جستجو کردن
جستجو کردن

علت جلو نرفتن تایمر ماشین لباسشویی بوش چیست؟

جدول محتوا

فهرست محتوا

علت جلو نرفتن تایمر ماشین لباسشویی بوش چیست؟
روبرت بوش ( بنیانگذار شرکت بوش ) من ترجیح میدهم سرمایه ام را از دست بدهم تا اعتماد شما را

تایمر یکی از مهم‌ترین قطعات در ماشین لباسشویی بوش است. این قطعه نقش مهمی در برنامه‌ریزی فرایند شست‌وشو ایفا می‌کند و در صورت گیر کردن، ماشین لباسشویی شما در حین شست‌وشو به مرحله بعدی نمی‌رود و این اتفاق موجب اختلال در فرایند دستگاه و باقی‌ماندن انبوهی لباس کثیف خواهد شد. بنابراین، لازم است از اصلی‌ترین عواملی که موجب گیر کردن تایمر می‌شود و همچنین نحوه تعمیر ماشین لباسشویی بوش جهت رفع این مشکل آگاهی پیدا کنید.

بیشتر بخوانید» به منظور آشنایی با خدمات و هزینه های نمایندگی لباسشویی بوش در مشهد روی لینک داده شده کلیک کنید.

علل ثابت ماندن تایمر لباسشویی بوش

تایمر ماشین لباسشویی یکی از اصلی‌ترین و مهمترین قطعات این دستگاه است که وظیفه تنظیم عملکرد بخش‌های مختلف دستگاه طبق برنامه مشخص شده را دارد. این قطعه در آغاز فرآیند شستشو در لباسشویی، فرآیند گرم کردن آب، آبگیری، تنظیمات سرعت و شستشو را انجام می‌دهد. 

بیشتر بخوانید » آشنایی با نکات کلیدی برای نگهداری از ماشین لباسشویی

بطور کلی علت عدم پیشروی تایمر لباسشویی ممکن است به مسائل مختلفی بازگردد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

 •  خرابی در میکروسوئیچ و مجموعه قفل درب
 • خرابی موتور یا دکمه تایمر
 • خرابی دستگیره برنامه لباسشویی
 • معیوب شدن هیدروستات
 • مسدود بودن مسیر تخلیه یا خرابی پمپ
 • خراب شدن موتور لباسشویی
 • خراب بودن شیر آب ورودی

هرگونه خرابی در تایمر لباسشویی می‌تواند منجر به بروز مشکلات مختلف در عملکرد سایر بخش‌های دستگاه شده و شستشو به صورت کامل و صحیح انجام نشود.

 • خرابی در میکروسوئیچ و مجموعه قفل درب

یکی از دلایلی که می‌تواند باعث عدم کار کردن تایمر ماشین لباسشویی شود، خرابی میکروسوئیچ درب دستگاه است؛ در این صورت، ماشین قادر به تشخیص باز یا بسته بودن درب نخواهد بود و ممکن است فعالیت ماشین را متوقف کند. بنابراین، پس از باز کردن پنل، نیاز است که میکروسوئیچ تست شود و در صورت نیاز، تعویض گردد. گاهی اوقات هم احتمالا مشکل از میکروسوئیچ نبوده و به دلیل خرابی برد لباسشویی بوش، میکروسوئیچ از کار افتاده است.

 

 • خرابی موتور یا دکمه تایمر

موتور تایمر لباسشویی برای کنترل تمام مراحل چرخه شستشو و جلو بردن تایمر لباسشویی استفاده می‌شود. این قطعه از سیم‌ها و مجموعه الکتریکی تشکیل شده است که توسط یک گردان بادامکی عمل می‌کند و موجب جلو رفتن تایمر می‌شود. برای پیدا کردن علت ثابت ماندن تایمر لباسشویی، قطعات کنترل کننده موتور تایمر، خودش و تایمر را بررسی کنید. همچنین دکمه تایمر را که در پنل دستگاه تعبیه شده است مورد بررسی قرار دهید و مطمئن شوید که سالم بوده و خراب نشده باشد. در صورت نیاز، برای رفع مشکل، باید اقدام به تعمیر هر یک از قطعات نامبرده یا تعویض تایمر ماشین لباسشویی خود کنید.

 • خرابی دستگیره برنامه لباسشویی

تایمر ماشین لباسشویی وابسته به شفت است. با چرخیدن دستگیره یا فشار دادن دکمه، برنامه مورد نظر انتخاب می‌شود. سپس با فشردن دکمه استارت، برنامه آغاز می‌گردد. اگر تایمر به شفت متصل نباشد به دلیل ساییدگی، شکستگی یا هرز شدن، قادر به حرکت نخواهد بود. در این صورت، ممکن است لباسشویی شروع به کار نکند یا تایمر در جای خود ثابت شود.

 • معیوب شدن هیدروستات

هیدروستات یک قطعه است که میزان آب موجود در دستگاه را تشخیص می‌دهد. زمانی که مقدار آب به حد مناسب می‌رسد، جریان آب قطع می‌شود و سیستم لباسشویی شروع به حرکت می‌کند و فرآیند شستشوی لباس‌ها آغاز می‌شود.

 • مسدود بودن مسیر تخلیه یا خرابی پمپ

اگر پمپ تخلیه به هر دلیلی خراب باشد و وظیفه خود را به درستی انجام ندهد، در مرحله بعدی یعنی مرحله خشک کن، سیگنال خالی بودن را دریافت می‌کند. بنابراین اگر چرخه در حین شستشو متوقف یا کد ارور روی صفحه نمایش ظاهر شود، باید از سالم بودن پمپ تخلیه و مسیر تخلیه آب اطمینان حاصل کنید. اگر پمپ تخلیه خراب یا مسیر تخلیه مسدود باشد و آب دستگاه تخلیه نشود، چرخه شستشو در همین مرحله متوقف خواهد شد.

بیشتر بخوانید» به منظور آَشنایی با اصلی ترین دلایل تخلیه نشدن آب لباسشویی پاکشوما روی لینک داده شده کلیک کنید.

 • خراب شدن موتور لباسشویی

اگر برنامه ماشین لباسشویی به درستی کار نکند، احتمالاً موتور مشکل دارد. موتور به منزله قلب دستگاه است و اگر به هر دلیلی مشکل داشته باشد، می‌تواند باعث ایجاد اختلال در روند کار دستگاه شود. برای اطمینان از خراب بودن موتور، باید به تکنسین‌های مجرب تعمیرات ماشین لباسشویی مراجعه کنید.

 • خراب بودن شیر آب ورودی

آب مورد نیاز برای شستشو از طریق شیر ورودی به دستگاه می‌رسد. عدم جلو رفتن تایمر در مرحله شستشو نشان دهنده مشکل در شیر آب یا انسداد مسیر ورودی آب خواهد بود. بنابراین، برای بررسی، دستگاه را از برق جدا کرده و شلنگ‌های ورودی آب و شیر آب را بررسی کنید.

کلام آخر

ما در این مقاله به صورت خلاصه و موردی به بیان دلایلی که باعث عدم عملکرد صحیح تایمر ماشین لباسشویی بوش می‌شود، پرداختیم. البته توجه داشته باشید که خود قطعه تایمر ماشین لباسشویی نیز به دلیل استفاده زیاد و طولانی‌مدت ممکن است آسیب ببیند و نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد.

کاوش در دنیای مهارت : جستجوی مقالات ناب دریای اطلاعات
جستجو کردن
نظرات مشتریان..!
محمد حامدیان
بیشتر بخوانید
"من از خدمات بسیار راضی بودم. پس از تماس با آن‌ها برای تعمیر ماشین لباسشویی من، فردی آموزش دیده و با تجربه در کمتر از یک ساعت به محل من رسید و مشکل را برطرف کرد. پس از این تجربه خوب، حتماً به دوستانم نیز این خدمات را توصیه خواهم کرد."
رضا
بیشتر بخوانید
سلام.من از تعمیر ماشین لباسشویی بسیار راضی بودم و شما را به دوستانم معرفی کردم.
شادمان
بیشتر بخوانید
لباسشویی ما ماشین ال جی درب از بالا هست.مدتی صدای زیادی میکرد.تعمیرکار اومد و گفت صدا بخاطر گیربکسش هست که خراب شده.چندجای دیگه زنک زدم و گفتند درب از بالا را تعمیر نمی کنند. به دفتر آرین زنگ زدم گیربکسش را عوض کردند.مدتی زمان برد اما بعد از درست شدن اصلا صدای اضافه ای نداشت و من خیلی راضی هستم.
رضایی
بیشتر بخوانید
ماشین لباسشوی من سامسونگ هست.خطای 4E میزد.سه نفر اومدند و شیر برقی رو عوض کردند اما مشکل برطرف نشد.به دفتر آرین زنگ زدم ، نیرو فرستادند و مشکلش که گرفتگی ورودی جاپودری بود رو برطرف کردند.ازشون بسیار ممنونم.
مهدی
بیشتر بخوانید
سلام.لباسشویی ما الجی هست زمانی که خاموش بود داخل دستگاه آب جمع می شد .تماس گرفتم آرین تعمیر تکنسین فرستادند شیر برقی آب گرم دستگاه را تعویض کردند ومشکل حل شد.ممنونم
جهان
بیشتر بخوانید
سلام. لباسشویی من دوو هست مبعضی وقت ها پس از تمام شدن شستشو وخشک کن، درب دستگاه باز نمی شد و هیچگونه آلارمی هم نمایش داده نمی شد..و چون در شهرستان سرخس زندگی میکنم دسترسی به تعمیرکار مجرب نداشتم ، با خدمات آرین تماس گرفتم و گفتند قفل درب لباسشویی معیوب شده و باید هر چه زودتر تعویض شود و در صورت عدم تعویض به موقع ، احتمال خرابی برد وجود دارد.ممنون از راهنماییشون
نوروزیان
بیشتر بخوانید
سلام.ماشین لباسشویی سامسونگ دارم مدتی دستگاه به صدا افتاده بود. با دو سه نمایندگی تماس گرفتم و گفتند مشکل مربوط به بلبرینگ دستگاه است. وقتی از آرین تعمیر آمدند و بازدید کردند از زیر سبد یک شی خارجی مربوط به البسه پیدا کردند و با برداشتن آن شئ مشکل رفع شد.ازشون متشکرم.
وطن دوست
بیشتر بخوانید
با سلام. ماشین لباسشویی زیرووات دارم. دستگاه پر از آب می شد اما آبگیری قطع نمی شد. بعد از تماس با آرین تعمیر ، بنده را راهنمایی کردند که جرم گیر داخل دستگاه بریزم و اگر مشکل برطرف نشد تماس بگیرم تا حضوری مشکل دستگاه را رفع کنند. از جرم گیر استفاده کردم و مشکل دستگاه برطرف شد. بنده از راهنمایی ایشان ممنونم.
قبلی
بعدی

مطالب مرتبط

ثبت درخواست تعمیر

جهت ثبت درخواست تعمیر، میتوانید با شماره تلفن‌های زیر در تماس باشید یا فرم زیر را تکمیل نماید تا همکاران ما با شما در تماس باشند

جستجو کردن