جستجو کردن
جستجو کردن

چگونه بوی بد ماشین لباسشویی را از بین ببریم؟

جدول محتوا

فهرست محتوا

چگونه بوی بد ماشین لباسشویی را از بین ببریم؟
روبرت بوش ( بنیانگذار شرکت بوش ) من ترجیح میدهم سرمایه ام را از دست بدهم تا اعتماد شما را

باتوجه به‌وظیفه‌ای که ماشین‌لباسشویی برعهده دارد، استشمام بوی نامطبوع از این وسیله دور از انتظار خواهدبود. چراکه این وسیله تمیزی و رایحه‌ی خوش موادشوینده را برای ما تداعی می‌کند.

اما گاهی با باز کردن درب، با صحنه‌ای غیراز این مواجه شده که تصورات را بر هم می‌زند. پس تا پایان مقاله همراهی‌مان کنید تا علل بوی بد لباسشویی و راه‌حل‌هایی برای رفع آن توضیح دهیم.

بیشتر بخوانید» به منظور دریافت خدمات پشتیبانی لباسشویی سامسونگ پیشنهاد می‌کنیم به صفحه نمایندگی تعمیر لباسشویی سامسونگ در مشهد رفته و فرم مربوط به دریافت خدمات رو پر کنید.

چرا ماشین لباسشویی بوی تخم مرغ گندیده می دهد؟

 

تمام قسمت‌های لباسشویی که با آب در تماس هستند به دلیل رطوبت بالا و فضایی تاریک، محیط مناسبی برای رشد قارچ‌ها به‌حساب می‌آیند. از این رو فعالیت بی‌هوازی برخی از آن‌ها سبب شده که بوی نامطبوعی از لباسشویی را احساس کنید. بویی شبیه به تخم‌مرغ گندیده!

پر شدن فیلتر علت بوی بد ماشین لباسشویی است

پر شدن فیلتر ماشین‌لباسشویی هم می‌تواند علت دیگری از بوی بد دستگاه باشد. چراکه بازهم تجمع میکروارگانیسم‌های و فعالیت‌های بی‌هوازی‌شان بوی نامطبوعی را به وجود خواهدآورد.

گرفتگی خروجی آب و مجرای فاضلاب، علت دیگر بوی بد لباسشویی

زمانی که بوی لجن از داخل لباسشویی احساس کردید، گرفتگی مجرای خروجی فاضلاب دستگاه منشا آن خواهدبود. دلیل این بو به‌خاطر خارج نشدن آب کثیف از دیگ لباسشویی بوده و برای برطرف کردن آن باید با آرین تعمیر، نمایندگی تعمیر لباسشویی در مشهد تماس بگیرید.

ماندن لباس خیس داخل دستگاه، باعث ایجاد بوی بد در لباسشویی می شود

برای از بین بردن این مشکل باید بعد از اتمام فرایند شستشو لباس‌های خیس را از دیگ خارج کنید تا از ایجاد بوی کپک در لباسشویی جلوگیری کرده‌باشید.

علت بوی بد ماشین لباسشویی به خاطر استفاده بیش از حد مواد شوینده

برخی بر این باورند که استفاده بیش از حد موادشوینده باعث تمیزشدن البسه خواهدشد. درحالی که ازجمله موارد مهم در نگهداری ماشین لباسشویی استفاده از موادشوینده متناسب با میزان آلودگی لباس و برنامه شستشو خواهدبود. چون با گذشت زمان مازاد موادشوینده در داخل دیگ باقی‌مانده و بوی نامطبوعی ایجاد خواهدکرد.

ایراد فنی هم می تواند باعث بوی بد در ماشین لباسشویی شود

گاهی شما تمام موارد را رعایت کرده اما بازهم بوی ناخوشایندی از لباسشویی به مشام‌تان می‌رسد. اینجاست که ممکن است منشا این بوی سوختگی ماشین لباسشویی، وجود مشکلی فنی در دستگاه باشد.

چگونه بوی بد لباسشویی را از بین ببریم؟

از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی

تا به اینجا با دلایلی که ممکن است باعث ایجاد بوی بد در لباسشویی شود، آشنا شدید. اما آیا می‌دانید برای برطرف کردن آن چکار باید کرد؟

تمیزکردن لاستیک دور درب می تواند از بوی بد در لباسشویی جلوگیری کند

یکی از مواردی که رعایت کردن آن از ایجاد بوی بد در لباسشویی جلوگیری می‌کند، خشک کردن لاستیک دور درب، بعداز پایان فرایند شستشو است. این مشکلی که از ایرادات رایج در لباسشویی درب فضایی به‌حساب می‌آید، باید قبل از بستن درب لاستیک را آن را خشک کنید.

استفاده از محلول سرکه سفید و جوش شیرین برای از بین بردن بوی بد لباسشویی

اگر می‌خواهید بوی نم و کپک را از لباسشویی از بین ببرید، به مراحل زیر عمل کنید:

  • یک چهارم فنجان را جوش شیرین و یک چهارم فنجان آب را مخلوط کرده و آن را در قسمت جاپودری بریزید.
  • دو فنجان سرکه را به دیگ لباسشویی اضافه کرده و دستگاه را روشن کنید.
  • برنامه شستشو MIX یا COTTON را تنظیم کنید.
  • بعد از اتمام زمان اجرای برنامه با دستمالی نرم، تمام قسمت‌های داخل دیگ، واشر و جاپودری را تمیز کنید.

از محلول سفیدکننده برای ازبین بردن بوی بد لباسشویی استفاده کنید

برای اینکه میکروب‌ها و کپک‌های لباسشویی را از بین ببرید، محلول سفیدکننده می‌تواند بهترین انتخاب باشد. برای این کار لازم است:

  • ابتدا برق را از دستگاه قطع کنید.
  • در ۲۴۰ میلی‌لیتر آب به‌اندازه ۱ قاشق غذاخوری مایع لباسشویی بریزید.
  • دستمالی نخی و نرم را به محلول آغشته کرده و تمام سطوح را به واسطه آن تمیز کنید.

برای جلوگیری از بوی بد لباسشویی درب آن را باز بگذارید

یکی از مهم‌ترین مواردی که باعث ایجاد بوی بد در لباسشویی می‌شود، ماندن رطوبت و خشک نشدن محیط داخلی دستگاه بعد از شستشو است. به‌همین‌خاطر باید زمانی که شسشتو به پایان رسید، درب را باز بگذارید تا فضای داخلی آن کاملا خشک شود.

کلام آخر…

به‌عنوان کلام پایانی برای ازبین بردن بوی بد لباسشویی در ابتدا باید منشا را شناسایی کرده و سپس برای برطرف کردن آن اقدام کنید. علاوه براین سرویس دوره‌ای و عیب‌یابی اصولی، از بروز مشکلاتی جدی‌تر جلوگیری خواهدکرد.

کاوش در دنیای مهارت : جستجوی مقالات ناب دریای اطلاعات
جستجو کردن
نظرات مشتریان..!
محمد حامدیان
بیشتر بخوانید
"من از خدمات بسیار راضی بودم. پس از تماس با آن‌ها برای تعمیر ماشین لباسشویی من، فردی آموزش دیده و با تجربه در کمتر از یک ساعت به محل من رسید و مشکل را برطرف کرد. پس از این تجربه خوب، حتماً به دوستانم نیز این خدمات را توصیه خواهم کرد."
رضا
بیشتر بخوانید
سلام.من از تعمیر ماشین لباسشویی بسیار راضی بودم و شما را به دوستانم معرفی کردم.
شادمان
بیشتر بخوانید
لباسشویی ما ماشین ال جی درب از بالا هست.مدتی صدای زیادی میکرد.تعمیرکار اومد و گفت صدا بخاطر گیربکسش هست که خراب شده.چندجای دیگه زنک زدم و گفتند درب از بالا را تعمیر نمی کنند. به دفتر آرین زنگ زدم گیربکسش را عوض کردند.مدتی زمان برد اما بعد از درست شدن اصلا صدای اضافه ای نداشت و من خیلی راضی هستم.
رضایی
بیشتر بخوانید
ماشین لباسشوی من سامسونگ هست.خطای 4E میزد.سه نفر اومدند و شیر برقی رو عوض کردند اما مشکل برطرف نشد.به دفتر آرین زنگ زدم ، نیرو فرستادند و مشکلش که گرفتگی ورودی جاپودری بود رو برطرف کردند.ازشون بسیار ممنونم.
مهدی
بیشتر بخوانید
سلام.لباسشویی ما الجی هست زمانی که خاموش بود داخل دستگاه آب جمع می شد .تماس گرفتم آرین تعمیر تکنسین فرستادند شیر برقی آب گرم دستگاه را تعویض کردند ومشکل حل شد.ممنونم
جهان
بیشتر بخوانید
سلام. لباسشویی من دوو هست مبعضی وقت ها پس از تمام شدن شستشو وخشک کن، درب دستگاه باز نمی شد و هیچگونه آلارمی هم نمایش داده نمی شد..و چون در شهرستان سرخس زندگی میکنم دسترسی به تعمیرکار مجرب نداشتم ، با خدمات آرین تماس گرفتم و گفتند قفل درب لباسشویی معیوب شده و باید هر چه زودتر تعویض شود و در صورت عدم تعویض به موقع ، احتمال خرابی برد وجود دارد.ممنون از راهنماییشون
نوروزیان
بیشتر بخوانید
سلام.ماشین لباسشویی سامسونگ دارم مدتی دستگاه به صدا افتاده بود. با دو سه نمایندگی تماس گرفتم و گفتند مشکل مربوط به بلبرینگ دستگاه است. وقتی از آرین تعمیر آمدند و بازدید کردند از زیر سبد یک شی خارجی مربوط به البسه پیدا کردند و با برداشتن آن شئ مشکل رفع شد.ازشون متشکرم.
وطن دوست
بیشتر بخوانید
با سلام. ماشین لباسشویی زیرووات دارم. دستگاه پر از آب می شد اما آبگیری قطع نمی شد. بعد از تماس با آرین تعمیر ، بنده را راهنمایی کردند که جرم گیر داخل دستگاه بریزم و اگر مشکل برطرف نشد تماس بگیرم تا حضوری مشکل دستگاه را رفع کنند. از جرم گیر استفاده کردم و مشکل دستگاه برطرف شد. بنده از راهنمایی ایشان ممنونم.
قبلی
بعدی

مطالب مرتبط

ثبت درخواست تعمیر

جهت ثبت درخواست تعمیر، میتوانید با شماره تلفن‌های زیر در تماس باشید یا فرم زیر را تکمیل نماید تا همکاران ما با شما در تماس باشند

جستجو کردن