جستجو کردن
جستجو کردن
روبرت بوش ( بنیانگذار شرکت بوش ) من ترجیح میدهم سرمایه ام را از دست بدهم تا اعتماد شما را

ارور های ماشین لباسشویی کرال

در تمام مدل های لباسشویی کرال برای اطلاع از وضعیت قطعات داخلی لیستی از ارورها پیاده سازی شده اند که روی پنل نمایش داده می شوند. این ارورها راهنمای اطلاع از وضعیت قطعات داخلی و اختلالات موجود در آنها است. در ادامه لیستی از تمام کدهای خطا ماشین لباسشویی کرال را به همراه نحوه رفع آنها ارائه داده ایم.

ارورهای ماشین لباسشویی کرال دارای تنوع بالایی هستند و در مدل های مختلف با کدهای متفاوتی نمایش داده می شوند. شناخت

 این ارورها به شما کمک می کند تا خرابی و اختلال در قطعات داخلی را متوجه شوید و بر همین اساس نسبت به رفع آنها اقدام کنید. در این بخش از آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی آرین تعمیر لیست کاملی از تمام کدهای خطا لباسشویی کرال CORAL و نحوه رفع آنها ارائه می دهیم.

آرین تعمیرارور AE ماشین لباسشویی کرال

یکی از مشکلات رایج در مدل های قدیمی ماشین های لباسشویی کرال، ارور AE است. این ارور به دلیل نشت آب از بخش های مختلف دستگاه رخ می دهد. برای رفع آن موارد زیر را بررسی کنید.

 • شلنگ آب ورودی به دستگاه دچار نشت شده است
 • شلنگ تخلیه لباسشویی نشت دارد
 • شلنگ های متصل به جاپودری نشت دارند و باید تعویض شوند.

  ارور CE لباسشویی کرال

  یکی از مهم ترین ارورهای ماشین لباسشویی کرال، ارور CE است. این ارور در شرایطی بروز می کند که موتور قفل شده باشد. بعد از مشاهده این ارور بلافاصله دستگاه را خاموش کرده و از برق جدا کنید. به دلیل اهمیت بسیار بالای این ارور برای رفع آن می توانید از خدمات تعمیر ماشین لباسشویی در مشهد آرین تعمیر استفاده کنید.

  ارور CD ماشین لباسشویی کرال

  بعد از مشاهده ارور CD روی پنل لبسشویی کرال متوجه خواهید شد که لباس ها کامل خشک نمی شوند. چون این ارور نشان می دهد که فن خشک کن خراب است و نیاز به عیب یابی و تعمیر دارد.

  ارور DE لباسشویی کرال

  در تمام ماشین های لباسشویی میکروسوئیچ برای اعلام وضعیت باز و بسته بودن درب در داخل دستگاه تعبیه می شود. با خراب شدن این قطعات کوچک یا بروز اشکال در اتصالات و سیم کشی آنها ارور DE روی پنل نمایش داده می شود. با خرابی این قطعات برد از وضعیت باز و بسته بودن درب مطلع نشده و ممکن است ناگهان خاموش شود و عملکرد دستگاه مختلف گردد. بعد از بررسی وضعیت میکروسوئیچ ها، در صورت نیاز این قطعات باید تعویض یا اتصالات آنها ترمیم شود.

  • اگر نیاز به قطعات لوازم خانگی از قبیل ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی دارید ؛ می توانید با متخصصین مجرب آرین پارت۲۴ تماس گرفته و نیاز خود را برطرف نمایید.

   کد خطا DHE لباسشویی کرال

   ارور DHE لباسشویی کرال به دلیل اشکال در سیستم خشک کن رخ می دهد. در صورت مواجه شدن با این ارور احتمال خرابی ترمیستور زیاد است و باید این قطعه تعویض شود.

   ارور E۳۰ لباسشویی کرال

   یکی دیگر از ارورهای مهم لباسشویی کرال، E۳۰ است که به دلیل اشکال در برد الکتریکی رخ می دهد. به دلیل اهمیت بسیار بالای این قطعه برای تعمیر آن می توانید با نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی کرال در مشهد تماس بگیرید.

   ارور E۶۰ ماشین لباسشویی کرال

   ارور E۶۰ نشان دهنده مشکلات فنی در لباسشویی بوده و به دلیل خرابی موتور رخ می دهد. برررسی این ارور و رفع آن نیاز به تخصص داشته و باید توسط تعمیرکار برطرف شود.

   ارور E۳۳ لباسشویی کرال

   اگر سطح آب داخل مخزن بیشتر یا کمتر از حد استاندارد باشد، ارور E۳۳ روی پنل نمایش داده می شود. برای رفع این ارور باید سنسور تشخیص آب یا هیدروستات بررسی و در صورت نیاز تعویض شود.

   ارور E۳۴ لباسشویی کرال

   مانند ارور قبل، کد خطای E۳۴ نیز در برخی از مدل های لباسشویی کرال به دلیل خرابی هیدروستات رخ می دهد. با تعویض این قطعه می توانید ارور را رفع کنید.

   ارور E۲۰ ماشین لباسشویی کرال

   یکی دیگر از مهم ترین ارورهای ماشین لباسشویی کرال، E۲۰ است که نشان دهنده اشکال در روند تخلیه است. در اغلب مواقع به دلیل خرابی پمپ تخلیه این ارور رخ می دهد و باید پمپ عیب یابی شود. علاوه براین، بهتر است فیلتر تخلیه و شلنگ تخلیه نیز بررسی و در صورت مسدود شدن این قطعات، آنها را تمیز کنید.

   ارور E۱۲ ماشین لباسشویی کرال

   ارور E۱۲ نشان دهنده اشکال در آبگیری دستگاه است و جریان آب در زمان مناسب قطع و وصل نمی شود. اصلی ترین قطعه مرتبط با این ارور، شیر برقی است و باید عیب یابی شود. اگر شیر برقی سالم است، احتمال خرابی هیدروستات و برد الکتریکی نیز وجود دارد.

   ارور E۱۰ ماشین لباسشویی کرال

   یکی دیگر از ارورهایی که نشان دهنده اشکال در آبگیری لباسشویی است، E۱۰ می باشد. برای رفع این ارور موارد زیر را بررسی کنید:

   • شلنگ آب ورودی را بررسی کنید تا دچار تاخوردگی نشده باشد.
   • شیر برقی باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود.
   • ممکن است فشار آب ساختمان پایین باشد.
   • احتمال خرابی برد الکتریکی وجود دارد و باید تعمیرکار باتجربه آن را بررسی کند.

    ارور EE لباسشویی کرال

    در برخی از مدل های لباسشویی کرال، خرابی برد الکتریکی با ارور EE نمایش داده می شود. به دلیل نقش بسیار مهم برد در لباسشویی، به محض مشاهده این ارور لباسشویی را خاموش کنید و با تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید.

    ارور EF لباسشویی CORAL

    ارور EF به دلیل آبگیری بیش از اندازه زیاد یا کم در لباسشویی رخ می دهد. به احتمال قوی هیدروستات در این شرایط خراب است و باید تعویض شود. اگر هیدروستات سالم است، قطعات دیگری از قبیل شیر برقی و برد نیز باید بررسی شوند.

    ارور HE

    در صورت خرابی هیتر المنت و سرد شدن آب داخل لباسشویی این ارور نمایش داده می شود. علاوه بر خرابی این قطعه، ممکن است اتصالات آن نیز دچار اشکال شده باشند و توسط متخصص باید بررسی شوند.

    ارور IE لباسشویی کرال

    ارور IE در برخی از مدل های لباسشویی کرال نمایش داده می شود و به دلیل آبگیری نادرست دستگاه است. مواردی از قبیل خرابی شیر برقی، مسدود شدن شلنگ ورودی، پایین بودن فشار آب، خرابی هیدروستات و اشکال در برد الکتریکی همگی در بروز این ارور نقش دارند.

    ارور LE ماشین لباسشویی کرال

    ارور LE نشان دهنده مشکلات فنی بوده و تاخو موتور دچار اشکال شده است.

    ارور OE لباسشویی کرال

    یکی دیگر از ارورهای نشان دهنده خرابی پمپ تخلیه در این لباسشویی ها، ارور OE است. پمپ تخلیه را بررسی و عیب یابی کنید. اگر مشکل حل نشد، فیلتر تخلیه و شلنگ نیز باید بررسی و در صورت نیاز تمیز شوند.

    ارور PE لباسشویی کرال

    این ارور به دلیل اشکال در هیدروستات رخ می دهد. مقاومت این سنسور را اندازه گیری کنید و اگر مقدار آن خارج از بازه ۲۱ تا ۲۳ اهم است، باید تعویض شود.

    ارور SE لباسشویی کرال

    این ارور به دلیل اشکال در سنسورهای داخلی لباسشویی رخ می دهد.

    ارور TE ماشین لباسشویی کرال

    در صورت خراب شدن ترمیستور این ارور نمایش داده می شود. اگر ترمیستور سالم است، این احتمال وجود دارد که آب کمی داخل مخزن باشد و آبگیری مختلف شده باشد.

    ارور UE ماشین لباسشویی کرال

    ارور UE لباسشویی کرال در شرایطی بروز می کند که پارچه های بزرگ مانند روتختی و ملحفه را با لباس های کوچک همزمان در دیگ لباسشویی قرار داده باشید. در این شرایط دستگاه دچار توازن نشده و ارور UE نمایش داده می شود. همزمان با مشاهده این ارور، با مشکل لرزش زیاد ماشین لباسشویی نیز مواجه خواهید شد.

کد خطای DCE لباسشویی کرال

در صورت بالا بودن ولتاژ ورودی به لباسشویی ارور DCE نمایش داده میشود. برای جلوگیری از بروز این مشکل همیشه لباسشویی را به محافظ برق متصل کنید.

کد خطا TCL ماشین لباسشویی کرال

این ارور در بسیاری از لباسشویی های قدیمی رخ می دهد و نشان دهنده رسوب زیاد در دیگ است. با استفاده از محلول های جرم گیر می توانید دیگ را تمیز کرده و مشکل را رفع کنید.

رفع ارورهای ماشین لباسشویی کرال در محل

برخی از ارورهایی که در طول متن اشاره شد را می توان با تغییر در نحوه استفاده از دستگاه، تمیز کردن فیلتر و شلنگ تخلیه حل کرد. اما برای ارورهای فنی بهترین کار استفاده از افراد متخصص در این حوزه است. ری تعمیر متشکل از تعمیرکاران باتجربه در این حوزه بوده و با قطعات اصلی برند کرال آماده رفع تمام ارورهای لباسشویی کرال در جنوب تهران است. این خدمات همگی دارای تضمین یوده و در محل و منزل ارائه می شوند.

 • اگر نیاز به قطعات لوازم خانگی از قبیل ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی دارید ؛ می توانید با متخصصین مجرب آرین پارت۲۴ تماس گرفته و نیاز خود را برطرف نمایید.
کاوش در دنیای مهارت : جستجوی مقالات ناب دریای اطلاعات
جستجو کردن
نظرات مشتریان..!
محمد حامدیان
بیشتر بخوانید
"من از خدمات بسیار راضی بودم. پس از تماس با آن‌ها برای تعمیر ماشین لباسشویی من، فردی آموزش دیده و با تجربه در کمتر از یک ساعت به محل من رسید و مشکل را برطرف کرد. پس از این تجربه خوب، حتماً به دوستانم نیز این خدمات را توصیه خواهم کرد."
رضا
بیشتر بخوانید
سلام.من از تعمیر ماشین لباسشویی بسیار راضی بودم و شما را به دوستانم معرفی کردم.
شادمان
بیشتر بخوانید
لباسشویی ما ماشین ال جی درب از بالا هست.مدتی صدای زیادی میکرد.تعمیرکار اومد و گفت صدا بخاطر گیربکسش هست که خراب شده.چندجای دیگه زنک زدم و گفتند درب از بالا را تعمیر نمی کنند. به دفتر آرین زنگ زدم گیربکسش را عوض کردند.مدتی زمان برد اما بعد از درست شدن اصلا صدای اضافه ای نداشت و من خیلی راضی هستم.
رضایی
بیشتر بخوانید
ماشین لباسشوی من سامسونگ هست.خطای 4E میزد.سه نفر اومدند و شیر برقی رو عوض کردند اما مشکل برطرف نشد.به دفتر آرین زنگ زدم ، نیرو فرستادند و مشکلش که گرفتگی ورودی جاپودری بود رو برطرف کردند.ازشون بسیار ممنونم.
مهدی
بیشتر بخوانید
سلام.لباسشویی ما الجی هست زمانی که خاموش بود داخل دستگاه آب جمع می شد .تماس گرفتم آرین تعمیر تکنسین فرستادند شیر برقی آب گرم دستگاه را تعویض کردند ومشکل حل شد.ممنونم
جهان
بیشتر بخوانید
سلام. لباسشویی من دوو هست مبعضی وقت ها پس از تمام شدن شستشو وخشک کن، درب دستگاه باز نمی شد و هیچگونه آلارمی هم نمایش داده نمی شد..و چون در شهرستان سرخس زندگی میکنم دسترسی به تعمیرکار مجرب نداشتم ، با خدمات آرین تماس گرفتم و گفتند قفل درب لباسشویی معیوب شده و باید هر چه زودتر تعویض شود و در صورت عدم تعویض به موقع ، احتمال خرابی برد وجود دارد.ممنون از راهنماییشون
نوروزیان
بیشتر بخوانید
سلام.ماشین لباسشویی سامسونگ دارم مدتی دستگاه به صدا افتاده بود. با دو سه نمایندگی تماس گرفتم و گفتند مشکل مربوط به بلبرینگ دستگاه است. وقتی از آرین تعمیر آمدند و بازدید کردند از زیر سبد یک شی خارجی مربوط به البسه پیدا کردند و با برداشتن آن شئ مشکل رفع شد.ازشون متشکرم.
وطن دوست
بیشتر بخوانید
با سلام. ماشین لباسشویی زیرووات دارم. دستگاه پر از آب می شد اما آبگیری قطع نمی شد. بعد از تماس با آرین تعمیر ، بنده را راهنمایی کردند که جرم گیر داخل دستگاه بریزم و اگر مشکل برطرف نشد تماس بگیرم تا حضوری مشکل دستگاه را رفع کنند. از جرم گیر استفاده کردم و مشکل دستگاه برطرف شد. بنده از راهنمایی ایشان ممنونم.
قبلی
بعدی

مطالب مرتبط

ثبت درخواست تعمیر

جهت ثبت درخواست تعمیر، میتوانید با شماره تلفن‌های زیر در تماس باشید یا فرم زیر را تکمیل نماید تا همکاران ما با شما در تماس باشند

جستجو کردن