جستجو کردن
جستجو کردن

چگونه کد خطاهای ماشین لباسشویی هیتاچی را برطرف کنیم؟

جدول محتوا

فهرست محتوا

چگونه کد خطاهای ماشین لباسشویی هیتاچی را برطرف کنیم؟
روبرت بوش ( بنیانگذار شرکت بوش ) من ترجیح میدهم سرمایه ام را از دست بدهم تا اعتماد شما را

امروزه ماشین‌لباسشویی‌ها را به گونه‌ای طراحی می‌کنند که هنگام بروز مشکلی، به واسطه ترکیبی از اعداد و حروف انگلیسی، خطاها را روی صفحه نمایش نشان می‌دهند. از آنجاییکه هرکدام از برندها از فرمولی متفاوت از هم استفاده می‌کنند، در این مقاله به کدخطاهای ماشین‌لباسشویی هیتاچی خواهیم‌پرداخت.

درباره انواع کد خطاهای لباسشویی هیتاچی بیشتر بدانید

هنگامی که دکمه Start  دستگاه را می‌زنید و فرآیند شستشو آغاز می‌شود، نباید نسبت به مواردی که روی نمایشگر دیجیتال می‌بینید بی‌تفاوت باشید. بهترین کار در چنین مواردی تماس با آرین تعمیر، نمایندگی تعمیر لباسشویی در مشهد است. چرا که بی‎توجهی به هرکدام از این موارد، ‎می‌تواند در عملکرد کل سیستم تاثیرگذار باشد.

کد خطای C0 ماشین لباسشویی هیتاچی؛ نشان دهنده پربودن دستگاه

 

زمانیکه خطای C0 را روی نمایشگر مشاهده کردید، باید شستشو را متوقف کرده و از حجم محتویات آن کم کنید. چراکه یکی از مهم‌ترین اصول نگهداری از ماشین‌لباسشویی قرار دادن حجم لباس متناسب با ظرفیت آن است. ارور C0 به شما می‌گوید که بیش از ظرفیت دستگاه، لباس داخل آن گذاشته‌اید که دستگاه از شستشوی آن برنمی‌آید!

کد خطای C1 ماشین لباسشویی هیتاچی؛ بیانگر وارد نشدن آب به دستگاه

لباسشویی زمانی شستشو را آغاز می‌کند که آب وارد دستگاه شود. ارور C1 خطایی است که در همان ابتدا با آن مواجه خواهیدشد. برای اینکه بتوانید این خطا را برطرف کرده، ابتدا باید از باز بودن شیرآب مطمئن شده و سپس انسداد و گرفتگی شلنگ ورودی آب، لوله و شلنگ تامین آب و… را بررسی کنید. البته بجز رفع این مشکل، با استفاده از جرم گیر لباسشویی به صورت ماهانه و بسته به میزان کارکرد دستگاه، می‌تواند از بروز آن جلوگیری کند.

کدخطای C2 ماشین لباسشویی هیتاچی؛ تخلیه نشدن آب را به شما می گوید

فرایندشستشو زمانی به اتمام می‌رسد که تمام آب موجود در دستگاه تخلیه شود؛ بنابراین در صورتی که ارور C2 را روی نمایشگر دیدید، باید قطعات شلنگ و فیلتر تخلیه را بررسی کنید. اگر مشکلی در هرکدام از این موارد وجود نداشت، با آرین تعمیر تماس بگیرید چون به احتمال زیاد مشکل از برد دستگاه باشد.

کدخطای C3  و  C4 ماشین لباسشویی هیتاچی؛ نشان دهنده مشکلی در پروسه شستشو

دیگر خطاهایی که روی نمایشگر دیجیتال لباسشویی هیتاچی می‌بینید، ارور C3 و C4 هستند. این ارور به معنی نچرخیدن دیگ و شروع نشدن سیکل شستشو است. دلیل این خطا می تواند بسته نشدن درب ماشین‌لباسشویی باشد. البته زمانی که لباسشویی را بیش از اندازه پر کرده‌باشید یا سطح زیرین آن تراز نباشد هم این ارور را مشاهده خواهیدکرد. اگر با برطرف کردن این موارد خطا همچنان به قوت خودش باقی بود، با تکنسین های آرین تعمیر تماس بگیرید.

کدخطای C8 ماشین لباسشویی هیتاچی؛ بیانگر مشکلی در قفل سیستم

با بسته و قفل شدن درب لباسشویی پروسه شستشو آغاز می‌شود. حال آنکه اگر درب به درستی بسته نشود، خطای C8 را خواهیددید. قبل از هرچیزی چک کنید درب گیر نکرده باشد یا بیشتر از ظرفیتش لباس قرار نداده‌باشید. اگر با بررسی این موارد بازهم این ارور را دیدید، تکنسین‌های آرین تعمیر باید میکروسوئیچ دستگاه را تعویض کنند.

تعمیر درب لباسشویی هیتاچی

کد خطای C9 ماشین لباسشویی هیتاچی و باز نشدن درب دستگاه

ارور C9 نشان‌دهنده باز نشدن درب لباسشویی است. پس یکبار دستگاه را خاموش و روشن کنید؛ اگر خطا برطرف نشد، باید قفل یا میکروسوئیچ بررسی و عیب‌یابی شود.

کدخطای C18 ماشین لباسشویی هیتاچی؛ بیانگر نچرخیدن دیگ

نمایش این کد خطا روی صفحه نمایشگر به‌معنی ایرادی در میزان سرعت چرخش دیگ است. برای برطرف کردن آن نیز طبیعتا باید از حجم محتویات داخل دستگاه کم کنید.

کد خطای C20 ماشین لباسشویی هیتاچی به معنی وجود کف زیاد داخل دستگاه

ارور C20  در لباسشویی برند هیتاچی به شما می‌گوید که مقدار زیادی کف داخل دستگاه وجوددارد؛ بنابراین باید ماشین را خاموش کرده و بعد از گذشت نیم ساعت، برنامه آبکشی دستگاه بدون استفاده از موادشوینده را فعال کنید.

کلام پایانی

کدخطاهای ماشین لباسشویی هیتاچی را یک به یک مورد بررسی قرارداده و سعی کردیم راه‌حلی برای برطرف کردنشان ارائه دهیم. اما نکته قابل توجه اینکه پیشنهاد می‌شود برای رفع هرکدام از آن‌ها خودتان دست به آچار نشوید و با همکاران ما در آرین تعمیر تماس بگیرید.

کاوش در دنیای مهارت : جستجوی مقالات ناب دریای اطلاعات
جستجو کردن
نظرات مشتریان..!
محمد حامدیان
بیشتر بخوانید
"من از خدمات بسیار راضی بودم. پس از تماس با آن‌ها برای تعمیر ماشین لباسشویی من، فردی آموزش دیده و با تجربه در کمتر از یک ساعت به محل من رسید و مشکل را برطرف کرد. پس از این تجربه خوب، حتماً به دوستانم نیز این خدمات را توصیه خواهم کرد."
رضا
بیشتر بخوانید
سلام.من از تعمیر ماشین لباسشویی بسیار راضی بودم و شما را به دوستانم معرفی کردم.
شادمان
بیشتر بخوانید
لباسشویی ما ماشین ال جی درب از بالا هست.مدتی صدای زیادی میکرد.تعمیرکار اومد و گفت صدا بخاطر گیربکسش هست که خراب شده.چندجای دیگه زنک زدم و گفتند درب از بالا را تعمیر نمی کنند. به دفتر آرین زنگ زدم گیربکسش را عوض کردند.مدتی زمان برد اما بعد از درست شدن اصلا صدای اضافه ای نداشت و من خیلی راضی هستم.
رضایی
بیشتر بخوانید
ماشین لباسشوی من سامسونگ هست.خطای 4E میزد.سه نفر اومدند و شیر برقی رو عوض کردند اما مشکل برطرف نشد.به دفتر آرین زنگ زدم ، نیرو فرستادند و مشکلش که گرفتگی ورودی جاپودری بود رو برطرف کردند.ازشون بسیار ممنونم.
مهدی
بیشتر بخوانید
سلام.لباسشویی ما الجی هست زمانی که خاموش بود داخل دستگاه آب جمع می شد .تماس گرفتم آرین تعمیر تکنسین فرستادند شیر برقی آب گرم دستگاه را تعویض کردند ومشکل حل شد.ممنونم
جهان
بیشتر بخوانید
سلام. لباسشویی من دوو هست مبعضی وقت ها پس از تمام شدن شستشو وخشک کن، درب دستگاه باز نمی شد و هیچگونه آلارمی هم نمایش داده نمی شد..و چون در شهرستان سرخس زندگی میکنم دسترسی به تعمیرکار مجرب نداشتم ، با خدمات آرین تماس گرفتم و گفتند قفل درب لباسشویی معیوب شده و باید هر چه زودتر تعویض شود و در صورت عدم تعویض به موقع ، احتمال خرابی برد وجود دارد.ممنون از راهنماییشون
نوروزیان
بیشتر بخوانید
سلام.ماشین لباسشویی سامسونگ دارم مدتی دستگاه به صدا افتاده بود. با دو سه نمایندگی تماس گرفتم و گفتند مشکل مربوط به بلبرینگ دستگاه است. وقتی از آرین تعمیر آمدند و بازدید کردند از زیر سبد یک شی خارجی مربوط به البسه پیدا کردند و با برداشتن آن شئ مشکل رفع شد.ازشون متشکرم.
وطن دوست
بیشتر بخوانید
با سلام. ماشین لباسشویی زیرووات دارم. دستگاه پر از آب می شد اما آبگیری قطع نمی شد. بعد از تماس با آرین تعمیر ، بنده را راهنمایی کردند که جرم گیر داخل دستگاه بریزم و اگر مشکل برطرف نشد تماس بگیرم تا حضوری مشکل دستگاه را رفع کنند. از جرم گیر استفاده کردم و مشکل دستگاه برطرف شد. بنده از راهنمایی ایشان ممنونم.
قبلی
بعدی

مطالب مرتبط

ثبت درخواست تعمیر

جهت ثبت درخواست تعمیر، میتوانید با شماره تلفن‌های زیر در تماس باشید یا فرم زیر را تکمیل نماید تا همکاران ما با شما در تماس باشند

جستجو کردن