جستجو کردن
جستجو کردن

خطا و ارور ماشین لباسشویی آرچلیک

با خطا و ارور های ماشین لباسشویی آرچلیک همراه باشید با آرین تعمیر نماینده تعمیرات ماشین لباسشویی آرچلیک در مشهد. ماشین‌های لباسشویی آرچلیک (Arçelik) به دلیل کیفیت و فناوری پیشرفته خود بسیار محبوب هستند. این دستگاه‌ها با نمایش کدهای خطا، مشکلاتی مانند نقص در تأمین آب، تخلیه آب، و مشکلات حرارتی را شناسایی و گزارش می‌دهند. رفع این کدهای خطا نیاز به بررسی تخصصی و دقیق دستگاه دارد. برخی از این کدهای خطا شامل E01 (مشکل در ورودی آب)، E02 (مشکل در تخلیه آب)، و E03 (مشکل حرارتی) هستند. توصیه می‌شود برای تعمیر و نگهداری به نمایندگی‌های معتبر مراجعه کنید. آرین تعمیر، نمایندگی مجاز آرچلیک در مشهد، با تیمی حرفه‌ای و متخصص آماده ارائه خدمات تعمیر و نگهداری انواع ماشین‌های لباسشویی آرچلیک است. برای اطمینان از عملکرد بهینه و افزایش عمر دستگاه خود، به آرین تعمیر مراجعه کنید.

فهرست محتوا

جدول محتوا

خطا و ارور ماشین لباسشویی آرچلیک

روبرت بوش ( بنیانگذار شرکت بوش ) من ترجیح میدهم سرمایه ام را از دست بدهم تا اعتماد شما را

خطا و ارور ماشین لباسشویی آرچلیک

خطا و ارور ماشین لباسشویی آرچلیک

برای بررسی خطا و ارور ماشین لباسشویی آرچلیک با آرین تعمیر نماینده تعمیرات ماشین لباسشویی آرچلیک در مشهد همراه باشید .

۱۲ عدد از کدهای خطا و اشکالات ماشین لباسشویی آرچلیک را با هم بررسی می کنیم, این خطاها برخی از آنها نشان دهنده مشکلات بسیار جزئی هستند و برخی دیگر نیاز به تعمیرات و تعویض قطعات دارند. در این بخش از آموزش تعمیر ماشین لباسشویی، لیست کاملی از کدهای خطا برای ماشین لباسشویی آرچلیک معرفی شده و راه‌حل‌هایی برای رفع آنها ارائه خواهد شد.

کد خطا و ارور E1 ماشین لباسشویی آرچلیک

ارور E1 در ماشین لباسشویی آرچلیک به وجود اشکال و خرابی در سنسور NTC و ترمیستور اشاره دارد. این قطعه که نقش مقاومت حرارتی را ایفا می‌کند، ممکن است در طول زمان با مشکلاتی مانند خرابی سیم کشی روبرو شود. برای رفع این خطا، ابتدا با استفاده از اهم‌سنج وضعیت ترمیستور را بررسی کرده و در صورت لزوم آن را تعویض نمایید.

کد خطا و ارور E2 ماشین لباسشویی آرچلیک

یکی از رایج‌ترین ارورهای ماشین لباسشویی آرچلیک در مدل‌های مختلف، ارور E2 می‌باشد. این خطا نشان‌دهنده وجود اشکال در هیتر و سیستم گرم‌کننده دستگاه است و برای بررسی دقیق وضعیت آن نیاز به تخصص در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی دارد.

کد خطا و ارور E3 ماشین لباسشویی آرچلیک

یکی از کدهای خطا در ماشین لباسشویی آرچلیک که خرابی هیتر را نشان می‌دهد، ارور E3 است. برای رفع این مشکل و خطا، ابتدا باید رله را بررسی کرده و در صورت نیاز آن را تعویض نمایید.

کد خطا و ارور E4 ماشین لباسشویی آرچلیک

ارور E4 در ماشین لباسشویی آرچلیک نشان‌دهنده عدم آبگیری صحیح دستگاه است. در صورت مواجهه با این ارور، موارد زیر را بررسی نمایید:

  • شیلنگ ورودی را بررسی کنید؛ گرفتگی یا شکستگی‌های روی سطح شیلنگ ممکن است مانع از ورود آب به داخل دستگاه شوند.
  • هیدروستات را بررسی کنید؛ این قطعه که وظیفه اندازه‌گیری سطح آب را بر عهده دارد، ممکن است به اشتباه فرمان قطع شدن آب را ارسال کرده باشد.
  • فشار آب ساختمان را بررسی و از وصل بودن جریان آب مطمئن شوید.
  • خرابی شیر برقی نیز می‌تواند منجر به عدم آبگیری صحیح دستگاه شود؛ وضعیت شیر برقی را بررسی و خرابی‌های آن را برطرف کنید.
  • خرابی در برد الکتریکی نیز می‌تواند دلیل دیگری برای رخ دادن این ارور باشد؛ بررسی و تعمیر این قطعه باید توسط افراد متخصص در حوزه تعمیر ماشین لباسشویی آرچلیک انجام شود.

کد خطا و ارور E5 ماشین لباسشویی آرچلیک

یکی از کدهای خطا ماشین لباسشویی آرچلیک که در شرایطی بروز می‌کند که تخلیه آب به درستی انجام نشود، ارور E5 است. برای رفع این ارور، موارد زیر را بررسی نمایید:

  • شیلنگ تخلیه ممکن است دچار گرفتگی و انسداد شده باشد.
  • پمپ تخلیه را بررسی کنید و اشکالات روی سیم پیچی و سایر موارد را رفع و در صورت نیاز آن را تعویض نمایید.
  • فیلتر مقابل پمپ تخلیه به مرور دچار گرفتگی می‌شود و باید به صورت دوره‌ای تمیز شود؛ در غیر این صورت آب به درستی تخلیه نخواهد شد.
  • خرابی‌های روی مدارت و سایر قطعات برد الکتریکی در برخی از مواقع مانع از تخلیه صحیح لباسشویی آرچلیک خواهد شد و ارور E5 نمایش داده می‌شود.

کد خطا و ارور E6 ماشین لباسشویی آرچلیک

ارور E6 یکی از مهم‌ترین ارورهای لباسشویی آرچلیک است که نشان‌دهنده خراب شدن موتور است. در صورت مواجهه با این ارور، دستگاه را از برق جدا کرده و سپس با تیم‌های تعمیر لوازم خانگی تماس بگیرید.

کد خطا و ارور E7 ماشین لباسشویی آرچلیک

ارور E7 در ماشین لباسشویی آرچلیک نشان‌دهنده خرابی هیدروستات می‌باشد. این قطعه سطح آب را اندازه‌گیری می‌کند و در صورت پایین بودن مقدار آب، فرمان آبگیری ارسال می‌شود و بالعکس. هیدروستات را بررسی و در صورت وجود خرابی، آن را با قطعه سالم تعویض نمایید.

کد خطا و ارور E8 ماشین لباسشویی آرچلیک

در شرایطی که ماشین لباسشویی پر آب نشود، ارور E8 روی پنل نمایش داده خواهد شد. برای رفع این خطا، همان طور که برای خطای E4 اشاره کردیم، ابتدا باید شیلنگ ورودی و شیر آب را بررسی کنید. علاوه بر این، هیدروستات و شیر برقی و همچنین برد نیز باید توسط متخصص بررسی شوند.

کد خطا و ارور E9 ماشین لباسشویی آرچلیک

کد خطای E9 در لباسشویی‌های آرچلیک نشان‌دهنده وجود اشکال و خرابی در قفل درب می‌باشد. چند دلیل مهم برای این ارور وجود دارد که مهم‌ترین آن، خرابی زبانه قفل درب و میکروسوئیچ می‌باشند. در صورت خراب شدن میکروسوئیچ، باید این قطعات تعویض شوند. علاوه بر این، اتصالات میکروسوئیچ و برد را با دقت بررسی کنید و از وصل بودن آن مطمئن شوید.

کد خطا و ارور E10 ماشین لباسشویی آرچلیک

از دیگر کدهای خطا ماشین لباسشویی آرچلیک که خرابی در قفل درب را نشان می‌دهد، ارور E10 می‌باشد. در صورت مشاهده این ارور، مواردی از قبیل قفل درب و میکروسوئیچ باید بررسی شوند. البته در برخی از مواقع ممکن است این ارور به دلیل خراب شدن برد نیز بروز کند که باید توسط افراد حرفه‌ای و با تجربه در این زمینه بررسی شود.

کد خطا و ارور E17 ماشین لباسشویی آرچلیک

در شرایطی که از مواد شوینده غیر استاندارد استفاده کرده باشید یا بیش از اندازه پودر در دستگاه وجود داشته باشد، ارور E17 بروز می‌کند. این ارور براحتی قابل حل است و کافیست کف را از دستگاه خارج کرده و از مواد شوینده مناسب استفاده نمایید.

کد خطا و ارور E18 ماشین لباسشویی آرچلیک

عدم توازن در لباس‌های موجود در دیگ و تجمع آنها در یک سمت از دستگاه، اصلی‌ترین دلیل برای رخ دادن کد خطای E18 می‌باشد. لباس‌ها را از دیگ خارج و گره‌های آنها را باز و به اندازه ظرفیت استاندارد مجدد لباس داخل لباسشویی قرار دهید. سپس ماشین لباسشویی را در صورت نیاز ریست و مجدد برنامه شستشو را اجرا کنید.

رفع و عیب‌یابی کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی آرچلیک

برای بررسی و رفع هر یک از کدهای خطای فوق، کافیست با تیم آرین تعمیر تماس بگیرید. تعمیرکاران این مجموعه در تمام مناطق مشهد حضور دارند و در کمترین زمان به محل اعزام می‌شوند. همچنین لازم به ذکر است، آرین تعمیر در صورت نیاز به تعویض قطعه از قطعات اصلی برند مربوطه استفاده می‌نماید و گارانتی کیفیت خدمات ارائه می‌دهد.

کلام آخر 

اگر نیاز به خرید قطعات و لوازم جانبی ماشین لباسشویی آرچلیک دارید می توانید از سایت فروشگاه آنلاین آرین پارت ۲۴ سفارش خود را ثبت کرده و در اسرع وقت هرکجای کشور که باشید آن را تحویل بگیرید.

اگر نیاز به عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی آرچلیک در مشهد دارید می توانید با مجموعه آرین تعمیر نمایندگی ماشین لباسشویی آرچلیک در مشهد تماس گرفته و درخواست تکنیسین نمایید تا در محل حاضر شده و مشکل را برطرف نمایند. 

کاوش در دنیای مهارت : جستجوی مقالات ناب دریای اطلاعات
جستجو کردن
نظرات مشتریان..!
محمد حامدیان
بیشتر بخوانید
"من از خدمات بسیار راضی بودم. پس از تماس با آن‌ها برای تعمیر ماشین لباسشویی من، فردی آموزش دیده و با تجربه در کمتر از یک ساعت به محل من رسید و مشکل را برطرف کرد. پس از این تجربه خوب، حتماً به دوستانم نیز این خدمات را توصیه خواهم کرد."
رضا
بیشتر بخوانید
سلام.من از تعمیر ماشین لباسشویی بسیار راضی بودم و شما را به دوستانم معرفی کردم.
شادمان
بیشتر بخوانید
لباسشویی ما ماشین ال جی درب از بالا هست.مدتی صدای زیادی میکرد.تعمیرکار اومد و گفت صدا بخاطر گیربکسش هست که خراب شده.چندجای دیگه زنک زدم و گفتند درب از بالا را تعمیر نمی کنند. به دفتر آرین زنگ زدم گیربکسش را عوض کردند.مدتی زمان برد اما بعد از درست شدن اصلا صدای اضافه ای نداشت و من خیلی راضی هستم.
رضایی
بیشتر بخوانید
ماشین لباسشوی من سامسونگ هست.خطای 4E میزد.سه نفر اومدند و شیر برقی رو عوض کردند اما مشکل برطرف نشد.به دفتر آرین زنگ زدم ، نیرو فرستادند و مشکلش که گرفتگی ورودی جاپودری بود رو برطرف کردند.ازشون بسیار ممنونم.
مهدی
بیشتر بخوانید
سلام.لباسشویی ما الجی هست زمانی که خاموش بود داخل دستگاه آب جمع می شد .تماس گرفتم آرین تعمیر تکنسین فرستادند شیر برقی آب گرم دستگاه را تعویض کردند ومشکل حل شد.ممنونم
جهان
بیشتر بخوانید
سلام. لباسشویی من دوو هست مبعضی وقت ها پس از تمام شدن شستشو وخشک کن، درب دستگاه باز نمی شد و هیچگونه آلارمی هم نمایش داده نمی شد..و چون در شهرستان سرخس زندگی میکنم دسترسی به تعمیرکار مجرب نداشتم ، با خدمات آرین تماس گرفتم و گفتند قفل درب لباسشویی معیوب شده و باید هر چه زودتر تعویض شود و در صورت عدم تعویض به موقع ، احتمال خرابی برد وجود دارد.ممنون از راهنماییشون
نوروزیان
بیشتر بخوانید
سلام.ماشین لباسشویی سامسونگ دارم مدتی دستگاه به صدا افتاده بود. با دو سه نمایندگی تماس گرفتم و گفتند مشکل مربوط به بلبرینگ دستگاه است. وقتی از آرین تعمیر آمدند و بازدید کردند از زیر سبد یک شی خارجی مربوط به البسه پیدا کردند و با برداشتن آن شئ مشکل رفع شد.ازشون متشکرم.
وطن دوست
بیشتر بخوانید
با سلام. ماشین لباسشویی زیرووات دارم. دستگاه پر از آب می شد اما آبگیری قطع نمی شد. بعد از تماس با آرین تعمیر ، بنده را راهنمایی کردند که جرم گیر داخل دستگاه بریزم و اگر مشکل برطرف نشد تماس بگیرم تا حضوری مشکل دستگاه را رفع کنند. از جرم گیر استفاده کردم و مشکل دستگاه برطرف شد. بنده از راهنمایی ایشان ممنونم.
قبلی
بعدی

با نظردهی در آرین تعمیر، شانس برنده شدن سرویس و نصب رایگان را هر هفته امتحان کنید!

نمایندگی آرین تعمیر، یکی از معتبرترین مجموعه تعمیراتی ماشین لباسشویی و ظرفشویی در مشهد، با هدف ارتقاء کیفیت خدمات خود و افزایش رضایت مشتریان، اقدام به برگزاری قرعه‌کشی هفتگی نموده است. مشتریان محترم با ارائه نظرات و بازخوردهای خود در مورد خدمات ارائه شده، می‌توانند در این قرعه‌کشی شرکت کرده و شانس خود را برای برنده شدن یک سرویس و نصب رایگان هر هفته امتحان کنند. این اقدام به منظور بهبود خدمات و پاسخگویی بهتر به نیازهای مشتریان انجام می‌شود و از تمامی مشتریان دعوت می‌شود تا با مشارکت در این نظرسنجی، به ما در ارائه خدمات بهتر یاری رسانند.

با کلیک کردن و نظر دادن شانس خود را امتحان کنید !

فرم نظر دهی پایین را پر کنید و در قرعه کشی هر هفته ما شرکت کنید .

درباره آرین تعمیر

مطالب مرتبط

ثبت درخواست تعمیر

جهت ثبت درخواست تعمیر، میتوانید با شماره تلفن‌های زیر در تماس باشید یا فرم زیر را تکمیل نماید تا همکاران ما با شما در تماس باشند

جستجو کردن