جستجو کردن
جستجو کردن
روبرت بوش ( بنیانگذار شرکت بوش ) من ترجیح میدهم سرمایه ام را از دست بدهم تا اعتماد شما را

آسیب های احتمالی به ماشین ظرفشویی

آسیب های احتمالی به ماشین ظرفشویی

برای جلوگیری از آسیب های احتمالی به ماشین ظرفشویی یکی از جالبترین روش‌های نگهداری از ماشین ظرفشویی استفاده منظم از آن است. در این مقاله به شما می‌گوییم در صورت استفاده نکردن از ماشین ظرفشویی چه آسیب‌هایی به آن وارد خواهد شد. در این مقاله با آرین تعمیر نمایندگی ماشین ظرفشویی سامسونگ در مشهد همراه باشید.
برخلاف عقیده بسیاری از افراد، اگر از ماشین ظرفشویی استفاده نکنیم خراب میشه. ماشین ظرفشویی که به‌طور مرتب از آن استفاده نشود، سریع‌تر نیاز به سرویس و تعمیر پیدا می‌کند. در‌صورت استفاده کم از ماشین ظرفشویی، باید برخی از مراقبت‌ها را انجام دهید تا آسیب‌های وارد‌شده به دستگاه کمتر شود.

در این مقاله قصد داریم که به‌طور مفصل دلایل آسیب به ماشین ظرفشویی در صورت استفاده نکردن منظم و نکات لازم برای نگهداری این دستگاه حساس و پرکاربرد را بیان کنیم. اگر شما نیز از آن دسته از افراد هستید که هفته‌ای یک بار ماشین ظرفشویی خود را روشن می‌کند، به‌هیچ عنوان مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

بیشتر بدانید >> چگونه ماشین ظرفشویی را تمیز کنیم

استفاده نکردن طولانی مدت از ظرفشویی و آسیب به بخش‌های مختلف

ماشین ظرفشویی تنها دستگاه برقی است که با استفاده بیشتر از آن، عمرش طولانی‌تر می‌شود. به همین دلیل بهتر است که حتماً از ماشین ظرفشویی به صورت مداوم و منظم استفاده کنید. برای جلوگیری از خراب شدن و نیاز به تعمیر ماشین ظرف شویی، حداقل هفته‌ای یک‌بار روشن کردن آن را فراموش نکنید. در‌صورت استفاده نکردن از ظرفشویی به مدت طولانی بخش‌هایی از این دستگاه آسیب خواهد دید. این بخش‌ها را در ادامه بررسی کرده‌ایم.

آسیب به مخزن‌های ذخیره آب ماشین ظرفشویی

در مخزن‌های ذخیره آب ماشین ظرفشویی همیشه حدود ۵ لیتر آب ذخیره می‌شود. این میزان حجم از آب اگر بیش از یک ماه به صورت راکد در دستگاه باقی بماند باعث ته‌نشین شدن رسوبات ظرفشویی خواهد شد. این امر باعث وارد شدن آسیب‌های شدید به قطعات ماشین ظرفشویی و زنگ‌زدگی آن‌ها می‌شود. افرادی که برای تعمیر ظرفشویی زیمنس مراجعه می‌کنند،

اگر از زمان خریداری دستگاه، مقدار کمی از آن استفاده کرده باشند، با مشکل تمیز نشدن صحیح ظرف‌ها مواجه می‌شود. علت این مشکل به‌دلیل زنگ‌زدگی قطعات و خرابی پمپ آب ماشین ظرفشویی است.
واکشن‌های شیمیایی ناشی از باقی ماندن نمک و جلا‌دهنده

همیشه مقداری نمک و مایع جلادهنده در ماشین ظرفشویی وجود دارد. اگر این نمک و مایع جلادهنده در طولانی‌مدت داخل دستگاه باقی بماند، به‌دلیل انجام واکنش‌های شیمیایی دستگاه آسیب خواهد دید. در واقع مضرات جلادهنده ماشین ظرفشویی مربوط به زمانی است که دستگاه در مدت طولانی روشن نشود. به خاطر واکنش‌های شیمیایی نمک و مایع جلادهنده در ماشین ظرفشویی، داخل دستگاه دچار زنگ‌زدگی و تولید بوی بد می‌شود.

همچنین احتمال نشتی آب و ورود آب به مخازن زیر دستگاه نیز وجود دارد. علاوه‌بر این آسیب به مخزن جلا‌دهنده و نمک، علت نشت مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی خواهد بود.

اگر این ۲ ماده اصلی ماشین ظرفشویی تقلبی باشند، آسیب به دستگاه چند برابر خواهد شد و باقی‌ماندن این دو ماده، در زمان سریع‌تری، مثلاً دوره یک ماهه، باعث زنگ‌زدگی دستگاه می‌شود. متاسفانه این مشکل در تعمیر ظرفشویی ال جی، سامسونگ و سایر برند‌ها دیده شده است که با استفاده از مواد شوینده نا‌مرغوب، دستگاه خیلی سریع با زنگ‌زدگی، آسیب دیدگی خواهد شد.
ایا نمک برای ماشین ظرفشویی لازم است؟ اهمیت استفاده از نمک و جلا‌دهنده

بیشتر بدانید >> چگونه ماشین ظرفشویی را تمیز کنیم

آسیب های احتمالی به ماشین ظرفشویی

«اگر ماشین ظرفشویی نمک نداشته باشد، چه می‌شود؟»

این سوالی است که بسیاری از افراد از خود می‌پرسند. شستن ظرف‌ها با فشار آب زیاد انجام می‌شود. نمک مخصوص ماشین ظرفشویی به کاهش سختی آب کمک می‌کند. نمک ماشین ظرفشویی چند وقت یکبار باید تمدید شود تا ظرف‌ها آسیب نبینند و روی آن‌ها در‌طولانی مدت خش نیفتد. علاوه‌بر این، استفاده از مایع جلادهنده (کمک آبکشی) نیز مزایایی دارد که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم:

براق شدن ظروف خصوصاً ظروف شیشه‌ای
فرایند بهتر و موثرتر خشک شدن ظروف
محافظت از شیشه در برابر خط و خش و لکه کثیفی

اگر در برنامه‌های ظرف‌شویی از مایع کمک آبکشی استفاده نکنید، ظروف شما باز هم به وسیله سیستم گرمایشی چرخه‌ی خشک‌سازی ماشین خشک خواهند شد. با این حال، به دلیل حرکت بیش از حد آب روی سطح ظروف، احتمالا با لکه‌هایی روبرو خواهید شد. این اتفاق روی ظروف چینی و ظروف شیشه‌ای گران و با کیفیت بیشتر دیده می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در‌مورد مواد شوینده و مقدار کافی برای استفاده از آن می‌توانید مقاله علت ماندن کف در ماشین ظرفشویی و راه بر طرف کردن آن را مطالعه کنید.

اقدامات لازم برای جلوگیری از آسیب به ماشین ظرفشویی بدون استفاده

اگر شرایطی پیش آمده که می‌خواهید در یک دوره زمانی طولانی، مثلاً ۳ ماه یا حتی یک سال، از ماشین ظرفشویی استفاده نکنید، لازم است که با انجام چند کار ساده آسیب رساندن به ماشین ظرفشویی را به حداقل برسانید. با رعایت این نکات، تا حد امکان از تعمیر لباسشویی سامسونگ، بوش، ال‌جی و سایر برند‌ها جلوگیری خواهید کرد.
۱- تخلیه کردن نمک و مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی

اولین اقدام مهم، تخلیه مخزن جلا‌دهنده و نمک ماشین ظرفشویی است. برای این‌کار باید حتماً با مرکز تعمیرات ماشین ظرفشویی تماس بگیرید تا تکنسین، مخزن مایع ظرفشویی را تخلیه کند. ولی اگر خودتان می‌خواهید این کار را انجام دهید، باید دستگاه را خالی روشن کنید تا با شستشوی ماشین ظرفشویی، مخزن دستگاه خالی شود. حتماً توجه داشته باشید که اصلاً هیچ گونه مواد شوینده‌ای نباید در ماشین ظرفشویی باقی بماند.

در آرین تعمیر , نیرو‌های متخصص و با‌تجربه، می‌توانند در سریع‌ترین زمان ممکن، اقدامات لازم برای استفاده نکردن طولانی مدت از ماشین ظرفشویی را به‌عمل آورند. علاوه‌بر این، تعمیر جاروبرقی الکترولوکس و سایر برند‌ها نیز توسط آرین تعمیر انجام می‌شود.
۲- باز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

بعد از اتمام شستشوی ماشین ظرفشویی، فیلتر‌ ظرفشویی را در بیاورید و به‌جای آن یک دستمال در دستگاه بگذارید. با این کار، آبی که به‌مرور زمان در مخزن ماشین ظرفشویی جمع می‌شود به قطعات دستگاه آسیب نمی‌رساند. در واقع، وجود این دستمال باعث جذب آب‌ها و جلوگیری از زنگ‌زدگی قطعات دستگاه خواهد شد.

۳- استفاده مجدد و شستشوی خالی ماشین ظرفشویی

بعد از گذشت مدت زمان مورد‌نظر و استفاده مجدد از ماشین ظرفشویی، حتماً بار اول اجازه دهید که دستگاه خالی کار کند. برای این کار، در داخل ماشین ظرفشویی برای بار اول ظرف نگذارید که سنسورها فعال نشود و تغییر دمایی در دستگاه رخ ندهد.

بیشتر بدانید >> ۵ نکته در مورد ماشین لباسشویی درب از جلو

در روز چند بار میتوان از ماشین ظرفشویی استفاده کرد؟

پس از بررسی آسیب‌های به‌وجود آمده در صورت استفاده نکردن طولانی مدت از ماشین ظرفشویی، زمان آن رسیده تا به سوال «در روز چند بار میتوان از ماشین ظرفشویی استفاده کرد؟» پاسخ دهیم. استفاده روزانه از ماشین ظرفشویی هیچ مشکلی به‌وجود نخواهد آورد و حتی می‌توان گفت باعث افزایش عمر دستگاه می‌شود؛ ولی در طول روز سعی کنید استفاده از ماشین ظرفشویی را به حداقل برسانید. یعنی، ظروف کثیف را جمع کرده و پس از پر شدن ماشین، یک بار در روز آن را روشن کنید.
سرویس دوره‌ای ماشین ظرفشویی بدون استفاده؛ تضمین سلامت آن

در این مقاله به بررسی آسیب‌های ناشی از استفاده نکردن طولانی مدت از ماشین ظرفشویی پرداختیم. شما می‌توانید برای افزایش طول عمر دستگاه، ماشین ظرفشویی خود را هر ۶ ماه یک بار و توسط تکنسین متخصص، سرویس کنید. برای این‌کار کافی است درخواست خود را در سایت آرین تعمیر ثبت کنید تا در سریع‌ترین زمان ممکن به شما پاسخ داده شود. اگر سوالی در خصوص استفاده نکردن طولانی مدت از ماشین ظرفشویی دارید، در بخش نظرات بپرسید تا کارشناسان آرین تعمیر شما را راهنمایی کنند.

کلام آخر

اگر نیاز به خرید قطعات و لوازم جانبی برای ماشین ظرفشویی یا ماشین لباسشویی خود هستید می توانید به سایت فروشگاه آرین پارت ۲۴ مراجعه کرده و اقدام به خرید اینترنتی با قیمت عمده فروشی منصفانه نمایید.

کاوش در دنیای مهارت : جستجوی مقالات ناب دریای اطلاعات
جستجو کردن
نظرات مشتریان..!
محمد حامدیان
بیشتر بخوانید
"من از خدمات بسیار راضی بودم. پس از تماس با آن‌ها برای تعمیر ماشین لباسشویی من، فردی آموزش دیده و با تجربه در کمتر از یک ساعت به محل من رسید و مشکل را برطرف کرد. پس از این تجربه خوب، حتماً به دوستانم نیز این خدمات را توصیه خواهم کرد."
رضا
بیشتر بخوانید
سلام.من از تعمیر ماشین لباسشویی بسیار راضی بودم و شما را به دوستانم معرفی کردم.
شادمان
بیشتر بخوانید
لباسشویی ما ماشین ال جی درب از بالا هست.مدتی صدای زیادی میکرد.تعمیرکار اومد و گفت صدا بخاطر گیربکسش هست که خراب شده.چندجای دیگه زنک زدم و گفتند درب از بالا را تعمیر نمی کنند. به دفتر آرین زنگ زدم گیربکسش را عوض کردند.مدتی زمان برد اما بعد از درست شدن اصلا صدای اضافه ای نداشت و من خیلی راضی هستم.
رضایی
بیشتر بخوانید
ماشین لباسشوی من سامسونگ هست.خطای 4E میزد.سه نفر اومدند و شیر برقی رو عوض کردند اما مشکل برطرف نشد.به دفتر آرین زنگ زدم ، نیرو فرستادند و مشکلش که گرفتگی ورودی جاپودری بود رو برطرف کردند.ازشون بسیار ممنونم.
مهدی
بیشتر بخوانید
سلام.لباسشویی ما الجی هست زمانی که خاموش بود داخل دستگاه آب جمع می شد .تماس گرفتم آرین تعمیر تکنسین فرستادند شیر برقی آب گرم دستگاه را تعویض کردند ومشکل حل شد.ممنونم
جهان
بیشتر بخوانید
سلام. لباسشویی من دوو هست مبعضی وقت ها پس از تمام شدن شستشو وخشک کن، درب دستگاه باز نمی شد و هیچگونه آلارمی هم نمایش داده نمی شد..و چون در شهرستان سرخس زندگی میکنم دسترسی به تعمیرکار مجرب نداشتم ، با خدمات آرین تماس گرفتم و گفتند قفل درب لباسشویی معیوب شده و باید هر چه زودتر تعویض شود و در صورت عدم تعویض به موقع ، احتمال خرابی برد وجود دارد.ممنون از راهنماییشون
نوروزیان
بیشتر بخوانید
سلام.ماشین لباسشویی سامسونگ دارم مدتی دستگاه به صدا افتاده بود. با دو سه نمایندگی تماس گرفتم و گفتند مشکل مربوط به بلبرینگ دستگاه است. وقتی از آرین تعمیر آمدند و بازدید کردند از زیر سبد یک شی خارجی مربوط به البسه پیدا کردند و با برداشتن آن شئ مشکل رفع شد.ازشون متشکرم.
وطن دوست
بیشتر بخوانید
با سلام. ماشین لباسشویی زیرووات دارم. دستگاه پر از آب می شد اما آبگیری قطع نمی شد. بعد از تماس با آرین تعمیر ، بنده را راهنمایی کردند که جرم گیر داخل دستگاه بریزم و اگر مشکل برطرف نشد تماس بگیرم تا حضوری مشکل دستگاه را رفع کنند. از جرم گیر استفاده کردم و مشکل دستگاه برطرف شد. بنده از راهنمایی ایشان ممنونم.
قبلی
بعدی

مطالب مرتبط

ثبت درخواست تعمیر

جهت ثبت درخواست تعمیر، میتوانید با شماره تلفن‌های زیر در تماس باشید یا فرم زیر را تکمیل نماید تا همکاران ما با شما در تماس باشند

جستجو کردن