جستجو کردن
جستجو کردن

معرفی برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی زیرووات

جدول محتوا

فهرست محتوا

معرفی برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی زیرووات
روبرت بوش ( بنیانگذار شرکت بوش ) من ترجیح میدهم سرمایه ام را از دست بدهم تا اعتماد شما را

ماشین لباسشویی زیرووات ساخت کشور ایتالیا است. برند زیرووات از سال ۱۹۴۹ فعالیت خود را در کشور ایتالیا شروع کرده و انواع لوازم خانگی، از جمله ماشین لباسشویی زیرووات را راهی بازار کشورهای مختلفی در سراسر جهان می‌کند.

در صورتی که ماشین لباسشویی شما زیرووات است، می‌توانید برنامه شستشوی آن را در این صفحه ملاحظه کنید. اما باید به این نکته توجه نمایید که برای اطلاعات دقیق لازم است دفترچه راهنمایی که همراه خود محصول است را مطالعه کنید. زیرا مدل‌های مختلف، دکمه‌ها و امکانات متفاوتی دارند. اطلاعات موجود در این مقاله تنها یک جنبه راهنما داشته و به‌طور کلی، به برنامه شستشوی ماشین لباسشویی زیرووات می‌پردازد.

بیشتر بخوانید» به منظور آشنایی با علل بازنشدن درب لباسشویی و راه حل های برطرف کردن آن روی لینک داده شده کلیک کنید.

برنامه های لباسشویی زیرووات

برنامه شستشوی ماشین لباسشویی زیرووات

ماشین لباسشویی زیرووات دارای برنامه‌های زیر است:

 • برنامه شستشوی Normal (نرمال)
 • برنامه شستشوی SOAK
 • برنامه شستشوی JEANS
 • برنامه شستشوی SPEEDY
 • برنامه شستشوی GENTLE
 • برنامه BLANKET
 • برنامه Delicate
 • برنامه شستشوی HAND WASH

بیایید با هرکدام از این برنا‌مه‌ها و کاربرد آن‌ها آشنا شویم.

برنامه شستشوی Normal (نرمال)

برنامه شستشوی نرمال یا معمولی برنامه‌ای است که برای لباس‌های معمولی استفاده می‌شود. دما، سرعت چرخش و شدت تمیز‌کنندگی این برنامه در واقع میانگینی از چرخه‌های سنگین و سبک است. به‌همین دلیل هم کاربر می‌تواند مخلوطی از لباس‌ها را در آن بشوید. با توجه به این‌که اکثر لباس‌های خانواده‌ها مخلوطی از انواع جنس‌ و بافت‌ هستند، برنامه شستشوی نرمال، بیشترین برنامه‌ای است که در ماشین لباسشویی زیرووات کاربرد دارد.

بیشتر بخوانید» به منظور آشنایی بیشتر با خدمات تعمیر لباسشویی زیرووات در مشهد و لیست هزینه های مربوط به آن روی لینک داده شده کلیک کنید.

اگر تعداد زیادی لباس مختلف مانند تی‌شرت نخی، شلوار جین و لباس زیر دارید، می‌توانید برای شستشو این برنامه را انتخاب کنید.

برنامه شستشوی SOAK

برنامه شستشوی SOAK برای لباس‌هایی که از میزان معمول کثیف‌تر هستند، کاربرد دارد. این برنامه با تامین میزان آب لازم، درجه حرارت مناسب و شیوه شستشوی خاص، لباس‌های بیش از حد کثیف را تمیز می‌کند. برای مثال اگر لباسی با لکه‌های روغن دارید و یا پس از بازگشتن از سفر می‌خواهید لباس آلوده خود را شستشو دهید، می‌توانید از این برنامه ماشین لباسشویی زیرووات استفاده کنید.

بیشتر بخوانید» چگونه بوی بد لباسشویی را از بین ببریم؟ به منظور آشنایی با روش های برطرف کردن این چالش در لباسشویی روی لینک داده شده کلیک کنید.

برنامه شستشوی جین

برنامه شستشوی جین برای اقلام جین طراحی شده است. ممکن است فکر کنید که جین‌ها لباس‌های بااستحکامی هستند که باید از برنامه‌های شستشوی سنگین برای شستن آن‌ها استفاده کرد. اما حقیقت این است که لباس‌های جین در صورت شستشوی نامناسب چروک می‌شوند و چروک آن‌ها نیز به‌راحتی باز نمی‌شود. هرچه ضخامت جین بیشتر باشد، باز‌کردن چروک‌های آن سخت‌تر است.

به‌همین دلیل لازم است برای شستشوی این لباس‌ها از برنامه جین استفاده کنید. این برنامه، علاوه‌بر این‌که شستشوی موثری را ارائه می‌دهد، از بافت لباس محافظت کرده و مانع آسیب و چروک می‌شود.

برنامه شستشوی SPEEDY

این برنامه، خاص لباس‌هایی است که کثیفی کمی دارند و می‌توان آن‌ها را در زمان کمی شست. ویژگی مهم این برنامه، زمان کوتاه شستشو در مقایسه با سایر چرخه‌ها است.

بنابراین، اگر لباس نسبتا کثیفی دارید و می‌خواهید در زمان کوتاهی آن را شسته و استفاده کنید، می‌توانید از این آپشن ماشین لباسشویی زیرووات استفاده کنید.

برنامه اسپیدی، علاوه‌بر این‌که در زمان شما صرفه‌جویی می‌کند، از بافت لباس با شستشوی کم محافظت کرده و نقش زیادی در کاهش قبض برق دارد.

بیشتر بخوانید» در مقاله ۱۷ نکته مهم برای نگهداری از ماشین لباسشویی به صفر تا صد روش های کلیدی برای انجام این کار آشنا خواهید شد.

 برنامه شستشوی GENTLE

برخلاف چیزی که از نام این برنامه شستشو به ذهن می‌آید، برنامه شستشوی GENTLE برای لباس‌های ظریف نیست، بلکه مخصوص شستشوی لباس‌هایی است که دارای لکه هستند. این برنامه، با ارائه یک شستشوی خاص می‌تواند به برطرف‌شدن لکه‌های خاصی مانند لکه روغن، خون و … کمک کند.

اگر لباس شما لکه دارد، برنامه شستشوی GENTLE بهترین برنامه برای شستشوی آن است.

برنامه BLANKET

برنامه BLANKET به‌طور خاص برای شستن پارچه‌های حجیم مانند پتو و روتختی طراحی شده است. این برنامه معمولاً دارای چرخش آهسته‌تری برای جلوگیری از عدم تعادل دستگاه هنگام برخورد با ملحفه و پتوی سنگین است.

اگر بدون استفاده از این برنامه اقلام حجیم را بشویید، ممکن است به‌دلیل سرعت چرخش بالا و برخورد پتوی خیس‌شده با دیگ، سروصدای زیادی ایجاد شده و حتی به دستگاه ماشین لباسشویی زیرووات آسیب وارد شود.

برنامه Delicate در زیرووات

برنامه Delicate

برنامه Delicate یکی دیگر از برنامه‌های ماشین لباسشویی زیرووات است که برای پارچه‌هایی طراحی شده که نیاز به مراقبت بیشتری دارند. این برنامه با چرخش آهسته و ظریف، از آسیب به لباس‌هایی که بافت نازک و در معرض آسیبی دارند جلوگیری می‌کند. دمای شستشو نیز معمولا کم‌تر است.

با این حال در نظر داشته باشید که برنامه Delicate جایگزین شستشو با دست نیست، بلکه برنامه شستشوی HAND WASH برای اقلامی که با دست شستشو می‌شوند، مناسب است.

برنامه شستشوی HAND WASH

برنامه شستشوی HAND WASH فرآیند ظریف شستشو با دست را تقلید می‌کند. از یک چرخه ملایم برای محافظت از پارچه‌هایی استفاده می‌کند که معمولاً با دست شسته می‌شوند. علاوه‌بر چرخه آرام و خشک‌کردن بسیار کم، دمای شستشو نیز چندان زیاد نیست؛ زیرا دمای بالا می‌تواند سبب چروک و خراب‌شدن لباس‌های ظریف گردد.

اگر لباسی دارید که روی آن نوشته شده «با دست شسته شود»، می‌توانید از این برنامه ماشین لباسشویی زیرووات برای تمیزکردن آن استفاده کنید. برای مثال تمیز‌کردن ژاکت پشمی یا روسری ابریشمی با استفاده از برنامه شستشوی دستی از آن‌ها محافظت می‌کند.

ویژگی‌های اضافی ماشین لباسشویی زیرووات

ماشین لباسشویی زیرووات علاوه‌بر برنامه‌های مختلف شستشو، دارای دکمه‌هایی است که ویژگی‌های اضافی شستشو را ارائه می‌دهند. شما می‌توانید این دکمه‌ها را هم‌زمان با فعال‌سازی برنامه خاصی روشن کنید. لازم به ذکر است که ممکن است برخی از این دکمه‌ها برای بعضی از برنامه‌های شستشو غیر فعال باشند.

 • دکمه Pre wash: این دکمه را می‌توانید در زمانی انتخاب کنید که لباس‌ها بسیار آلوده هستند. Pre wash یک شستشوی اضافی را قبل از ورود به چرخه اصلی انجام می‌دهد تا کثیفی‌ها از لباس جدا شوند.
 • Crease guards: انتخاب این گزینه به شما کمک می‌کند، چروک‌شدن البسه را به‌حداقل برسانید.
 • Extra Rinse: اگر مایل هستید لباس‌های شما با آب بیشتری شستشو داده شود تا همه شوینده‌ها به‌طور کامل از آن خارج گردد، این دکمه را روشن کنید.
 • Big wash load: در صورتی که وزن لباس شما زیاد است با روشن‌کردن این دکمه برنامه شستشو را تنظیم نمایید.

سخن آخر

تنوع برنامه‌های شستشو در ماشین لباسشویی زیرووات نشان‌دهنده نیازهای متنوع پارچه‌ها و سناریوهای مختلف شستشوی لباس است. درک و استفاده مناسب از این برنامه‌ها می‌تواند به‌افزایش عمر لباس و حفظ کیفیت آن کمک کند.

لازم است برای دستورالعمل‌های دقیق‌تر به دفترچه راهنمای کاربر مراجعه کنید و تنها به این متن برای انتخاب برنامه مناسب ماشین لباسشویی زیرووات اکتفا نکنید.

 

اگر نیاز به قطعات لوازم خانگی از قبیل ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی دارید ؛ می توانید با متخصصین مجرب آرین پارت۲۴ تماس گرفته و نیاز خود را برطرف نمایید.

کاوش در دنیای مهارت : جستجوی مقالات ناب دریای اطلاعات
جستجو کردن
نظرات مشتریان..!
محمد حامدیان
بیشتر بخوانید
"من از خدمات بسیار راضی بودم. پس از تماس با آن‌ها برای تعمیر ماشین لباسشویی من، فردی آموزش دیده و با تجربه در کمتر از یک ساعت به محل من رسید و مشکل را برطرف کرد. پس از این تجربه خوب، حتماً به دوستانم نیز این خدمات را توصیه خواهم کرد."
رضا
بیشتر بخوانید
سلام.من از تعمیر ماشین لباسشویی بسیار راضی بودم و شما را به دوستانم معرفی کردم.
شادمان
بیشتر بخوانید
لباسشویی ما ماشین ال جی درب از بالا هست.مدتی صدای زیادی میکرد.تعمیرکار اومد و گفت صدا بخاطر گیربکسش هست که خراب شده.چندجای دیگه زنک زدم و گفتند درب از بالا را تعمیر نمی کنند. به دفتر آرین زنگ زدم گیربکسش را عوض کردند.مدتی زمان برد اما بعد از درست شدن اصلا صدای اضافه ای نداشت و من خیلی راضی هستم.
رضایی
بیشتر بخوانید
ماشین لباسشوی من سامسونگ هست.خطای 4E میزد.سه نفر اومدند و شیر برقی رو عوض کردند اما مشکل برطرف نشد.به دفتر آرین زنگ زدم ، نیرو فرستادند و مشکلش که گرفتگی ورودی جاپودری بود رو برطرف کردند.ازشون بسیار ممنونم.
مهدی
بیشتر بخوانید
سلام.لباسشویی ما الجی هست زمانی که خاموش بود داخل دستگاه آب جمع می شد .تماس گرفتم آرین تعمیر تکنسین فرستادند شیر برقی آب گرم دستگاه را تعویض کردند ومشکل حل شد.ممنونم
جهان
بیشتر بخوانید
سلام. لباسشویی من دوو هست مبعضی وقت ها پس از تمام شدن شستشو وخشک کن، درب دستگاه باز نمی شد و هیچگونه آلارمی هم نمایش داده نمی شد..و چون در شهرستان سرخس زندگی میکنم دسترسی به تعمیرکار مجرب نداشتم ، با خدمات آرین تماس گرفتم و گفتند قفل درب لباسشویی معیوب شده و باید هر چه زودتر تعویض شود و در صورت عدم تعویض به موقع ، احتمال خرابی برد وجود دارد.ممنون از راهنماییشون
نوروزیان
بیشتر بخوانید
سلام.ماشین لباسشویی سامسونگ دارم مدتی دستگاه به صدا افتاده بود. با دو سه نمایندگی تماس گرفتم و گفتند مشکل مربوط به بلبرینگ دستگاه است. وقتی از آرین تعمیر آمدند و بازدید کردند از زیر سبد یک شی خارجی مربوط به البسه پیدا کردند و با برداشتن آن شئ مشکل رفع شد.ازشون متشکرم.
وطن دوست
بیشتر بخوانید
با سلام. ماشین لباسشویی زیرووات دارم. دستگاه پر از آب می شد اما آبگیری قطع نمی شد. بعد از تماس با آرین تعمیر ، بنده را راهنمایی کردند که جرم گیر داخل دستگاه بریزم و اگر مشکل برطرف نشد تماس بگیرم تا حضوری مشکل دستگاه را رفع کنند. از جرم گیر استفاده کردم و مشکل دستگاه برطرف شد. بنده از راهنمایی ایشان ممنونم.
قبلی
بعدی

مطالب مرتبط

ثبت درخواست تعمیر

جهت ثبت درخواست تعمیر، میتوانید با شماره تلفن‌های زیر در تماس باشید یا فرم زیر را تکمیل نماید تا همکاران ما با شما در تماس باشند

جستجو کردن