جستجو کردن
جستجو کردن

کد خطا و ارور ماشین لباسشویی مجیک

ماشین‌های لباسشویی مجیک (Magic) به دلیل کیفیت و فناوری پیشرفته خود محبوبیت زیادی دارند. این دستگاه‌ها با نمایش کدهای خطا، مشکلاتی مانند نقص در تأمین آب، تخلیه آب، و مشکلات حرارتی را شناسایی و گزارش می‌دهند. رفع این کدهای خطا نیاز به بررسی تخصصی و دقیق دستگاه دارد. برخی از این کدهای خطا شامل E1 (مشکل در ورودی آب)، E2 (مشکل در تخلیه آب)، و E3 (مشکل حرارتی) هستند. توصیه می‌شود برای تعمیر و نگهداری به نمایندگی‌های معتبر مراجعه کنید. آرین تعمیر، نمایندگی مجاز مجیک در مشهد، با تیمی حرفه‌ای و متخصص آماده ارائه خدمات تعمیر و نگهداری انواع ماشین‌های لباسشویی مجیک است. برای اطمینان از عملکرد بهینه و افزایش عمر دستگاه خود، به آرین تعمیر مراجعه کنید.

فهرست محتوا

جدول محتوا

کد خطا و ارور ماشین لباسشویی مجیک

روبرت بوش ( بنیانگذار شرکت بوش ) من ترجیح میدهم سرمایه ام را از دست بدهم تا اعتماد شما را

کد خطا و ارور ماشین لباسشویی مجیک

 

کد خطا و ارور ماشین لباسشویی مجیک

در مقاله کد خطا و ارور ماشین لباسشویی مجیک که خدمتی دیگر توسط مجموعه آرین تعمیر به عنوان نمایندگی ماشین لباسشویی مجیک به شما عزیزان ارائه میگیردد، تمرکز بر روی توضیح کامل ارورها و کدهای خطای ماشین لباسشویی مجیک، علت و دلیل هر خطا، و روش‌های برطرف کردن آن‌ها قرار دارد. این مقاله به کاربران امکان می‌دهد با سادگی علت کدهای خطا را شناسایی کرده و به سرعت به رفع مشکلات ماشین لباسشویی خود بپردازند. کاربران محترم می‌توانند سوالات، انتقادات و پیشنهادات خود را درباره ارورهای ماشین لباسشویی مجیک در بخش دیدگاه‌ها یا بخش پرسش و پاسخ مقاله مطرح کرده و از طریق آرین تعمیر به صورت آنلاین پاسخ‌های لازم را دریافت کنند.

کد خطا و ارور ماشین لباسشویی مجیک

از زمانی که برند محصولات خانگی مجیک به سیستم الکترونیکی مجهز شد، دنیای جدیدی با نام کدهای خطا یا ارورهای لباسشویی مجیک و سایر محصولات خانگی مجیک به وجود آمد. برد الکترونیکی با استفاده از سنسورهایی که در نقاط مختلف لباسشویی نصب شده‌اند، فرمان اجرای عملکردهای مختلف را به لباسشویی می‌دهد و در صورت بروز مشکل در هر بخش، اعلام خطا را به شما اطلاع می‌دهد.

کدهای خطای لباسشویی مجیک به صورت اعداد و حروف انگلیسی نمایش داده می‌شود؛ این موضوع باعث می‌شود فهمیدن معنا و دلیل خطای نمایش داده شده در نگاه اول امری پیچیده به نظر برسد. به همین دلیل، ما در مجموعه آرین تعمیر مقاله‌ای درباره خطاهای ماشین لباسشویی مجیک تدوین کرده‌ایم تا شما بتوانید به سرعت به مشکلات لباسشویی خود پی ببرید و آن‌ها را رفع کنید.

دلیل و روش عیب یابی کد خطای F01 ماشین لباسشویی مجیک 

علت اخطار کد F01 در ماشین لباسشویی مجیک معمولاً به مشکلات مربوط به آبگیری مربوط می‌شود. برای رفع این خطا، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا شیر ورودی لباسشویی را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که به طور کامل باز است.
 2. ممکن است فیلتر ورودی آب مسدود شده باشد، این فیلتر را نیز بررسی کنید.
 3. بررسی کنید که شیلنگ ورودی آب خم نشده باشد و یا دچار گرفتگی نباشد.
 4. شیر برقی ماشین لباسشویی را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که به درستی کار می‌کند.
 5. فشار آب ورودی را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که فشار آب از حد مجاز کمتر نیست.
 6. در صورت لزوم، برد الکترونیکی و اتصالات را نیز بررسی کنید تا از سلامت آن‌ها اطمینان حاصل شود.

علت اخطار کد F03 در ماشین لباسشویی مجیک

معمولاً به مشکلات مربوط به تخلیه آب مربوط می‌شود. این مشکل ممکن است به دلیل یکی از موارد زیر باشد:

 1. شیلنگ تخلیه: بررسی کنید که شیلنگ تخلیه به درستی متصل و بدون هیچ گره یا مشکلی باشد.

 2. پمپ تخلیه: اگر پمپ تخلیه دچار خرابی یا مسدودی شده است، ممکن است این خطا رخ دهد. باید پمپ تخلیه را بررسی کرده و در صورت لزوم تعویض کنید.

 3. شیر برقی: بررسی کنید که شیر برقی که مسئول کنترل جریان آب برای تخلیه است، به درستی کار می‌کند.

 4. سنسور تنظیم میزان سطح آب: این سنسور ممکن است باعث ایجاد خطا F03 شود. بررسی کنید که آیا سنسور درست کار می‌کند یا خیر.

 5. برد الکترونیکی: در صورتی که هیچ یک از موارد فوق مشکلی نداشته باشند، ممکن است خطا به دلیل مشکل در برد الکترونیکی باشد. در این صورت نیاز است برد الکترونیکی را بررسی و اصلاح کنید.

برای برطرف کردن خطای F03 در ماشین لباسشویی مجیک، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. بررسی کنید که شیلنگ تخلیه دچار گرفتگی یا خم شدن نشده باشد.
 2. پمپ تخلیه را بررسی کنید و هر گونه گرفتگی یا مشکل دیگر را برطرف کنید.
 3. در صورت لزوم، پمپ تخلیه را تعویض کنید.
 4. شیر برقی لباسشویی را بررسی کنید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.
 5. سنسور سطح آب لباسشویی را بررسی کنید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.
 6. اگر مشکل هنوز برطرف نشد، برد الکترونیکی و اتصالات آن را نیز چک کنید.

با انجام این مراحل، احتمالاً مشکل خطای F03 در ماشین لباسشویی مجیک شما برطرف خواهد شد.

خطای F04 در ماشین لباسشویی مجیک

ممکن است به دلیل اشکال در قطعات الکترونیکی لباسشویی رخ دهد. علاوه بر این، مشکلات زیر نیز ممکن است باعث ایجاد این خطا شوند:

 1. لباسشویی سر ریز کرده باشد.
 2. کف زیاد داخل لباسشویی از درب به بیرون ریخته باشد.
 3. استفاده از پودر شوینده نامناسب.

برای رفع خطای F04 در ماشین لباسشویی مجیک، مراحل زیر را انجام دهید:

 1. بررسی قطعات الکترونیکی و در صورت نیاز، تعویض آن‌ها.
 2. چک کردن و تعویض شیر برقی اگر لازم باشد.
 3. بررسی سنسور تنظیم سطح آب و اطمینان از عملکرد صحیح آن.
 4. در صورت تولید کف بیش از حد، تعویض پودر شوینده.
 5. بررسی وضعت درب لباسشویی.
 6. بررسی سنسور کف لباسشویی.

با انجام این مراحل، احتمالاً مشکل خطای F04 در ماشین لباسشویی مجیک شما برطرف خواهد شد.

خطای UNB در ماشین لباسشویی مجیک

معمولا به دلیل نامتوازن بودن بار در داخل لباسشویی اتفاق می‌افتد. علاوه بر این، مشکلات زیر نیز ممکن است باعث ایجاد این خطا شوند:

 1. بیش از حد مجاز داخل لباسشویی لباس ریخته شده باشد.
 2. لباسشویی تراز نباشد.

برای رفع خطای UNB در ماشین لباسشویی مجیک، مراحل زیر را انجام دهید:

 1. لباس‌های اضافه داخل لباسشویی را خارج کنید تا بار داخل لباسشویی متعادل شود.
 2. پایه‌های لباسشویی مجیک را بررسی کرده و در صورتی که تراز نبودن داشته باشند، آن‌ها را تنظیم کنید تا لباسشویی به طور صحیح تراز شود.

با انجام این مراحل، احتمالاً مشکل خطای UNB در ماشین لباسشویی مجیک شما برطرف خواهد شد.

خطای F13 در ماشین لباسشویی مجیک

معمولا به دلیل بسته نشدن (باز بودن) درب لباسشویی اتفاق می‌افتد. علاوه بر این، مشکلات زیر نیز ممکن است باعث ایجاد این خطا شوند:

 1. میکروسوییچ درب دچار مشکل شده باشد.
 2. وجود جسمی بین درب که باعث نمی‌شود درب به طور کامل بسته شود.
 3. مشکلات در اتصالات و برد الکترونیکی.

برای رفع خطای F13 در ماشین لباسشویی مجیک، مراحل زیر را انجام دهید:

 1. اگر چیزی بین درب گیر کرده است، آن را برطرف کنید تا درب به طور کامل بسته شود.
 2. میکروسوییچ درب را بررسی کرده و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.
 3. برد الکترونیکی لباسشویی را بررسی کرده و در صورت نیاز آن را تعمیر یا تعویض کنید.
 4. اتصالات درب و برد الکترونیکی را بررسی کرده و اطمینان حاصل کنید که هیچ مشکلی وجود ندارد.

با انجام این مراحل، احتمالاً مشکل خطای F13 در ماشین لباسشویی مجیک شما برطرف خواهد شد.

راهکار برطرف کردن خطا و ارور ماشین لباسشویی مجیک

کدها و پیام‌هایی که بر روی پنل و صفحه ماشین لباسشویی مجیک نمایش داده می‌شوند، نشان‌دهنده مشکلات مختلفی است که برای هر بخش از دستگاه پیش آمده است. قبل از رفع ارورهای ماشین لباسشویی مجیک، باید به این نکته توجه کنید که برطرف کردن هر یک از کدهای خطای این دستگاه نیازمند تخصص است. بنابراین، اگر تخصص یا شناخت کافی در زمینه تعمیرات ندارید، بهتر است که برای رفع هر یک از اخطارهای ماشین لباسشویی مجیک، به تعمیرکاران مجرب به نمایندگی مرکزی آرین تعمیر مراجعه کنید. این تعمیرکاران ماهر می‌توانند با رفع ارورهای دستگاه، بدون آسیب رساندن به سایر قسمت‌های آن، مشکل را به راحتی برطرف کنند.

خلاصه مقاله

علت و رفع کد خطا و ارور ماشین لباسشویی مجیک

اکنون که از مقاله در مورد علت و رفع خطاها و کدهای ارور ماشین لباسشویی مجیک بهره‌مند شدید، زمان مناسبی است تا به آرامش مشکلات و کدهای خطای ماشین لباسشویی خود بپردازید. به یاد داشته باشید که اگر اطلاعات فنی و تخصصی در زمینه تعمیرات ماشین لباسشویی مجیک ندارید، حتما باید از کمک تعمیرکار متخصص و با تجربه استفاده کنید. تعمیرگاه آرین تعمیر، نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی مجیک در مشهد، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی به صورت ۲۴ ساعته و بدون تعطیلی می‌باشد.

کلام آخر

اگر نیاز به تهیه قطعات و لوازم جانبی ماشین لباسشویی مجیک دارید می توانید با مراجعه به سایت فرموشگاه آنلاین آرین پارت ۲۴ با انتخاب و ثبت سفارش در اسرع وقت قطعه مورد نیاز خود را تهیه نمایید.

اگر نیاز به عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی خود دارید می توانید با یک تماس به متخصصین کارآزموده و مجرب آرین تعمیر در مشهد به درخواست کمک کرده تا ایشان در اسرع وقت در محل حاضر شده و مشکل را برطرف نمایند.

کاوش در دنیای مهارت : جستجوی مقالات ناب دریای اطلاعات
جستجو کردن
نظرات مشتریان..!
محمد حامدیان
بیشتر بخوانید
"من از خدمات بسیار راضی بودم. پس از تماس با آن‌ها برای تعمیر ماشین لباسشویی من، فردی آموزش دیده و با تجربه در کمتر از یک ساعت به محل من رسید و مشکل را برطرف کرد. پس از این تجربه خوب، حتماً به دوستانم نیز این خدمات را توصیه خواهم کرد."
رضا
بیشتر بخوانید
سلام.من از تعمیر ماشین لباسشویی بسیار راضی بودم و شما را به دوستانم معرفی کردم.
شادمان
بیشتر بخوانید
لباسشویی ما ماشین ال جی درب از بالا هست.مدتی صدای زیادی میکرد.تعمیرکار اومد و گفت صدا بخاطر گیربکسش هست که خراب شده.چندجای دیگه زنک زدم و گفتند درب از بالا را تعمیر نمی کنند. به دفتر آرین زنگ زدم گیربکسش را عوض کردند.مدتی زمان برد اما بعد از درست شدن اصلا صدای اضافه ای نداشت و من خیلی راضی هستم.
رضایی
بیشتر بخوانید
ماشین لباسشوی من سامسونگ هست.خطای 4E میزد.سه نفر اومدند و شیر برقی رو عوض کردند اما مشکل برطرف نشد.به دفتر آرین زنگ زدم ، نیرو فرستادند و مشکلش که گرفتگی ورودی جاپودری بود رو برطرف کردند.ازشون بسیار ممنونم.
مهدی
بیشتر بخوانید
سلام.لباسشویی ما الجی هست زمانی که خاموش بود داخل دستگاه آب جمع می شد .تماس گرفتم آرین تعمیر تکنسین فرستادند شیر برقی آب گرم دستگاه را تعویض کردند ومشکل حل شد.ممنونم
جهان
بیشتر بخوانید
سلام. لباسشویی من دوو هست مبعضی وقت ها پس از تمام شدن شستشو وخشک کن، درب دستگاه باز نمی شد و هیچگونه آلارمی هم نمایش داده نمی شد..و چون در شهرستان سرخس زندگی میکنم دسترسی به تعمیرکار مجرب نداشتم ، با خدمات آرین تماس گرفتم و گفتند قفل درب لباسشویی معیوب شده و باید هر چه زودتر تعویض شود و در صورت عدم تعویض به موقع ، احتمال خرابی برد وجود دارد.ممنون از راهنماییشون
نوروزیان
بیشتر بخوانید
سلام.ماشین لباسشویی سامسونگ دارم مدتی دستگاه به صدا افتاده بود. با دو سه نمایندگی تماس گرفتم و گفتند مشکل مربوط به بلبرینگ دستگاه است. وقتی از آرین تعمیر آمدند و بازدید کردند از زیر سبد یک شی خارجی مربوط به البسه پیدا کردند و با برداشتن آن شئ مشکل رفع شد.ازشون متشکرم.
وطن دوست
بیشتر بخوانید
با سلام. ماشین لباسشویی زیرووات دارم. دستگاه پر از آب می شد اما آبگیری قطع نمی شد. بعد از تماس با آرین تعمیر ، بنده را راهنمایی کردند که جرم گیر داخل دستگاه بریزم و اگر مشکل برطرف نشد تماس بگیرم تا حضوری مشکل دستگاه را رفع کنند. از جرم گیر استفاده کردم و مشکل دستگاه برطرف شد. بنده از راهنمایی ایشان ممنونم.
قبلی
بعدی

با نظردهی در آرین تعمیر، شانس برنده شدن سرویس و نصب رایگان را هر هفته امتحان کنید!

نمایندگی آرین تعمیر، یکی از معتبرترین مجموعه تعمیراتی ماشین لباسشویی و ظرفشویی در مشهد، با هدف ارتقاء کیفیت خدمات خود و افزایش رضایت مشتریان، اقدام به برگزاری قرعه‌کشی هفتگی نموده است. مشتریان محترم با ارائه نظرات و بازخوردهای خود در مورد خدمات ارائه شده، می‌توانند در این قرعه‌کشی شرکت کرده و شانس خود را برای برنده شدن یک سرویس و نصب رایگان هر هفته امتحان کنند. این اقدام به منظور بهبود خدمات و پاسخگویی بهتر به نیازهای مشتریان انجام می‌شود و از تمامی مشتریان دعوت می‌شود تا با مشارکت در این نظرسنجی، به ما در ارائه خدمات بهتر یاری رسانند.

با کلیک کردن و نظر دادن شانس خود را امتحان کنید !

فرم نظر دهی پایین را پر کنید و در قرعه کشی هر هفته ما شرکت کنید .

درباره آرین تعمیر

مطالب مرتبط

ثبت درخواست تعمیر

جهت ثبت درخواست تعمیر، میتوانید با شماره تلفن‌های زیر در تماس باشید یا فرم زیر را تکمیل نماید تا همکاران ما با شما در تماس باشند

جستجو کردن