جستجو کردن
جستجو کردن
روبرت بوش ( بنیانگذار شرکت بوش ) من ترجیح میدهم سرمایه ام را از دست بدهم تا اعتماد شما را

باز نشدن درب ماشین لباسشویی از آن دسته ایراداتی است که معمولا پس از اتمام فرآیند شست و شو، نمایان می شود و علل مختلفی دارد. خرابی قفل لباسشویی که مانع از باز شدن درب دستگاه می شود، می تواند مشکلات زیادی را به وجود آورد. برخی از علل بروز این مشکل به سادگی و بدون نیاز به دانش تخصصی، رفع می شوند. به همین دلیل است که ما در ادامه این مقاله علل باز نشدن درب لباسشویی را به طور جامع مورد بررسی قرار داده ایم.

با این وجود، در صورتی که قادر به عیب یابی دقیق و رفع ایراد به وجود آم ده نبودید، می توانید برای تعمیر ماشین لباسشویی در مشهد روی کمک آرین تعمیر، حساب کنید تا ایراد به وجود آمده خیلی سریع پیدا و رفع شود. با ما همراه باشید.

بررسی علل باز نشدن درب لباسشویی

اگر پس از اتمام فرآیند شستشوی لباس ها باماشین لباسشویی به دستگاه مراجعه کرده و اما با مشکل باز نشدن درب ماشین لباسشویی مواجه شدید، علت آن یکی از موارد زیر است:

بیشتر بخوانید» به منظور آشنایی با علت‌های اصلی بسته نشدن درب ماشین لباسشویی روی لینک داده شده کلیک کنید.

  • خرابی قفل یا میکروسوئیچ از علل باز نشدن درب ماشین لباسشویی

قفل درب یا میکروسوئیچ به منظور جلوگیری از باز شدن درب لباسشویی پس از روشن کردن دستگاه، در آن تعبیه شده است؛ بنابراین هر زمان که این قطعه دچار خرابی شود، امکان باز و بسته کردن صحیح درب لباسشویی وجود نخواهد داشت. در این صورت برای برداشتن لباس های داخل ماشین لباسشویی از ضامن دستی استفاده کنید. پس از آن میکروسوئیچ دستگاه را تعویض نمایید.

خرابی قفل یا میکروسوئیچ از علل باز نشدن درب ماشین لباسشویی

  • عدم تخلیه صحیح آب لباسشویی

 اگر هنگام مراجعه به ماشین لباسشویی پس از اتمام فرآیند شست و شو، متوجه شدید که آب داخل دستگاه به طور کامل تخلیه نشده و درب لباسشویی هم باز نمی شود، لباسشویی را روی حالت آبکشی تنظیم کنید. اگر پس از اتمام آبکشی مجدد لباس ها، هنوز هم آب داخل دستگاه به طور کامل، تخلیه نشده بود به احتمال زیاد مسیر تخلیه لباسشویی، مسدود شده است. برای رفع این مشکل، مسیر تخلیه دستگاه را به خوبی تمیز کنید.

بیشتر بخوانید» اگر با مشکل باز نشدن درب ماشین لباسشویی سامسونگ مواجه هستید، پیشنهاد می‌کنیم به نمایندگی لباسشویی سامسونگ در مشهد مراجعه کرده و به صورت آنلاین خرابی دستگاه خود را برای اعزام تعمیرکار اعلام کنید.

  • خرابی دستگیره ماشین لباسشویی

به عنوان یکی دیگر از دلایل باز نشدن درب ماشین لباسشویی می توان به خرابی و یا شکستگی دستگیره دستگاه اشاره کرد. بنابراین اگر پس از بررسی موارد بالا، علت بروز این مشکل را پیدا نکردید، حتما دستگیره لباسشویی را نیز مورد بررسی قرار دهید.

  • خرابی سوئیچ فشار از علل باز نشدن درب ماشین لباسشویی

با خرابی و معیوب شدن سوئیچ فشار، عملکرد درب ماشین لباسشویی با مشکل مواجه می شود. در این صورت فقط کافیست دستگاه را خاموش کرده و چند دقیقه صبر کنید، پس از آن درب لباسشویی به راحتی باز خواهد شد.

  • افزایش دمای بیش از حد

در صورت استفاده بیش از حد از ماشین لباسشویی، دمای دستگاه افزایش پیدا کرده و منجر به بروز مشکلاتی از قبیل باز نشدن درب لباسشویی می شود. اگر این مورد، علت باز نشدن درب لباسشویی شما باشد، هنگام لمس کردن درب دستگاه متوجه داغی آن خواهید شد. در این صورت، دقایقی صبر کرده و سپس نسبت به باز کردن درب لباسشویی، اقدام کنید.

  • فعال بودن قفل کودک در ماشین لباسشویی

زمانی که قفل کودک ماشین لباسشویی، فعال باشد درب دستگاه باز نخواهد شد. بنابراین در صورت فعال بودن قفل کودک، آن را غیرفعال کنید؛ بدین منظور پیشنهاد می کنیم دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه کرده و مطابق آن عمل کنید.

  • پر کردن بیش از حد ماشین لباسشویی

تمامی ماشین لباسشویی های تولیدی برندهای مختلف از سامسونگ گرفته تا کندی و … دارای یک ظرفیت خاصی هستند که هنگام پر کردن دستگاه باید به آن توجه کرد. در واقع زمانی که شما بدون توجه به ظرفیت ماشین لباسشویی، آن را پر از لباس می کنید باید خودتان را آماده بروز مشکلات ریز و درشت دستگاه از جمله باز نشدن درب لباسشویی کنید.

نتیجه گیری بررسی علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی!

طبق آنچه که در این مقاله آموختیم باز نشدن درب ماشین لباسشویی یک مشکل شایع و البته دردسرسازی است که به دلایل مختلفی به وجود می آید. عیب یابی و رفع این مشکل در بسیاری از موارد به راحتی و بدون نیاز به دانش تخصصی، امکان پذیر است، اما در صورتی که نتوانستید علت بروز آن را پیدا کنید، حتما به نمایندگی های معتبر تعمیر ماشین لباسشویی مراجعه کنید.

در آخر شما عزیزان می توانید سوالات و یا تجربیات خود از رفع مشکل باز نشدن درب لباسشویی را در بخش نظرات با ما و سایر کاربران سایت به اشتراک بگذارید.

اگر نیاز به قطعات لوازم خانگی از قبیل ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی دارید ؛ می توانید با متخصصین مجرب آرین پارت۲۴ تماس گرفته و نیاز خود را برطرف نمایید.

کاوش در دنیای مهارت : جستجوی مقالات ناب دریای اطلاعات
جستجو کردن
نظرات مشتریان..!
محمد حامدیان
بیشتر بخوانید
"من از خدمات بسیار راضی بودم. پس از تماس با آن‌ها برای تعمیر ماشین لباسشویی من، فردی آموزش دیده و با تجربه در کمتر از یک ساعت به محل من رسید و مشکل را برطرف کرد. پس از این تجربه خوب، حتماً به دوستانم نیز این خدمات را توصیه خواهم کرد."
رضا
بیشتر بخوانید
سلام.من از تعمیر ماشین لباسشویی بسیار راضی بودم و شما را به دوستانم معرفی کردم.
شادمان
بیشتر بخوانید
لباسشویی ما ماشین ال جی درب از بالا هست.مدتی صدای زیادی میکرد.تعمیرکار اومد و گفت صدا بخاطر گیربکسش هست که خراب شده.چندجای دیگه زنک زدم و گفتند درب از بالا را تعمیر نمی کنند. به دفتر آرین زنگ زدم گیربکسش را عوض کردند.مدتی زمان برد اما بعد از درست شدن اصلا صدای اضافه ای نداشت و من خیلی راضی هستم.
رضایی
بیشتر بخوانید
ماشین لباسشوی من سامسونگ هست.خطای 4E میزد.سه نفر اومدند و شیر برقی رو عوض کردند اما مشکل برطرف نشد.به دفتر آرین زنگ زدم ، نیرو فرستادند و مشکلش که گرفتگی ورودی جاپودری بود رو برطرف کردند.ازشون بسیار ممنونم.
مهدی
بیشتر بخوانید
سلام.لباسشویی ما الجی هست زمانی که خاموش بود داخل دستگاه آب جمع می شد .تماس گرفتم آرین تعمیر تکنسین فرستادند شیر برقی آب گرم دستگاه را تعویض کردند ومشکل حل شد.ممنونم
جهان
بیشتر بخوانید
سلام. لباسشویی من دوو هست مبعضی وقت ها پس از تمام شدن شستشو وخشک کن، درب دستگاه باز نمی شد و هیچگونه آلارمی هم نمایش داده نمی شد..و چون در شهرستان سرخس زندگی میکنم دسترسی به تعمیرکار مجرب نداشتم ، با خدمات آرین تماس گرفتم و گفتند قفل درب لباسشویی معیوب شده و باید هر چه زودتر تعویض شود و در صورت عدم تعویض به موقع ، احتمال خرابی برد وجود دارد.ممنون از راهنماییشون
نوروزیان
بیشتر بخوانید
سلام.ماشین لباسشویی سامسونگ دارم مدتی دستگاه به صدا افتاده بود. با دو سه نمایندگی تماس گرفتم و گفتند مشکل مربوط به بلبرینگ دستگاه است. وقتی از آرین تعمیر آمدند و بازدید کردند از زیر سبد یک شی خارجی مربوط به البسه پیدا کردند و با برداشتن آن شئ مشکل رفع شد.ازشون متشکرم.
وطن دوست
بیشتر بخوانید
با سلام. ماشین لباسشویی زیرووات دارم. دستگاه پر از آب می شد اما آبگیری قطع نمی شد. بعد از تماس با آرین تعمیر ، بنده را راهنمایی کردند که جرم گیر داخل دستگاه بریزم و اگر مشکل برطرف نشد تماس بگیرم تا حضوری مشکل دستگاه را رفع کنند. از جرم گیر استفاده کردم و مشکل دستگاه برطرف شد. بنده از راهنمایی ایشان ممنونم.
قبلی
بعدی

مطالب مرتبط

ثبت درخواست تعمیر

جهت ثبت درخواست تعمیر، میتوانید با شماره تلفن‌های زیر در تماس باشید یا فرم زیر را تکمیل نماید تا همکاران ما با شما در تماس باشند

جستجو کردن