جستجو کردن
جستجو کردن

مصرف برق ماشین لباسشویی چه مقدار است و چگونه می توان آن را کاهش داد؟

جدول محتوا

فهرست محتوا

مصرف برق ماشین لباسشویی چه مقدار است و چگونه می توان آن را کاهش داد؟
روبرت بوش ( بنیانگذار شرکت بوش ) من ترجیح میدهم سرمایه ام را از دست بدهم تا اعتماد شما را

ماشین لباسشویی یکی از لوازم برقی پرمصرف و البته ضروری در هر خانه است. بنابراین استفاده از ماشین لباسشویی به ویژه در ساعات اوج مصرف برق و همچنین استفاده همزمان آن با دیگر وسایل برقی می تواند برای خانوارها بسیار هزینه بر باشد. به همین دلیل است که بسیاری از افراد به دنبال راهکارهای کاهش مصرف برق ماشین لباسشویی هستند.

بیشتر بخوانید» به منظور آشنایی با معانی گرید های انرژی روی لینک داده شده کلیک کنید.

اگر کاهش میزان مصرف برق لباسشویی، دغدغه شما هم است، پیشنهاد می کنیم تا انتها با ما همراه باشید. ما در این مقاله قصد داریم میزان مصرف برق را به همراه راهکارهای کاهش آن به دقت مورد بررسی قرار دهیم.

بیشتر بخوانید» آشنایی با نحوه شستن لباس با آب سرد به همراه نکات کلیدی مربوط به آن در این مقاله از آرین تعمیر

میزان مصرف برق لباسشویی چقدر است؟

ماشین لباسشویی، برق مورد نیاز خود را جهت شستشوی لباس ها از طریق برق خانه تامین می کند. اما اینکه مصرف برق ماشین لباسشویی چه مقدار است؟ به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که از جمله اصلی ترین و مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

میزان مصرف برق لباسشویی چقدر است؟

 • گرید انرژی ماشین لباسشویی
 • میزان وات لباسشویی
 • مدل و برند ماشین لباسشویی
 • میزان استفاده از لباسشویی
 • دمای آب دستگاه
 • کاهش دور موتور ماشین لباسشویی

به طور کلی مصرف برق یک ماشین لباسشویی قدیمی با گرید انرژی C و میزان وات ۱۰۰۰ در مقایسه با مصرف برق لباسشویی جدید با گرید انرژی A و میزان وات ۵۰۰ بسیار بیشتر است.

بیشتر بخوانید» آموزش رایگان تعمیر با تعویض لاستیک درب لباسشویی 

علاوه بر آن بدیهی است که با افزایش میزان استفاده از ماشین لباسشویی، میزان مصرف برق آن افزایش پیدا می کند.

راه های کاهش مصرف برق ماشین لباسشویی

خوشبختانه با توجه به فاکتورهای موثر بر میزان مصرف برق ماشین لباسشویی، امکان کاهش میزان مصرف برق این دستگاه های ضروری وجود دارد، شامل:

 • انتخاب و خرید ماشین لباسشویی با گرید انرژی مناسب

 اصلی ترین و مهم ترین راهکار کاهش میزان مصرف برق ماشین لباسشویی، خرید یک لباسشویی با گرید انرژی A یا A+ می باشد. میزان مصرف برق انواع مدل ماشین لباسشویی های دارای برچسب انرژی A یا A+ کمتر از سایر لباسشویی ها می باشد.

بیشتر بخوانید» برای ثبت درخواست تعمیر لباسشویی در مشهد و همچنین بررسی لیستی اصلی ایرادات تمامی برندهای لباسشویی روی لینک داده شده کلیک کنید.

البته به این نکته توجه داشته باشید که ماشین لباسشویی های با گرید انرژی A در مقایسه با لباسشویی های دارای برچسب انرژی B یا C و … بیشتر می باشد.

 • خرید لباسشویی با ظرفیت مورد نیاز از راهکارهای کاهش مصرف برق ماشین لباسشویی

میزان مصرف برق لباسشویی با افزایش حجم و ظرفیت دستگاه افزایش پیدا می کند؛ به طور کلی یک ماشین لباسشویی با ظرفیت ۸ کیلویی، نیاز به مصرف برق بیشتری نسبت به یک لباسشویی با ظرفیت ۶ کیلوگرمی دارد. بنابراین با توجه به تعداد اعضای خانواده و میزان استفاده خود، یک ماشین لباسشویی با ظرفیت متناسب انتخاب و خریداری کنید. در واقع نیازی نیست که اگر یک خانواده ۴ نفره هستید یک ماشین لباسشویی ۹ یا ۱۰ کیلویی خریداری کنید.

 • شستشوی لباس ها با دمای آب کم از تکنیک های کاهش مصرف برق ماشین لباسشویی

شاید برایتان تعجب آور باشد، اما باید بگوییم که دمای آب هم در میزان مصرف برق ماشین لباسشویی تاثیرگذار است؛ بنابراین پیشنهاد می کنیم که برای شستن لباس هایی که خیلی کثیف نیستند دمای آب دستگاه را کم کنید. زمانی که دمای آب لباسشویی، کم است قطعاتی همچون هیتر و ترموستات ماشین لباسشویی، کمتر درگیر فرآیند شست و شو شده و در نتیجه میزان برق مصرف کاهش پیدا خواهد کرد. 

 • استفاده از ماشین لباسشویی در ساعاتی غیر از ساعات اوج مصرف برق

نکته دیگری که در رابطه با مصرف برق ماشین لباسشویی باید بگوییم این است که به هیچ عنوان لباسشویی خود را در ساعات اوج مصرف برق، روشن نکنید؛ چرا که در این ساعات، علاوه بر اینکه احتمال نوسانات برقی وجود دارد که می تواند آسیب های جدی به لوازم خانگی شما وارد کند، هزینه های مربوطه نیز تا حد زیادی افزایش پیدا می کند.

راه های کاهش مصرف برق لباسشویی

 • انتخاب برنامه شستشو مناسب

انواع ماشین لباسشویی های جدید، مجهز به برنامه های شستشوی متنوعی هستند که هر یک از آن ها برای شستن نوع خاصی از پارچه ها مورد استفاده قرار می گیرند. نتیجه انتخاب هوشمندانه برنامه شستشو، تمیزی هر چه بهتر لباس ها و همچنین کاهش میزان مصرف برق لباسشویی می باشد.

 • تنظیم درست دور موتور از راهکارهای موثر بر کاهش مصرف برق ماشین لباسشویی

به عنوان آخرین راهکار موثر بر کاهش میزان مصرف برق لباسشویی می توان به تنظیم درست دور موتور دستگاه اشاره کرد. البته به این نکته توجه داشته باشید که کاهش دور موتور لباسشویی به تنهایی تاثیر چندانی در کاهش مصرف برق لباسشویی ها ندارد؛ بنابراین حتما موارد قبلی را نیز رعایت کنید.

بیشتر بخوانید» نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا در مشهد آماده ارائه خدماتی مانند، تعمیر، تعویض قطعات و … در محل برای شما عزیزان است. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر در این باره روی لینک داده شده کلیک کنید.

حداکثر میزان مناسب برای تنظیم دور موتور خشک کن لباسشویی، ۱۰۰۰ می باشد.

نتیجه گیری بررسی مصرف برق ماشین لباسشویی!

طبق آنچه که در این مقاله آموختیم ماشین لباسشوی، جزئ پر مصرف ترین وسایل برقی خانگی است که با یک سری راهکارها ازجمله خرید لباسششویی با گرید انرژی A می توان میزران مصرف برق آن را تا حد زیادی اهش داد و در نتیجه در هزینه های مربوط به برق خانه صرفه جویی کرد.

در آخر شما عزیزان م یتوانید سوالات و یا تجربیات خود از کاهش میزن مصرف برق ماشین لباسشویی خود را در بخش نظرات با ما و سایر کاربران سایت به اشتراک بگذارید.

کاوش در دنیای مهارت : جستجوی مقالات ناب دریای اطلاعات
جستجو کردن
نظرات مشتریان..!
محمد حامدیان
بیشتر بخوانید
"من از خدمات بسیار راضی بودم. پس از تماس با آن‌ها برای تعمیر ماشین لباسشویی من، فردی آموزش دیده و با تجربه در کمتر از یک ساعت به محل من رسید و مشکل را برطرف کرد. پس از این تجربه خوب، حتماً به دوستانم نیز این خدمات را توصیه خواهم کرد."
رضا
بیشتر بخوانید
سلام.من از تعمیر ماشین لباسشویی بسیار راضی بودم و شما را به دوستانم معرفی کردم.
شادمان
بیشتر بخوانید
لباسشویی ما ماشین ال جی درب از بالا هست.مدتی صدای زیادی میکرد.تعمیرکار اومد و گفت صدا بخاطر گیربکسش هست که خراب شده.چندجای دیگه زنک زدم و گفتند درب از بالا را تعمیر نمی کنند. به دفتر آرین زنگ زدم گیربکسش را عوض کردند.مدتی زمان برد اما بعد از درست شدن اصلا صدای اضافه ای نداشت و من خیلی راضی هستم.
رضایی
بیشتر بخوانید
ماشین لباسشوی من سامسونگ هست.خطای 4E میزد.سه نفر اومدند و شیر برقی رو عوض کردند اما مشکل برطرف نشد.به دفتر آرین زنگ زدم ، نیرو فرستادند و مشکلش که گرفتگی ورودی جاپودری بود رو برطرف کردند.ازشون بسیار ممنونم.
مهدی
بیشتر بخوانید
سلام.لباسشویی ما الجی هست زمانی که خاموش بود داخل دستگاه آب جمع می شد .تماس گرفتم آرین تعمیر تکنسین فرستادند شیر برقی آب گرم دستگاه را تعویض کردند ومشکل حل شد.ممنونم
جهان
بیشتر بخوانید
سلام. لباسشویی من دوو هست مبعضی وقت ها پس از تمام شدن شستشو وخشک کن، درب دستگاه باز نمی شد و هیچگونه آلارمی هم نمایش داده نمی شد..و چون در شهرستان سرخس زندگی میکنم دسترسی به تعمیرکار مجرب نداشتم ، با خدمات آرین تماس گرفتم و گفتند قفل درب لباسشویی معیوب شده و باید هر چه زودتر تعویض شود و در صورت عدم تعویض به موقع ، احتمال خرابی برد وجود دارد.ممنون از راهنماییشون
نوروزیان
بیشتر بخوانید
سلام.ماشین لباسشویی سامسونگ دارم مدتی دستگاه به صدا افتاده بود. با دو سه نمایندگی تماس گرفتم و گفتند مشکل مربوط به بلبرینگ دستگاه است. وقتی از آرین تعمیر آمدند و بازدید کردند از زیر سبد یک شی خارجی مربوط به البسه پیدا کردند و با برداشتن آن شئ مشکل رفع شد.ازشون متشکرم.
وطن دوست
بیشتر بخوانید
با سلام. ماشین لباسشویی زیرووات دارم. دستگاه پر از آب می شد اما آبگیری قطع نمی شد. بعد از تماس با آرین تعمیر ، بنده را راهنمایی کردند که جرم گیر داخل دستگاه بریزم و اگر مشکل برطرف نشد تماس بگیرم تا حضوری مشکل دستگاه را رفع کنند. از جرم گیر استفاده کردم و مشکل دستگاه برطرف شد. بنده از راهنمایی ایشان ممنونم.
قبلی
بعدی

مطالب مرتبط

ثبت درخواست تعمیر

جهت ثبت درخواست تعمیر، میتوانید با شماره تلفن‌های زیر در تماس باشید یا فرم زیر را تکمیل نماید تا همکاران ما با شما در تماس باشند

جستجو کردن