جستجو کردن
جستجو کردن

آشنایی با خطاهای لباسشویی اسنوا+راه های برطرف کردن آن

جدول محتوا

فهرست محتوا

آشنایی با خطاهای لباسشویی اسنوا+راه های برطرف کردن آن
روبرت بوش ( بنیانگذار شرکت بوش ) من ترجیح میدهم سرمایه ام را از دست بدهم تا اعتماد شما را

تصور کنید در حال کار کردن با ماشین لباسشویی هستید که با ترکیبی از حروف انگلیسی و اعدادی مواجه شده که در نهایت گاهی اوقات با توقف عملکرد دستگاه روبه‌رو می‌شوید. هرچند این پیام‌ها همیشه جدی نیستند، اما بازهم بهتر است با خطاهای رایج لباسشویی اسنوا آشنایی داشته باشید تا بتوانید اقدامات لازم را برای آن انجام دهید.

کد ارور H5 در لباسشویی اسنوا؛زمان شستن لباس های پشمی ظاهرمی شود

ارور اچ۵ در لباسشویی اسنوا مربوط به دمای آب است. این خطا را زمانی روی نمایشگر دستگاه نمایش داده می‌شود که با تنظیم کردن دمای آب برای شستن لباس‌های پشمی و ظریف دما، به بیشتر از ۴۵ درجه رسیده باشد. حل کردن این مشکل تنها توسط تکنسین‌های آرین تعمیر، به عنوان نمایندگی تعمیر لباسشویی اسنوا در مشهد قابل انجام خواهدبود. چراکه باید دستگاه را عیب‌یابی کرده تا راه‎حل رفع مشکل را به درستی تشخیص دهید. معمولا ترمیستور و المنت حرارتی را باید تنظیم کرد.

ارور IE لباسشویی اسنوا، به دلیل آبگیری نکردن دستگاه

درصورتی که اشکالی در ورود آب و آبگیری نکردن لباسشویی به وجود بیاید، خطای IE را در لباسشویی اسنوا خواهیددید. برطرف کردن این مشکل نیازمند: بستن شیرآب، مسدود بودن فیلتر ورودی آب، خراب شدن شیربرقی، کار نکردن پمپ تخلیه، خرابی هیدروستات، خراب شدن برد الکترونیکی و… بوده که بایستی توسط تکنسین هایی مجرب انجام شود.

ارور oe در لباسشویی اسنوا

ارور OE  لباسشویی اسنوا؛ دلیل خراب بودن پمپ تخلیه

گرفتگی لوله تخلیه، خراب شدن پمپ تخلیه، خراب شدن هیدروستات و… که در لباسشویی اسنوا اتفاق بیفتد، ارور OE را در لباسشویی می‌بینید. بررسی تمام موارد گفته شده می‌تواند به برطرف کردن این خطا کمک کند.

خطا UE در ماشین لباسشویی اسنوا؛ به خاطر ترازنبودن دستگاه

تراز نبودن لباسشویی اسنوا به معنای عدم توازن و تعادل در عملکرد و عملیات این واحد است. این موضوع ممکن است به دلیل نقصان در تجهیزات، نقصان در نگهداری و تعمیرات، عدم استفاده از فناوری های مدرن یا نقصان در مدیریت و نظارت بر واحد لباسشویی باشد. تراز نبودن لباسشویی می تواند به مشتریان، کارمندان و همچنین به سلامتی عمومی آسیب بزند و بنابراین باید به دقت و با توجه به استانداردهای مربوطه مدیریت شود.

کدخطای LE در لباسشویی اسنوا؛ علت بسته نشدن درب لباسشویی

بعداز اینکه لباس‌ها را داخل لباسشویی قرار دادید، با بسته شدن درب دستگاه فرایند شستشو آغاز می‌شود. اما زمانی که این اتفاق نیفتد، با خطای LE متوجه باز بودن درب لباسشویی خواهیدشد. ممکن است بسته نشدن درب لباسشویی به دلیل خرابی قفل درب، خرابی برد الکترونیکی یا خراب شدن میکروسوئیچ دستگاه باشد.  

خطا E2 لباسشویی اسنوا؛ دلیل نشت آب از لباسشویی

نشت آب از لباسشویی ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد، از جمله: نشت آب ممکن است به دلیل لوله های خراب یا چکش خورده در سیستم لوله کشی باشد. در این صورت، آب از لوله ها نشت می‌کند و ممکن است باعث آلودگی و خرابی بیشتر دستگاه شود. یا اینکه علت نشتی و آبریزی آب ماشین لباسشویی به دلیل مشکلی در درپوش باشد. یا اینکه خرابی در دریچه ها یا سیستم تخلیه علت نشت آب باشد. در این صورت، آب به جای خروج از سیستم به بیرون نشت می‌کند و ممکن است باعث آلودگی محیط شود.

نشت آب از لباسشویی

خطای H4 در ماشین لباسشویی اسنوا؛ داغ شدن بیش از اندازه المنت

وقتی المنت بیش از اندازه گرم شود به این خاطر که آب داخل دستگاه وجود ندارد یا اینکه المنت معیوب شده باشد، خطای h4 را روی نمایشگر لباسشویی مشاهده خواهید کرد. باید المنت حرارتی را بررسی کرده و در صورت خرابی تعمیر یا تعویض شود. علاوه براین بررسی عملکرد برد الکترونیکی و تعمیر یا تعویض آن می‌تواند تنها راه حل باشد.

ارور H6 لباسشویی اسنوا؛ خرابی المنت

المنت لباسشویی اسنوا که با مشکل مواجه شود، این خطا را خواهیددید. دلیل این ارور هم کار نکردن المنت حرارتی است. توجه داشته باشید که وقتی از بروز این مشکل اطمینان پیدا خواهیدکرد که بعد از گذشت ۱۵ دقیقه همچنان دمای آب بالا نرفته باشد. برطرف کردن ارور H6 باید سیم کشی، مقدارمقاومت مدار و المنت حرارتی مورد بررسی قرار بگیرد.

خطای H8 در ماشین لباسشویی اسنوا؛ داغ بودن المنت

ارور H8 لباسشویی اسنوا به معنای داغ شدن بیش از اندازه المنت خواهدبود. البته زمانی این ارور را خواهیددید که المنت حرارتی بدون حضور آب در داخل درام داغ شود یا اینکه سطح آب به اندازه کافی نباشد. برای برطرف کردن این مشکل، در ابتدا می توان با اضافه کردن مقداری آب دما را کاهش داد. در صورتی که مشکل به قوت خودش باقی مانده باشد، برای تعمیر برد الکترونیکی کنترل کننده المنت اقدامات لازم را انجام دهید.

کد خطا یا ارور IB در لباسشویی اسنوا؛ خرابی برد الکترونیکی

ارور یا کدخطای IB را که روی صفحه نمایش لباسشویی اسنوا مشاهده کردید، باید در جریان قرار بگیرید که ترانزیستور دوقطبی مشکل دارد. ضمن اینکه می‌تواند بیانگر خرابی برد الکترونیکی لباسشویی نیز باشد.

ارور PFE در ماشین لباسشویی اسنوا؛ به معنی مسدود شدن فیلتر تخلیه

زمانی که این خطا را روی لباسشویی مشاهده می‌کنید قبل از هرچیزی باید پمپ تخلیه دستگاه را بررسی کنید. مشکلاتی از قبیل مسدود شدن فیلتر پمپ تخلیه، کار نکردن پمپ تخلیه در زمان استفاده از خشک کن، استفاده بیش از اندازه از مواد شوینده و قرارگرفتن لوله تخلیه بالاتر در ارتفاع بیشتر از ۱ متر با این ارور خودشان را به شما نشان خواهدداد. برای برطرف کردن این مشکل، کافیست فیلتر پمپ تخلیه را تعویض کرده یا لوله تخلیه را تمیز کنید.

کلام پایانی

در لباسشویی درب فضایی در قسمت بالای درب دارای صفحه نمایشگری بوده که در صورت بروز مشکلی، با ترکیبی از اعداد و حروف به کاربر نشان داده خواهدشد. به همین خاطر به منظور آشنایی بیشتر شما با خطاهای رایج لباسشویی اسنوا، این مقاله را به نگارش درآوردیم تا بتوانید اقدامات لازم را برای تعمیر آن انجام دهید.

 

اگر نیاز به قطعات لوازم خانگی از قبیل ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی دارید می توانید با متخصصین مجرب آرین پارت۲۴ تماس گرفته و نیاز خود را برطرف نمایید.

کاوش در دنیای مهارت : جستجوی مقالات ناب دریای اطلاعات
جستجو کردن
نظرات مشتریان..!
محمد حامدیان
بیشتر بخوانید
"من از خدمات بسیار راضی بودم. پس از تماس با آن‌ها برای تعمیر ماشین لباسشویی من، فردی آموزش دیده و با تجربه در کمتر از یک ساعت به محل من رسید و مشکل را برطرف کرد. پس از این تجربه خوب، حتماً به دوستانم نیز این خدمات را توصیه خواهم کرد."
رضا
بیشتر بخوانید
سلام.من از تعمیر ماشین لباسشویی بسیار راضی بودم و شما را به دوستانم معرفی کردم.
شادمان
بیشتر بخوانید
لباسشویی ما ماشین ال جی درب از بالا هست.مدتی صدای زیادی میکرد.تعمیرکار اومد و گفت صدا بخاطر گیربکسش هست که خراب شده.چندجای دیگه زنک زدم و گفتند درب از بالا را تعمیر نمی کنند. به دفتر آرین زنگ زدم گیربکسش را عوض کردند.مدتی زمان برد اما بعد از درست شدن اصلا صدای اضافه ای نداشت و من خیلی راضی هستم.
رضایی
بیشتر بخوانید
ماشین لباسشوی من سامسونگ هست.خطای 4E میزد.سه نفر اومدند و شیر برقی رو عوض کردند اما مشکل برطرف نشد.به دفتر آرین زنگ زدم ، نیرو فرستادند و مشکلش که گرفتگی ورودی جاپودری بود رو برطرف کردند.ازشون بسیار ممنونم.
مهدی
بیشتر بخوانید
سلام.لباسشویی ما الجی هست زمانی که خاموش بود داخل دستگاه آب جمع می شد .تماس گرفتم آرین تعمیر تکنسین فرستادند شیر برقی آب گرم دستگاه را تعویض کردند ومشکل حل شد.ممنونم
جهان
بیشتر بخوانید
سلام. لباسشویی من دوو هست مبعضی وقت ها پس از تمام شدن شستشو وخشک کن، درب دستگاه باز نمی شد و هیچگونه آلارمی هم نمایش داده نمی شد..و چون در شهرستان سرخس زندگی میکنم دسترسی به تعمیرکار مجرب نداشتم ، با خدمات آرین تماس گرفتم و گفتند قفل درب لباسشویی معیوب شده و باید هر چه زودتر تعویض شود و در صورت عدم تعویض به موقع ، احتمال خرابی برد وجود دارد.ممنون از راهنماییشون
نوروزیان
بیشتر بخوانید
سلام.ماشین لباسشویی سامسونگ دارم مدتی دستگاه به صدا افتاده بود. با دو سه نمایندگی تماس گرفتم و گفتند مشکل مربوط به بلبرینگ دستگاه است. وقتی از آرین تعمیر آمدند و بازدید کردند از زیر سبد یک شی خارجی مربوط به البسه پیدا کردند و با برداشتن آن شئ مشکل رفع شد.ازشون متشکرم.
وطن دوست
بیشتر بخوانید
با سلام. ماشین لباسشویی زیرووات دارم. دستگاه پر از آب می شد اما آبگیری قطع نمی شد. بعد از تماس با آرین تعمیر ، بنده را راهنمایی کردند که جرم گیر داخل دستگاه بریزم و اگر مشکل برطرف نشد تماس بگیرم تا حضوری مشکل دستگاه را رفع کنند. از جرم گیر استفاده کردم و مشکل دستگاه برطرف شد. بنده از راهنمایی ایشان ممنونم.
قبلی
بعدی

مطالب مرتبط

ثبت درخواست تعمیر

جهت ثبت درخواست تعمیر، میتوانید با شماره تلفن‌های زیر در تماس باشید یا فرم زیر را تکمیل نماید تا همکاران ما با شما در تماس باشند

جستجو کردن