به شما ماشین لباسشویی بوش را پیشنهاد می‌کنیم. این ماشین لباسشویی‌ها دارای ظرفیت‌های استاندارد بین المللی هستند، به طوری که تمام خانواده‌ها با هر تعداد اعضا می‌توانند از این ماشین لباسشویی‌ها استفاده کنند.

نوع ماشین لباسشویی

به طور کلی ماشین لباسشویی‌ها به دو دسته نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک تقسیم بندی می‌شوند. هر کدام از این ماشین لباسشویی‌ها دارای ویژگی‌ها مخصوصی هستند که افراد می‌توانند بر اساس نیاز خود یکی از آنها را انتخاب کنند. برخی از ویژگی‌ها این مدل از ماشین لباسشویی‌ها شامل موارد زیر می‌باشند.
ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک

همانطور که نام این ماشین لباسشویی نشان می‌دهد، باید برخی از کارهای آن به صورت دستی انجام شود. در این مدل از دستگاه‌ها بخش شستشو و خشک کن جدا از هم هستند و برای اینکه هردوی آنها انجام شود، نیاز به مداخله دستی است. برای عملیات شستشو می‌توانید آن را متوقف کنید و دوباره آن را شروع کنید و محدودیتی برای شستشو ندارید. مصرف انرژی ماشین لباسشویی‌های نیمه اتوماتیک نسبت به تمام اتوماتیک کمتر است و دلیل آن داشتن قدرت کمتر است. تعمیر کردن ماشین لباسشویی‌های نیمه اتوماتیک آسان است، زیرا عملکرد آنها ساده‌تر است.
ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک

این مدل از ماشین لباسشویی‌ها بدون دخالت دست انجام می‌شود و کار با آن راحت است. این ماشین‌ها تمام مراحل را با دقت و به ترتیب انجام می‌دهد و شما می‌توانید به آن برنامه جدید اضافه یا کم کنید. برنامه‌های این مدل به صورتی تنظیم شده است که می‌توانید برای هر مدل لباس برنامه جداگانه‌ای بدهید. برنامه‌های مختلفی اعم از چرخه‌های شستشو، سرعت خشک کن، تنظیم دما، نوع پارچه و… در ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک وجود دارد.

این مدل نسبت به نیمه اتوماتیک فضای کمتری اشغال می‌کند. قبل از خرید آن باید فضایی که می‌خواهید ماشین لباسشویی را در آنجا قرار دهید را تعیین کنید. ولی معمولا درباره خرید ماشین لباسشویی‌های درب از جلو احتیاج به وسواس نیست، زیرا بیشتر این مدل‌ها جمع و جورتر است و مناسب خانه‌های آپارتمانی است. یکی از ویژگی‌ها شاخص این دستگاه، استفاده از آن حتی در خارج از منزل است.

به طوریکه می‌توانید برنامه شستشو به آن بدهید و به سراغ کار خود در بیرون از خانه بروید. این ویژگی برای خانم‌های شاغل بسیار پرکاربرد است. این مدل از ماشین لباسشویی‌ها دوام و عمر مفید بالاتری دارند و با خیال راحت می‌توانید از آن استفاده کنید.

جنس بدنه ماشین لباسشویی

جنس بدنه ماشین لباسشویی از گزینه‌های مهم در زمان خرید است. اگر به دنبال ماشین لباسشویی هستید که سال‌های سال برایتان کار کند، باید ماشین لباسشویی باکیفیت و با بدنه محکم تهیه کنید. یکی از بخش‌هایی که باید در زمان خرید ماشین لباسشویی درب از جلو به آن دقت کنید، مواد اولیه ساخت درام است. این بخش از ماشین لباسشویی بیشترین تاثیر را در کیفیت آن دارد، به همین دلیل ابتدا بررسی کنید که آیا برای ساخت درام از مواد اولیه باکیفیت استفاده شده است یا خیر.

بیشترین قسمتی که می‌تواند کیفیت و کارایی یک ماشین لباسشویی را مشخص کند، درام آن است‌. در برخی از ماشین لباسشویی‌ها از درام پلاستیکی محکم یا سرامیک استفاده شده است. در حالی که برای ساخت ماشین لباسشویی‌های باکیفیت و گران قیمت از درام‌های استیل ضد زنگ استفاده شده است. یکی از نکاتی که باید بعد از خرید ماشین لباسشویی به آن توجه کنید، محل قرارگیری آن است.

برای اینکه در زمان استفاده از ماشین لباسشویی صدا کمتری به گوش برسد، باید مکان قرارگیری آن به خوبی تنظیم شود.

نوع چرخش لباسشویی

یکی دیگر از نکته‌های مهمی که باید در زمان خرید لباسشویی به آن توجه کنید، نحوه حرکت درام است. در ماشین لباسشویی‌های مدرن درام در دو حالت بدون تسمه و با تسمه استفاده می‌شود. حالت بدون تسمه به گونه‌ای است که درام مستقیم به موتور وصل می‌شود. در حالی که در حالت با تسمه درام به وسیله یک تسمه و به طور غیرمستقیم به موتور وصل می‌شود. حال این دو حالت چه ویژگی‌ها دارد و بهتر است کدام حالت را خریداری کنیم؟
ویژگی‌ها ماشین لباسشویی بدون تسمه

این مدل از ماشین لباسشویی‌ها به دلیل اینکه مستقیم به موتور متصل است، حرکت کمتری دارد در نتیجه کمتر دچار شکستگی می‌شود‌. همچنین در این مدل میزان سروصدای تولیدی کمتر از حالت با تسمه است. به دلیل اینکه درام مستقیم به موتور متصل است، برنامه‌های بیشتری بر روی آن می‌توان اعمال کرد. مدل بدون تسمه به دلیل اینکه مستقیم با موتور سروکار دارد، باید به گونه‌ای طراحی شود که در ماشین لباسشویی به طور کامل تنظیم شود؛ به همین دلیل طراحی آن کمی پیچیده است‌.

به دلیل طراحی پیچیده ماشین لباسشویی بدون تسمه، قیمت آن به نسبت با تسمه گران‌تر است.

مصرف انرژی

یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که باید در زمان خرید یک ماشین لباسشویی به آن توجه کنید، میزان مصرف انرژی و بهره‌وری آن است. این بخش نشان می‌دهد که آیا کیفیت لباسشویی انتخابی مناسب است یا خیر. برای آگاهی از مصرف انرژی می‌توانید، به برچسب انرژی که بر روی اکثر وسایل برقی نصب شده است آن را بررسی کنید‌. اگر ماشین لباسشویی دارای رتبه‌های +A و ++A و A است، می‌توان گزینه خوبی برای خرید باشد.

مقایسه ماشین لباسشویی درب از جلو و درب از بالا

برای اینکه بدانید چه نوع ماشین لباسشویی مناسب خانه شما است، بهتر است با ویژگی‌ها این دو ماشین لباسشویی آشنا شوید تا بتوانید انتخاب درستی بگیرید. برخی از ویژگی‌ها این دو ماشین لباسشویی شامل موارد زیر است.
ویژگی های ماشین لباسشویی درب از جلو

این مدل از ماشین لباسشویی دارای درام افقی است و از نیروی موتور و چرخش درام برای شستشو لباس‌ها استفاده می‌کند. برخی از ویژگی‌ها آن شامل:

قدرت تمیز شوندگی بالا
اندازه مناسب خانه‌های آپارتمانی
مصرف انرژی کم
دارای برنامه‌های شستشو برای لباس‌های حساس و ظریف
مناسب برای کارمندان
دارای برنامه خشک کن سریع

ویژگی های ماشین لباسشویی درب از بالا

این مدل از ماشین لباسشویی دارای درام عمودی است که به وسیله یک پروانه مرکزی باعث چرخش موتور و شستن لباس‌ها می‌شود. این ماشین لباسشویی دارای ویژگی‌ها زیر است:

ارزان قیمت
زمان شستشوی کوتاه
امکان افزودن لباس در هر مرحله
قدرت شویندگی کمتر

 

بیشتر بدانید >> چگونه ماشین ظرفشویی را تمیز کنیم

مشخصات ماشین لباسشویی خوب

بعد از اینکه ماشین لباسشویی را از نظر فنی بررسی کردید، باید از نظر برنامه و آپشن‌هایی که دارد نیز بررسی شود. برخی از لباسشویی‌ها دارای برنامه‌های محدودی هستند و حتی ویژگی‌ها بسیار کمی دارند که گزینه خوبی برای خرید نیستند. برای اینکه بهترین ماشین لباسشویی را خریداری کنید، باید بررسی کنید که آیا دارای برنامه کنترل سطح آب، بخار اضافی، تنظیم چرخش درام، شستشو اضافه، شستشو لباس‌های خاص و… هست یا خیر.

برای اینکه هرچه بهتر درباره این مسئله اطلاعات کسب کنید، مطالب زیر را مطالعه کنید.

برنامه های شستشو

ماشین‌های لباسشویی درب از جلوی امروزی دارای برنامه‌های مختلفی هستند که به راحتی می‌توانند نیازهای هر خانواده‌ای را برآورده کنند. اگر در خانه بچه کوچک دارید و می‌خواهید لباس‌هایش را بشورید، می‌توانید از برنامه مخصوص شستشو لباس‌های بچگانه استفاده کنید. همچنین این ماشین لباسشویی‌ها غیر از این برنامه دارای برنامه‌های شستشو لباس‌های تیره و روشن، لباس‌های ظریف و حساس، لباس‌های بافت، شستشو ملحفه و روتختی و … است. وجود تنوع این برنامه‌های رابطه مستقیمی با قیمت و برند تولید ماشین لباسشویی درب از جلو دارد.

 

تایمر متغیر

یکی از ویژگی‌های خوبی که ماشین لباسشویی‌های امروزه دارند، زمان شستشو با تاخیر است. شما به راحتی می‌توانید برنامه شستشوی خود را به گونه‌ای برنامه ریزی کنید که در زمان پیک مصرف برق لباسشویی خاموش باشد. حتی زمانی که در بیرون از منزل هستید، می‌توانید از ماشین لباسشویی استفاده کنید. این برنامه برای خانم‌های شاغل بسیار پرکاربرد است.

کنترل دما

این ویژگی برای شستشو لباس‌های حساس بسیار پرکاربرد است‌. بعضی اوقات شما لباسی دارید که باید در دمای خاصی شستشو پیدا کند تا به آن آسیبی وارد نشود. انتخاب این برنامه بهترین گزینه است و می‌توانید برنامه را به صورت شخصی انجام دهید. حتی ممکن است لباسی که می‌خواهید بشورید نیاز به آب داغ دارد که با این برنامه آن هم قابل حل است. ولی امروزه بیشتر لباس‌ها نیاز به استفاده از آب سرد دارند و با این کار در مصرف انرژی نیز صرفه جویی می‌شود.
قابلیت شستشوی حبابی ماشین لباسشویی درب از جلو

این روش جزو روش‌هایی است که باعث صرفه جویی در مصرف برق می‌شود. این قابلیت با ایجاد حباب‌هایی باعث نفوذ مواد شوینده به تاروپود لباس‌ها می‌شود و آنها را بسیار تمیز می‌کند و کیفیت شستشو را افزایش می‌دهد.

شستشوی سریع

یکی از ویژگی‌هایی که معمولا در ماشین لباسشویی‌های امروزه وجود دارد، برنامه شستشوی سریع است. این برنامه زمانی قابل استفاده است که به لباس‌های خود نیاز دارید و زمانی کمی دارید، با اجرای این برنامه می‌توانید ۱۵ دقیقه بعد لباس‌های خود را شسته شده تحویل بگیرید. همچنین از این برنامه برای زمانی که لباس‌هایتان در حد بوی عرق دارد، می‌توانید از آن استفاده کنید. با این کار عمر لباس‌هایتان نیز افزایش می‌یابد.

صفحه نمایش

زمانی که برای خرید ماشین لباسشویی به بازار می‌روید، حتما به سایز صفحه نمایش دقت کنید. اگر ماشین لباسشویی خریداری کنید که فاقد صفحه نمایش باشد و یا صفحه نمایش کوچکی داشته باشد، از آن نمی‌توانید اطلاعات درستی در زمان استفاده از ماشین لباسشویی بفهمید. صفحه نمایش‌های بزرگ می‌تواند اطلاعات زیادی همچون دمای آب، مدت زمان باقی مانده شستشو، سرعت چرخش و … در اختیار شما قرار دهد.

همچنین اگر در حین شستشو لباسشویی دچار خرابی شود، کد خطا را بر روی صفحه نمایش نشان خواهد داد. امروزه برخی از ماشین لباسشویی‌ها دارای قابلیت‌های هوشمند هستند و افراد می‌توانند از طریق گوشی آن را کنترل کنند‌.

کلام پایانی

اگر نیاز به خرید قطعات و لوازم جانبی ماشین ظرفشویی یا ماشین لباسشویی دارید می توانید از فروشگاه آرین پارت ۲۴ خرید خود را با قیمت مناسب تهیه کنید.

کاوش در دنیای مهارت : جستجوی مقالات ناب دریای اطلاعات
جستجو کردن
نظرات مشتریان..!
محمد حامدیان
بیشتر بخوانید
"من از خدمات بسیار راضی بودم. پس از تماس با آن‌ها برای تعمیر ماشین لباسشویی من، فردی آموزش دیده و با تجربه در کمتر از یک ساعت به محل من رسید و مشکل را برطرف کرد. پس از این تجربه خوب، حتماً به دوستانم نیز این خدمات را توصیه خواهم کرد."
رضا
بیشتر بخوانید
سلام.من از تعمیر ماشین لباسشویی بسیار راضی بودم و شما را به دوستانم معرفی کردم.
شادمان
بیشتر بخوانید
لباسشویی ما ماشین ال جی درب از بالا هست.مدتی صدای زیادی میکرد.تعمیرکار اومد و گفت صدا بخاطر گیربکسش هست که خراب شده.چندجای دیگه زنک زدم و گفتند درب از بالا را تعمیر نمی کنند. به دفتر آرین زنگ زدم گیربکسش را عوض کردند.مدتی زمان برد اما بعد از درست شدن اصلا صدای اضافه ای نداشت و من خیلی راضی هستم.
رضایی
بیشتر بخوانید
ماشین لباسشوی من سامسونگ هست.خطای 4E میزد.سه نفر اومدند و شیر برقی رو عوض کردند اما مشکل برطرف نشد.به دفتر آرین زنگ زدم ، نیرو فرستادند و مشکلش که گرفتگی ورودی جاپودری بود رو برطرف کردند.ازشون بسیار ممنونم.
مهدی
بیشتر بخوانید
سلام.لباسشویی ما الجی هست زمانی که خاموش بود داخل دستگاه آب جمع می شد .تماس گرفتم آرین تعمیر تکنسین فرستادند شیر برقی آب گرم دستگاه را تعویض کردند ومشکل حل شد.ممنونم
جهان
بیشتر بخوانید
سلام. لباسشویی من دوو هست مبعضی وقت ها پس از تمام شدن شستشو وخشک کن، درب دستگاه باز نمی شد و هیچگونه آلارمی هم نمایش داده نمی شد..و چون در شهرستان سرخس زندگی میکنم دسترسی به تعمیرکار مجرب نداشتم ، با خدمات آرین تماس گرفتم و گفتند قفل درب لباسشویی معیوب شده و باید هر چه زودتر تعویض شود و در صورت عدم تعویض به موقع ، احتمال خرابی برد وجود دارد.ممنون از راهنماییشون
نوروزیان
بیشتر بخوانید
سلام.ماشین لباسشویی سامسونگ دارم مدتی دستگاه به صدا افتاده بود. با دو سه نمایندگی تماس گرفتم و گفتند مشکل مربوط به بلبرینگ دستگاه است. وقتی از آرین تعمیر آمدند و بازدید کردند از زیر سبد یک شی خارجی مربوط به البسه پیدا کردند و با برداشتن آن شئ مشکل رفع شد.ازشون متشکرم.
وطن دوست
بیشتر بخوانید
با سلام. ماشین لباسشویی زیرووات دارم. دستگاه پر از آب می شد اما آبگیری قطع نمی شد. بعد از تماس با آرین تعمیر ، بنده را راهنمایی کردند که جرم گیر داخل دستگاه بریزم و اگر مشکل برطرف نشد تماس بگیرم تا حضوری مشکل دستگاه را رفع کنند. از جرم گیر استفاده کردم و مشکل دستگاه برطرف شد. بنده از راهنمایی ایشان ممنونم.
قبلی
بعدی

مطالب مرتبط

ثبت درخواست تعمیر

جهت ثبت درخواست تعمیر، میتوانید با شماره تلفن‌های زیر در تماس باشید یا فرم زیر را تکمیل نماید تا همکاران ما با شما در تماس باشند

جستجو کردن